App Store Google Play

Банки - нога у дверях земельного дерибану

04.04.2020 18:00
Банки - нога у дверях земельного дерибану

Є такий психологічний трюк, коли нахаба, “давлячи” на жалість або інше слабке місце наївної людини, спочатку просить її про щось незначне, встромляючи ногу у двері, щоб їх не закрили, а потім поступово вже просовується плечем, і нарешті повністю опиняється в хаті жертви під різними благовидними приводами.

Цей маніпулятивний трюк називається “нога у дверях”, часто використовується, як техніка з продажу чогось непотрібного, і українцям він відомий за сюжетом казки “Лисиця та заєць”, коли руда попросилася погрітися до хати зайчика, а потім його вигнала.

Такий самий трюк з інфантильними тубільцями після недавнього прийняття “під шумок” закону про ринок землі сільськогосподарського призначення пророблять і банки.

Згідно прийнятого документу а)юридичні особи не можуть купувати землю аж до 2024 року б)іноземні компанії до розгляду цього питання на всеукраїнському референдумі також не можуть купувати землю. АЛЕ Є ВИНЯТОК ДЛЯ БАНКІВ - банківські установи, в тому числі з іноземним капіталом, можуть набувати майнові права на землю в порядку звернення стягнення на них, як на предмет застави.

Тому сценарій земельної “реформи” в умовах подальшого поширення місцевої економічної кризи на тлі світової та пандемії коронавірусу з російською агресією буде десь таким.
1. Фермери та сімейні господарства потребуватимуть обігових коштів для посівної кампанії чи то, навіть, для купівлі землі, а багато хто - просто для прожиття.
2. Банки з радістю надаватимуть їм кредити під заставу паїв. Вартість землі при цьому з огляду на кризу та пандемію впаде до мінімуму, а гроші, отримані від банку, знеціняться,
3. Очевидно, що багато хто з селян накопичуватиме борги і не зможе повертати кредити - відповідно банки забиратимуть землю, як заставу, і ставатимуть найбільшими латифундистами або посередниками в подальшому продажу землі.

А там, дивись, вже за такою ногою в двері продажу землі посуне і тулуб олігархів з транснаціональними компаніями - знову “під шумок” ще більше лібералізують ринок землі, і схем її розпродажу побільшає, бо просто гріх не розвести 40 мільйонів лохів на такій привабливій землі у самому центрі Європи.

Отже, в підсумку маємо.
1. Земельна “реформа” спричинить знищення фермерства й дрібного господарювання, головні земельні ресурси сконцентруються в руках місцевих олігархів та ТНК.

2. Земельні потужності нещадно експлуативатимуться та переформатуються на моновиробництво, в першу чергу – технічних культур, а наше сільське господарство працюватиме на експорт сировини, що остаточно знищить агропромисловий комплекс і перетворить країну в справжній сировинний придаток.

3. Є реальна небезпека неконтрольованого використання гербіцидів, за прикладом Аргентини, де забруднення сільськогосподарської землі і водних ресурсів зросло у сотні разів.

Щоправда, швидше за все, до остаточної фази розводу “лохів” на землю не дійде. Цілком вірогідно, що земельне ошуканство стане тим каталізатором, який на грунті всього вже наявного - капітуляції, корупції, економічної кризи, деградації держуправління, коронавірусу тощо, ввімкне революційне перезавантаження країни. Може бути, що з елементами хаосу.

Тож, хай начуваються земельні бариги.

Сторінка автора в Facebook

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...