App Store Google Play

Банки - нога у дверях земельного дерибану

4 Квітня 18:00
Банки - нога у дверях земельного дерибану

Є такий психологічний трюк, коли нахаба, “давлячи” на жалість або інше слабке місце наївної людини, спочатку просить її про щось незначне, встромляючи ногу у двері, щоб їх не закрили, а потім поступово вже просовується плечем, і нарешті повністю опиняється в хаті жертви під різними благовидними приводами.

Цей маніпулятивний трюк називається “нога у дверях”, часто використовується, як техніка з продажу чогось непотрібного, і українцям він відомий за сюжетом казки “Лисиця та заєць”, коли руда попросилася погрітися до хати зайчика, а потім його вигнала.

Такий самий трюк з інфантильними тубільцями після недавнього прийняття “під шумок” закону про ринок землі сільськогосподарського призначення пророблять і банки.

Згідно прийнятого документу а)юридичні особи не можуть купувати землю аж до 2024 року б)іноземні компанії до розгляду цього питання на всеукраїнському референдумі також не можуть купувати землю. АЛЕ Є ВИНЯТОК ДЛЯ БАНКІВ - банківські установи, в тому числі з іноземним капіталом, можуть набувати майнові права на землю в порядку звернення стягнення на них, як на предмет застави.

Тому сценарій земельної “реформи” в умовах подальшого поширення місцевої економічної кризи на тлі світової та пандемії коронавірусу з російською агресією буде десь таким.
1. Фермери та сімейні господарства потребуватимуть обігових коштів для посівної кампанії чи то, навіть, для купівлі землі, а багато хто - просто для прожиття.
2. Банки з радістю надаватимуть їм кредити під заставу паїв. Вартість землі при цьому з огляду на кризу та пандемію впаде до мінімуму, а гроші, отримані від банку, знеціняться,
3. Очевидно, що багато хто з селян накопичуватиме борги і не зможе повертати кредити - відповідно банки забиратимуть землю, як заставу, і ставатимуть найбільшими латифундистами або посередниками в подальшому продажу землі.

А там, дивись, вже за такою ногою в двері продажу землі посуне і тулуб олігархів з транснаціональними компаніями - знову “під шумок” ще більше лібералізують ринок землі, і схем її розпродажу побільшає, бо просто гріх не розвести 40 мільйонів лохів на такій привабливій землі у самому центрі Європи.

Отже, в підсумку маємо.
1. Земельна “реформа” спричинить знищення фермерства й дрібного господарювання, головні земельні ресурси сконцентруються в руках місцевих олігархів та ТНК.

2. Земельні потужності нещадно експлуативатимуться та переформатуються на моновиробництво, в першу чергу – технічних культур, а наше сільське господарство працюватиме на експорт сировини, що остаточно знищить агропромисловий комплекс і перетворить країну в справжній сировинний придаток.

3. Є реальна небезпека неконтрольованого використання гербіцидів, за прикладом Аргентини, де забруднення сільськогосподарської землі і водних ресурсів зросло у сотні разів.

Щоправда, швидше за все, до остаточної фази розводу “лохів” на землю не дійде. Цілком вірогідно, що земельне ошуканство стане тим каталізатором, який на грунті всього вже наявного - капітуляції, корупції, економічної кризи, деградації держуправління, коронавірусу тощо, ввімкне революційне перезавантаження країни. Може бути, що з елементами хаосу.

Тож, хай начуваються земельні бариги.

Сторінка автора в Facebook

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...