App Store Google Play

Зеленський стане президентом секти

16 Квітня 10:00
Зеленський стане президентом секти

Найцікавіше в результатах останніх соціологічних опитувань - зовсім не неухильне зниження рейтингу президента Володимира Зеленського.

Це зниження було зумовлене тим, що Зеленський обирався як кандидат надій, які не можуть збутися у всіх одночасно. І в міру того, як в нездійсненності своїх надій буде переконуватися кожна з груп популістського електорату - а не збудеться ні у кого і нічого, навіть у депутатів-“слуг” - рейтинг Зеленського буде знижуватися, дійде до його ж результатів в першому турі виборів глави держави, а потім почне падати до нуля. Причому відбудеться це досить швидко з однієї простої причини. Поки що українці - про це теж свідчить соціологія - ще не стурбовані звільненнями і проблемами з підприємницькою діяльністю. Вони просто не розуміють, до яких наслідків можуть привести поєднання дилетантизму влади і епідемії. А ось коли після карантину розпочнуться масові звільнення і масове закриття бізнесів, рейтинг Зеленського почне виглядати інакше. Ніякі відеозвернення вже не допоможуть: порожній холодильник здобуде остаточну і беззастережну перемогу над брехливим телевізором. Зеленський стане президентом секти - що завжди буває з політиком-популістом.

Однак важливо зрозуміти, який електорат Зеленський втратить в першу чергу, тобто - вже втрачає. І тут нам на допомогу приходить керівник КМІС Володимир Паніотто, який стверджує, що за даними соціологів 26 відсотків колишнього електорату Зеленського проголосували б за кандидата партії Медведчука Юрія Бойка і тільки один відсоток - за колишнього президента країни Петра Порошенка.

Цьому теж не варто дивуватися. Володимир Зеленський прийшов до влади завдяки хиткому союзу популістського електорату з проросійською частиною суспільства. Дуже різні люди, серед яких є і патріоти країни, і прихильники гасла “какая разница” об'єдналися з прихильниками повернення України до російського стійла. І тепер, коли ці люди переконалися, що Зеленський не готовий до беззастережної капітуляції перед Путіним, вони в ньому розчарувалися. І вже не зачаруються.

Для того, щоб задовольнити цих людей, Зеленський повинен не повернути Донбас в Україну, а приєднати Україну до Донбасу. Не шукати в очах Путіна прагнення до миру, а виконувати вказівки, які потрібно читати в цих очах. Вважати себе не президентом України, а губернатором Малоросії. Так, у цих людей такі переконання. Для них Україна - частина “русского мира”. Але проблема Зеленського в тому, що для більшості його виборців Україна - це Україна. Якою має бути ця країна, вони не знають. Але в якості частини Росії її не сприймають.

І ці виборці - без електорату Бойка - не складають більшості громадян. Якщо бути точним, складають. Але тільки разом з тими своїми співвітчизниками, хто в першому турі голосував за представників різних націонал-демократичних сил, а в другому - за Петра Порошенка.

Таким є очевидний вибір популістів - не тільки самого Зеленського, а й вибір його оточення, і вибір всього популістського електорату. Він може об'єднатися з патріотами і державниками - і зберегти країну. Він може об'єднатися з проросійськими силами - і знищити її.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...