App Store Google Play

АРМА отримало в управління недобудований річковий термінал у Кам’янському

04.05.2020 17:00
АРМА отримало в управління недобудований річковий термінал у Кам’янському

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління об`єкт незавершеного будівництва «Будівництво річкового терміналу на території існуючого комплексу будівель та споруд за адресою вул. Широка, 353А у м. Кам`янське Дніпропетровської області». Про це свідчить ухвала Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області, оприлюднена 10 квітня 2020 р., повідомляють Наші Гроші.

Про передачу активу в АРМА клопотав прокурор відділу прокуратури Дніпропетровської області Євгеній Ружанський в рамках провадження 42019040000000686. Досудове розслідування веде слідче управління ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області. Слідство встановило нанесення шкоди національним інтересам на зерновому ринку регіону з боку службових осіб елеваторних комплексів, які, за сприяння представників правоохоронних та контролюючих органів, скуповують невраховані об`єми зернових та олійних культур за готівкові кошти з подальшою їх реалізацією через трейдерів за кордон та одночасним виведенням значних коштів з державного сектору економіки.

Так, учасники схеми, крім надання послуг зі зберігання зернових, неофіційно купують  сільгосппродукцію за готівку у фермерів та господарств, які не є платниками ПДВ, що дозволяє, крім іншого, забезпечити формування необлікованих прибутків. При цьому, вказані операції не відображаються в бухгалтерському та податковому обліку фактичних продавців та покупців сільськогосподарської продукції. З метою маскування незаконного походження зерна, воно оформлюється як таке, що придбане у фіктивних СПД.  У подальшому, сільськогосподарська продукція транспортується за документами буферних структур до зернотрейдерів або безпосередньо до складів у портах Одеси, Миколаєва та Херсона, де зберігається для наступного вивезення та продажу за межі України.

В рамках цього провадження виявили схему діяльності з боку посадових осіб ТОВ «КИ.МОД». Засновницею компанії, згідно реєстру, є Віта Скринська. Слідство встановило, що посадові особи вказаного підприємства для проведення протиправної діяльності використовують не введену в експлуатацію будівлю елеватора та річкового терміналу. Згідно з наявним даними, вказаний елеватор побудовано із порушенням діючого законодавства у сфері містобудування та охорони навколишнього природного середовища, оскільки він розміщений у безпосередньому наближенні до місця переробки відходів металургійного виробництва, що може призвести до отруєння зернової продукції, чим створюються загроза життю та здоров`ю громадян.

В той же час встановлено, що ТОВ «КИ.МОД», з метою прикриття протиправної діяльності, не внесло вказаний елеватор до основного реєстру зернових складів, ведення якого здійснює ДП «Держреєстри України» та, відповідно, не отримувало бланки складських документів на зерно та продукти його переробки, прийняті на зберігання. Це дозволяє здійснювати неконтрольований обіг сільськогосподарської продукції, закупівлю зерна за готівку та призводить до безпідставного завищення валових витрат, неправомірного формування податкового кредиту з ПДВ, що, в свою чергу, тягне настання збитків економічним інтересам держави.

Крім цього, під час досудового розслідування встановлено, що у період з 18 по 31 липня 2019 р. посадовими особами управління державного архітектурно-будівельного контролю Кам`янської міськради проведено позапланову перевірку будівництва річкового терміналу, за результатами якої 31 липня 2019 р. складено, зокрема, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних стандартів, норм і правил. 12 серпня 2019 ро УДАБК оштрафували ТОВ «КИ.МОД» за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на 72,2 тис. грн.

Постановою слідчого від 12 лютого 2020 р об`єкт незавершеного будівництва «Будівництво річкового терміналу» визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та арештовано.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...