App Store Google Play

Банки - нога у дверях земельного дерибану

4 Квітня 18:00
Банки - нога у дверях земельного дерибану

Є такий психологічний трюк, коли нахаба, “давлячи” на жалість або інше слабке місце наївної людини, спочатку просить її про щось незначне, встромляючи ногу у двері, щоб їх не закрили, а потім поступово вже просовується плечем, і нарешті повністю опиняється в хаті жертви під різними благовидними приводами.

Цей маніпулятивний трюк називається “нога у дверях”, часто використовується, як техніка з продажу чогось непотрібного, і українцям він відомий за сюжетом казки “Лисиця та заєць”, коли руда попросилася погрітися до хати зайчика, а потім його вигнала.

Такий самий трюк з інфантильними тубільцями після недавнього прийняття “під шумок” закону про ринок землі сільськогосподарського призначення пророблять і банки.

Згідно прийнятого документу а)юридичні особи не можуть купувати землю аж до 2024 року б)іноземні компанії до розгляду цього питання на всеукраїнському референдумі також не можуть купувати землю. АЛЕ Є ВИНЯТОК ДЛЯ БАНКІВ - банківські установи, в тому числі з іноземним капіталом, можуть набувати майнові права на землю в порядку звернення стягнення на них, як на предмет застави.

Тому сценарій земельної “реформи” в умовах подальшого поширення місцевої економічної кризи на тлі світової та пандемії коронавірусу з російською агресією буде десь таким.
1. Фермери та сімейні господарства потребуватимуть обігових коштів для посівної кампанії чи то, навіть, для купівлі землі, а багато хто - просто для прожиття.
2. Банки з радістю надаватимуть їм кредити під заставу паїв. Вартість землі при цьому з огляду на кризу та пандемію впаде до мінімуму, а гроші, отримані від банку, знеціняться,
3. Очевидно, що багато хто з селян накопичуватиме борги і не зможе повертати кредити - відповідно банки забиратимуть землю, як заставу, і ставатимуть найбільшими латифундистами або посередниками в подальшому продажу землі.

А там, дивись, вже за такою ногою в двері продажу землі посуне і тулуб олігархів з транснаціональними компаніями - знову “під шумок” ще більше лібералізують ринок землі, і схем її розпродажу побільшає, бо просто гріх не розвести 40 мільйонів лохів на такій привабливій землі у самому центрі Європи.

Отже, в підсумку маємо.
1. Земельна “реформа” спричинить знищення фермерства й дрібного господарювання, головні земельні ресурси сконцентруються в руках місцевих олігархів та ТНК.

2. Земельні потужності нещадно експлуативатимуться та переформатуються на моновиробництво, в першу чергу – технічних культур, а наше сільське господарство працюватиме на експорт сировини, що остаточно знищить агропромисловий комплекс і перетворить країну в справжній сировинний придаток.

3. Є реальна небезпека неконтрольованого використання гербіцидів, за прикладом Аргентини, де забруднення сільськогосподарської землі і водних ресурсів зросло у сотні разів.

Щоправда, швидше за все, до остаточної фази розводу “лохів” на землю не дійде. Цілком вірогідно, що земельне ошуканство стане тим каталізатором, який на грунті всього вже наявного - капітуляції, корупції, економічної кризи, деградації держуправління, коронавірусу тощо, ввімкне революційне перезавантаження країни. Може бути, що з елементами хаосу.

Тож, хай начуваються земельні бариги.

Сторінка автора в Facebook

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...