App Store Google Play

Експерти пропонують зробити електронні петиції у Дніпрі більш доступними

01.05.2020 08:00
Експерти пропонують зробити електронні петиції у Дніпрі більш доступними

Голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень Анна Колохіна пропонує знизити кількість голосів, необхідних для розгляду електронної петиції, з 900 до 500. Про це йдеться в експертному дослідженні можливостей дистанційної участі мешканців Дніпра.

Згідно з дослідженням фахівця, з березня 2016 дніпряни подали 1144 електронні петиції, з яких поки 60 знаходяться на голосуванні. З 1084 петицій, за якими завершено збирання підписів, лише 85 звернень (7,8% від загальної кількості), що набрали більше 900 голосів, отримали відповіді міської ради.

Однак кількість звернень до міської ради, у відповідь на які відбулися зміни, є мізерною і становить три петиції або 0,3% від загальної кількості поданих звернень.

На думку Колохіної, слід зменшити кількість голосів жителів для розгляду міськрадою петиції з 900 до 500, оскільки в Дніпрі зараз налічується менше 1 млн мешканців. Крім того, в дослідженні зазначено, що громадський бюджет участі є найбільш популярним інструментом дніпрян. Упродовж трьох років кількість жителів, які взяли участь в голосуваннях, збільшилася з 30 тис. до 105 тис. осіб, що складає більше 10% населення міста.

Щороку на розгляд городяни подають близько 450 проектів, з яких отримують фінансування і реалізуються близько 100 проектів. Основні напрямки, за якими впроваджуються ці проекти: освіта, благоустрій та інфраструктура, комунальне господарство, спорт, культура і туризм.

Загальний обсяг фінансування проектів громадського бюджету участі щорічно складає 31 млн грн коштів міського бюджету.

Ще однією проблемою є те, що електронні петиції не вказані у чинному Статуті територіальної громади як можлива форма звернень громадян, а регулюються окремим Положенням «Про електронні петиції».

На думку експерта мережі Uplan Романа Сердюка, цей документ не відповідає чинному законодавству, оскільки у Дніпрі електронні петиції розглядає робоча група, хоча відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» робити це має той орган, до якого вона була направлена, тобто конкретний департамент міської ради.

Експерти вважають, що саме існування такого «буферу» у вигляді робочої групи призводить до того, що міська рада розглядає та задовольняє мізерну кількість вимог та пропозицій городян, викладених в електронних петиціях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...