App Store Google Play

Чи можна залишатися поза політикою?

17.04.2020 14:00
Чи можна залишатися поза політикою?

-Я внє політікі, – каже мені знайомий айтішник.
А потім ах@єває:
-Ой, а що це з податками? Де гроші, Лебовскі?

-Я поза політикою, навіщо мені це все, – каже симпатична бариста з кав'ярні біля дому.
А тоді втрачає роботу, доходи і мріє вже не про подорож на Мальдіви, а про пачку пельменів.

-Не розбираюсь я в отих ваших політиках, – казав колись водій маршрутки і косо поглядав на УБД мого товариша.
А потім і його догнав той момент, коли довелося йти на роботу за мінімалку. І згадує він тепер теплу маршрутку, де регулярно слав ненависних йому “атошників”.

-Я не хочу розбиратися в оцій вашій політиці.
-Ой, це все якась політика, – кажуть вчителька і медсестра з сусіднього під'їзду.
Перша офігіє, коли їй замість 4 тисяч доларів виплатять менше ніж минулого року, друга – коли дізнається, що за ризик життям без засобів захисту від держави, держава не дасть їй ні копійки.

Я дуже часто чую від людей слова: “я поза політикою” або “мене це не стосується”. І мені направду шкода таких людей. Адже зовсім скоро їм усім буде дуже боляче. Набагато болячіше, ніж нам з вами – ми ж то читаємо новини, знаємо, за що голосують депутати, що підписує президент, і чим це для нас обернеться. А люди “поза політикою” – ні. Вони живуть у своєму прекрасному світі, де депутати крадуть, а “квартал” про це складає пісеньки. Але тут БАМ! – і все перевертається – тепер депутати – і є той веселий “квартал”. І тут їхній світ починає хитатись.

Вчорашні зміни до бюджету показують, що ми всі в цій сраній політиці. Так, і ти теж, мій аполітичний друже. Ти довго опирався, але цей бюджет поставить і тебе раком.

Спочатку поговоримо про цифри. Дві найбільші проблеми – це падіння доходів і зростання дефіциту бюджету:

Доходи бюджету пропонується скоротити з 1,096 трлн грн до 975,8 млрд грн. Всього на 10%. Але пригадаймо, що Україна ВЖЕ недобрала 28 млрд грн в першому кварталі. Тоді ще не було ніякого коронавірусу, ми просто почали 2020 рік з падіння ВВП.

Ви маєте знати дві речі:

1) Чим довше підприємства не працюють – тим більша ймовірність, що вони збанкрутують. А якщо збанкрутують, то ви втратите роботу. Ваша сім’я втратить. Ваш сусід втратить. Що ж ми бачимо в бюджеті? Раніше прогнозувалося безробіття на рівні 8.1%, а тепер 9.4% – це брехня. Цифра буде набагато більше. Далеко ходити не треба – подивіться на зростання безробіття в США. Там цифра ВСЬОГО за 2 ТИЖНІ взяла рекорд (3,3 млн зареєстрованих безробітних за тиждень).

2) Більшість підприємств, які закрилися, після карантину "назад" не відкриються. Так звідки візьмуться доходи? У світі – криза. Це означає, що глобальний попит на продукцію – падає. Відповідно це позначиться і на наших експортерах. Падіння доходів на 10% – занадто оптимістичний сценарій.

У нас виріс дефіцит бюджету. Питання: а за чий рахунок ми його будемо фінансувати?
Граничний дефіцит бюджету збільшиться зі 100 млрд грн до 300 млрд грн. Виникає логічне запитання "ДЕ ми візьмемо зайві 200 млрд?" Тільки від МВФ? Ні – грошей МВФ нам не вистачить. Офіс Президента України хоче включити друкарський станок. Це призведе до катастрофи. НБУ навідріз відмовився це робити. ЗА ЧИЙ РАХУНОК буде профінансований дефіцит, пане Зеленський?

А тепер давайте детальніше розберемось, що з бюджету вирізали?

