App Store Google Play

Експерти пропонують зробити електронні петиції у Дніпрі більш доступними

1 Травня 08:00
Експерти пропонують зробити електронні петиції у Дніпрі більш доступними

Голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень Анна Колохіна пропонує знизити кількість голосів, необхідних для розгляду електронної петиції, з 900 до 500. Про це йдеться в експертному дослідженні можливостей дистанційної участі мешканців Дніпра.

Згідно з дослідженням фахівця, з березня 2016 дніпряни подали 1144 електронні петиції, з яких поки 60 знаходяться на голосуванні. З 1084 петицій, за якими завершено збирання підписів, лише 85 звернень (7,8% від загальної кількості), що набрали більше 900 голосів, отримали відповіді міської ради.

Однак кількість звернень до міської ради, у відповідь на які відбулися зміни, є мізерною і становить три петиції або 0,3% від загальної кількості поданих звернень.

На думку Колохіної, слід зменшити кількість голосів жителів для розгляду міськрадою петиції з 900 до 500, оскільки в Дніпрі зараз налічується менше 1 млн мешканців. Крім того, в дослідженні зазначено, що громадський бюджет участі є найбільш популярним інструментом дніпрян. Упродовж трьох років кількість жителів, які взяли участь в голосуваннях, збільшилася з 30 тис. до 105 тис. осіб, що складає більше 10% населення міста.

Щороку на розгляд городяни подають близько 450 проектів, з яких отримують фінансування і реалізуються близько 100 проектів. Основні напрямки, за якими впроваджуються ці проекти: освіта, благоустрій та інфраструктура, комунальне господарство, спорт, культура і туризм.

Загальний обсяг фінансування проектів громадського бюджету участі щорічно складає 31 млн грн коштів міського бюджету.

Ще однією проблемою є те, що електронні петиції не вказані у чинному Статуті територіальної громади як можлива форма звернень громадян, а регулюються окремим Положенням «Про електронні петиції».

На думку експерта мережі Uplan Романа Сердюка, цей документ не відповідає чинному законодавству, оскільки у Дніпрі електронні петиції розглядає робоча група, хоча відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» робити це має той орган, до якого вона була направлена, тобто конкретний департамент міської ради.

Експерти вважають, що саме існування такого «буферу» у вигляді робочої групи призводить до того, що міська рада розглядає та задовольняє мізерну кількість вимог та пропозицій городян, викладених в електронних петиціях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...