App Store Google Play

У Дніпрі активіст перетворює закинуту частину Набережної на креативний простір

26.04.2020 14:00
У Дніпрі активіст перетворює закинуту частину Набережної на креативний простір

У Дніпрі існує безліч занедбаних, недобудованих і аварійних будівель та конструкцій, які роками, а деколи і десятиліттями, стоять і чекають свого кінця. Деякі з них вже давно нікому не потрібні, у деяких загубився власник, а якісь просто потребують фінансування.

Так, одна з таких будівель нещодавно отримала другий шанс. Ні, її не планують реконструювати, просто місцевий житель Сергій Мироненко вирішив самостійно за неї взятися. Інформатор поспілкувався з ініціативним мешканцем.

Йдеться про покинутий металевий каркас, який розташувався прямо на набережній, неподалік готелю «Парус». Парк ракет в Дніпрі (пр. Поля) побудували тільки в 2014 році, проте до цього створити щось подібне намагалися на початку 2000-х років. Тоді біля «Паруса» почали будувати музей космічної техніки з ракетою в натуральну величину. По ходу будівництва стало очевидно: проект для міста фінансово непідйомний, тому він так і залишився незавершеним.

Також в 2014 році в місті почали реалізовувати проект «Квартал мистецтв». За занедбану набережну зайнялися активісти. Її прибрали, облаштували, запросили художників і запропонували людям фінансово підтримати створення вуличного музею. Передбачалося, що квартал буде поповнюватися роботами, там будуть проводитися виставки і поетичні вечори. До 2016 місцеві активісти ще докладали зусиль, але зрештою ініціатива зійшла нанівець.
 
Наразі місцевий житель Сергій взявся за цей клаптик землі і набережна знову перетворилася. Багато ідей він черпав, надихаючись прикладом країн, в яких побував.

«Ідея з'явилася, коли я бігав тут. Я побачив в цьому місці великий потенціал. Було бажання показати, що і одна людина може щось зробити. Я починав сам, разом з кількома «бездомними помічниками». В кінці березня хлопці, які живуть неподалік, приєдналися і стали допомагати нести інформацію в маси», - розповів Сергій.

Зараз набережну почистили від сміття і перегною, прибрали сухі хащі і взялися за фарбування. Під залізним каркасом вже з'являються яскраві локації: лабіринти, класики, лічилки та інші. На березі поставили урни, баки для утилізації небезпечних відходів і таблички із закликом не смітити.

«Спершу тут були суцільні кущі, що перегороджують прохід до берега. Ми повністю їх вирізали, також практично на всіх деревах зачистили гілки так, щоб відкрити простір і не дозволити тут ховатися, колотися і випивати. Далі ми почали зачищати берег від перегною і сміття. Роботи зайняли близько двох тижнів. Ми закрили рівчак і перегородили в'їзд для автомобілів. В кінці березня ми перейшли до фарбування та благоустрою», - зазначив активіст.

Мета проекту - створити безпечний креативний  простір для всіх. Це буде локація, куди зможе прийти кожен, щоб проявити себе. Наприклад, балки можуть розмалювати міські художники, спортсмени можуть обладнати тут майданчик. Кожен житель Дніпра поділитись частинкою себе - висадити дерево або клумбу, пофарбувати балку в улюблений колір, створити поле для командної гри.

Наразі роботи все ще тривають. Знайти Сергія і дізнатися, чим  можна допомогти можна за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...