-виплата пільг та житлових субсидій (- 8,2 млрд грн) – тобто субсидій буде менше. Кінець епохи бідності, мій позаполітичний друже;
-фінансування Державного фонду регіонального розвитку (- 2,6 млрд грн) – скажи “бувай” децентралізації;
-розвиток фізичної культури та спорту (- 2,3 млрд грн);
-субвенція на розвиток об'єднаних територіальних громад (- 2,1 млрд грн) – скажи “бувай” децентралізації ще раз;
-функціонування Фонду енергоефективності (- 1,6 млрд грн) – нема чого ставити бойлер або утеплювати будинок – газ же дешевий! Давайте дамо заробити Фірташу;
-субвенція на соціальний захист педагогічних працівників(- 1,55 млрд грн) – обіцяли зарплату $4000, в реальності отримаєте – НІ-ЧО-ГО. Так завжди буває з популістами;
-виплата допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю тощо (- 1,3 млрд грн) – Кінець епохи бідності-2;.
статистичні спостереження, тобто перепис населення (- 1,2 млрд грн) – Дмитро Дубілет, дякую, що зекономили нам ці гроші!
-субвенція на місцеві вибори (- 1,15 млрд грн) – навіщо місцеві вибори? Все буде "Слуга Народу";
-субвенція на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" (- 1 млрд грн). Тупий електорат краще голосує. Доведено олігархами.

А тепер поговоримо про те, кому "додали"?

Гроші переважно роздадуть МВС, медикам і пенсіонерам (загальний фонд боротьби з коронавірусом – 65 млрд грн), що практично не дасть ніякого ефекту на ВВП.

А що там олігархи?

У Рината Леонідовича все добре, у нього і ціна за вугілля "вища ніж при Роттердам +" – як говорить нам глава енерго-комітету Андрій Герус. Плюс ДТЕК (нинішній прем'єр міністр – колишній топ менеджер цієї компанії) перестав платити за газ. ПРОСТО ПЕРЕСТАВ ПЛАТИТИ – https://is.gd/szuTMU.

У Коломойського теж поки все добре, він зручно "присів" на Центренерго, а за Приват йдуть бої. Такі, що партія вже скоро РІК як бігає по судах, не даючи суддям роздати наші з вами гроші.

У Фірташа газ ніхто не забирав. Його облгази продовжують красти мільярдами, ПСО "в силі".

У Медведчука теж обшуків ніяких немає, зате вони є у ветеранів і волонтерів.

“Нас усіх врятує МВФ, ось тільки Зеленський з ними домовиться…”.

НІ, мій дорогий аполітичний читачу. В "антиколомойський закон" внесли правок більше, ніж слів в самому законі. Їх ТАК БАГАТО, що комітет все ще не готовий вносити закон до Верховної Ради. І за чутками в кулуарах, нічого з тим законом не робитимуть до травня, бо ж Паска і свята. А ти давай, виживай як можеш, без роботи, без можливості заробити і без фінансової подушки.

При всьому при цьому, ДЕФІЦИТ БЮДЖЕТУ ПЕРЕДБАЧАЄ ОТРИМАННЯ КРЕДИТУ від МВФ. Паралельно голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія на всю країну заявляє, що "закон не зовсім конституційний" – https://is.gd/X74Jih. А це значить, що якщо закон проголосують, люди Коломойського побіжать до Конституційного суду тикати пальцем у відео, де Арахамія каже, що закон "не зовсім конституційний", щоб відкотити його назад.
Дуже цікаво подивитися, що скаже МВФ з приводу нашого нового бюджету.

А що для наймудрішого українського “наріду”?

Одним з найяскравіших пунктів нового закону про бюджет є "урізання зарплат чиновникам". Логіка проста як двері. Грошей немає – тому “ці дармоїди” в наглядових радах повинні отримувати копійки. Це тупо у всіх сенсах.

По-перше, і найголовніше – це призведе до ЗМЕНШЕННЯ доходів бюджету, тому що зарплати оподатковуються, і якщо ти платиш менші зарплати – ти отримуєш менше з них податків! "Зекономлені" ж гроші залишаються всередині компанії (припустимо, мова про Приватбанк), і зможуть потрапити в бюджет тільки як дивіденди. А це трапиться в квітні 2021 року! А гроші нам потрібні ПРЯМО ЗАРАЗ. По-друге, купа кваліфікованих професіоналів тупо піде. У приватний сектор, де платитимуть нормальну зарплату за якісно виконану роботу, можливо навіть в іншій країні. При владі лишаться “нові обличчя” епохи Кучми, які за 12 тис. гривень залюбки "покерують" міністерством. Ти ж пам'ятаєш як то було?

Зеленський не розуміє, що не можна одночасно догодити і олігархам, і МВФ, і народу України. Вийде догодити тільки олігархам. А це – крах України. І поки що, влада робить для цього все. Тому що, коли у тебе Президент – клоун, його команда – збіговисько ідіотів, і мільйони людей просто “поза політикою” – ніяких реформ не буде.

Демократична Сокира

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...