App Store Google Play

АРМА отримало в управління недобудований річковий термінал у Кам’янському

4 Травня 17:00
АРМА отримало в управління недобудований річковий термінал у Кам’янському

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління об`єкт незавершеного будівництва «Будівництво річкового терміналу на території існуючого комплексу будівель та споруд за адресою вул. Широка, 353А у м. Кам`янське Дніпропетровської області». Про це свідчить ухвала Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області, оприлюднена 10 квітня 2020 р., повідомляють Наші Гроші.

Про передачу активу в АРМА клопотав прокурор відділу прокуратури Дніпропетровської області Євгеній Ружанський в рамках провадження 42019040000000686. Досудове розслідування веде слідче управління ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області. Слідство встановило нанесення шкоди національним інтересам на зерновому ринку регіону з боку службових осіб елеваторних комплексів, які, за сприяння представників правоохоронних та контролюючих органів, скуповують невраховані об`єми зернових та олійних культур за готівкові кошти з подальшою їх реалізацією через трейдерів за кордон та одночасним виведенням значних коштів з державного сектору економіки.

Так, учасники схеми, крім надання послуг зі зберігання зернових, неофіційно купують  сільгосппродукцію за готівку у фермерів та господарств, які не є платниками ПДВ, що дозволяє, крім іншого, забезпечити формування необлікованих прибутків. При цьому, вказані операції не відображаються в бухгалтерському та податковому обліку фактичних продавців та покупців сільськогосподарської продукції. З метою маскування незаконного походження зерна, воно оформлюється як таке, що придбане у фіктивних СПД.  У подальшому, сільськогосподарська продукція транспортується за документами буферних структур до зернотрейдерів або безпосередньо до складів у портах Одеси, Миколаєва та Херсона, де зберігається для наступного вивезення та продажу за межі України.

В рамках цього провадження виявили схему діяльності з боку посадових осіб ТОВ «КИ.МОД». Засновницею компанії, згідно реєстру, є Віта Скринська. Слідство встановило, що посадові особи вказаного підприємства для проведення протиправної діяльності використовують не введену в експлуатацію будівлю елеватора та річкового терміналу. Згідно з наявним даними, вказаний елеватор побудовано із порушенням діючого законодавства у сфері містобудування та охорони навколишнього природного середовища, оскільки він розміщений у безпосередньому наближенні до місця переробки відходів металургійного виробництва, що може призвести до отруєння зернової продукції, чим створюються загроза життю та здоров`ю громадян.

В той же час встановлено, що ТОВ «КИ.МОД», з метою прикриття протиправної діяльності, не внесло вказаний елеватор до основного реєстру зернових складів, ведення якого здійснює ДП «Держреєстри України» та, відповідно, не отримувало бланки складських документів на зерно та продукти його переробки, прийняті на зберігання. Це дозволяє здійснювати неконтрольований обіг сільськогосподарської продукції, закупівлю зерна за готівку та призводить до безпідставного завищення валових витрат, неправомірного формування податкового кредиту з ПДВ, що, в свою чергу, тягне настання збитків економічним інтересам держави.

Крім цього, під час досудового розслідування встановлено, що у період з 18 по 31 липня 2019 р. посадовими особами управління державного архітектурно-будівельного контролю Кам`янської міськради проведено позапланову перевірку будівництва річкового терміналу, за результатами якої 31 липня 2019 р. складено, зокрема, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних стандартів, норм і правил. 12 серпня 2019 ро УДАБК оштрафували ТОВ «КИ.МОД» за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на 72,2 тис. грн.

Постановою слідчого від 12 лютого 2020 р об`єкт незавершеного будівництва «Будівництво річкового терміналу» визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та арештовано.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...