App Store Google Play

Криза на "Південмаші": завод досі не отримав оборонного замовлення

14 Квітня 13:00
Криза на "Південмаші": завод досі не отримав оборонного замовлення

Унікальне ракетно-космічне підприємство "Південмаш" впало в глибоку кризу. Воно намагається втриматися на плаву завдяки участі в міжнародних програмах, а власна держава у нього нічого замовляти не хоче.

За 5 років війни на Донбасі "Південмаш" так і не отримав оборонне замовлення, накопичив семимісячний борг перед працівниками, завинило 210 млн гривень енергопостачальникам і скорочує штат, пише "BBC News Україна".

Частину своєї території завод здав в оренду – одні там виготовляють трамваї, інші займаються очищенням питної води.

На заводі не розуміють відсутність держзамовлення в оборонному секторі. "Південмаш" пропонував державі кероване ракетне високоточне озброєння, але міністерство оборони не зацікавилося.

На "Південмаші" розповідають, що за час свого президентства до них декілька разів приїжджав Петро Порошенко, обіцяв держзамовлення, але до реальних дій так і не дійшло.

У липні минулого року завод відвідав президент Володимир Зеленський. Уважно вислухав проблеми, пообіцяв обговорити питання держзамовлення з керівництвом підприємства і поїхав.

Нині "Південмаш" бере участь у деяких міжнародних проєктах. Зокрема, виготовляє ракетні двигуни для європейської легкої ракети "Вега" на замовлення італійської компанії AVIO, а також частини для ракетоносія "Антарес" на замовлення американської компанії Northrop Grumman, що доставляє вантажі на Міжнародну космічну станцію.

У Державному космічному агентстві зазначають, що проводять аудит, за результатами якого планують підготувати стратегію реформування космічної галузі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...