App Store Google Play

ДніпроОДА закуповує медичне обладнання дорожче ніж інші області

1 Квітня 10:00
ДніпроОДА закуповує медичне обладнання дорожче ніж інші області

Увесь світ, зокрема і Україна, продовжує боротися із поширенням вірусу Covid-19. Але сумна статистика невпинно оновлюється. Кількість заражених у світі вже наближається до 700 тисяч. В Україні станом на сьогодні налічується 548 хворих, десятеро з них - на Дніпропетровщині.

З початку оголошення карантину для лікування та протидії Covid-19 ДніпроОДА виділила 107 мільйонів гривень. Пізніше – ще 195 мільйонів. За ці кошти обласна адміністрація купує відповідне медичне обладнання та засоби індивідуального захисту.
В умовах екстреної потреби усі закупівлі проходять за спрощеною процедурою – без застосування електронних торгів. Тобто замовник самостійно знаходить постачальника і лише звітує про куплений товар у системі Prozorro.

На гачку відстежила та проаналізувала закупівлі Департамента охорони здоров’я ДніпроОДА, які були проведені у рамках боротьби з пандемією коронавірусу. Ми з’ясували, що низка медичних приладів була закуплена за завищеними цінами. При цьому найближча поставка обладнання очікується у середині квітня, а не у кінці березня, як пообіцяли чиновники ОДА.

‼️Апарати ШВЛ‼️

Найчастіше вірус Covid-19 вражає легені, що призводить до їх запалення, зокрема до пневмонії. У цьому випадку одним із ключових елементів у лікуванні людей із важким ускладненням дихальної системи виконують апарати штучної вентиляції легень.

На сьогодні в медзакладах області – 512 апаратів штучного дихання. Обласним коштом додатково ще закупили 73 прилади.

Зокрема, 27 березня Департамент підписав угоду з ТОВ “ЛАБ-Сервіс” на поставку 49 апаратів штучної вентиляції легень загальною вартістю у 35 035 000 гривень (715 тисяч гривень за одиницю). Апарати інтенсивної терапії V8600 виробництва компанії «Oricare, Inc» (США) мають поставити у лікарні області 28 квітня.
Цікаво, що 30 березня ТОВ “ЛАБ-Сервіс” продало ідентичні прилади Криворізькій інфекційній лікарні трохи дешевше – по 709 340 гривень за одиницю. Тобто на 49 апаратах ДніпроОДА переплатила майже 300 тисяч гривень.
Також днями Білоцерківська міська лікарня замовила в іншої фірми такий самий апарат інтенсивної терапії зі стартовим комплектом на чверть дешевше – за 635 тисяч гривень. Натомість Відділ охорони здоров’я у Чорноморську замовив апарати іншій фірмі по 850 тисяч гривень (https://bit.ly/3bE8eHu ).

ДніпроОДА також домовилося про поставку двох апаратів штучної вентиляції легень Maquet SERVO-i (Швеція) від ТОВ «Білімед» за 4 799 903 мільйонів гривень (https://bit.ly/3dHReSw ). За умовами договору перший апарат мають доставити 3 квітня, другий - 16 червня.

27 березня ДніпроОДА також закупило 22 апарати штучної вентиляції легенів у ТОВ “Ксенко”. Загальною вартістю 25 671 440 млн грн (https://bit.ly/2JpSviX ).
За прилади різної специфікації заплатили різні суми. Наприклад, апарати ШВЛ без капнографів обійшлися області у 1 096 750 грн за кожний. Ідентичні медичні пристрої у цієї ж ТОВ “Ксенко” закупили й інші регіони, але значно дешевше.
Наприклад, 16 березня Київський центр трансплантації уклав договір на поставку апарату ШВЛ Hamilton C3 за 940 тисяч гривень за одиницю - тобто на 156 750 гривень дешевше, аніж ціна для Дніпропетровщини (https://bit.ly/3bIF7mp ). Переплата під час закупівлі 14 таких приладів для нашої області сягає більше 2 мільйонів гривень.
Також 25 березня “Львівенергозбуд” придбало такий самий апарат в того ж ТОВ “Ксенко” за 975 тисяч гривень (https://bit.ly/3aqk8o1 ). А 30 березня цей же постачальник продав ідентичні апарати ШВЛ дитячій клінічній лікарні Полтави за 1 005 158 грн – на 91 592 гривень дешевше, аніж Дніпропетровщині буквально на пару днів раніше (https://bit.ly/39wkxnI ).

До слова, першу партію апаратів штучної вентиляції легень у ДніпроОДА обіцяли отримати до кінця минулого тижня.

“До кінця тижня на Дніпропетровщину надійдуть шість нових апаратів ШВЛ. Це перша партія обладнання, вкрай необхідного під час коронавірусної епідемії”, – йшлося в офіційному повідомленні від 25 березня (https://bit.ly/3aqk8o1 ).

Станом на сьогодні жодної інформації про поставку нових апаратів немає. Та й за умовами договору Департаменту із ТОВ “Ксенко” перші шість апаратів дійдуть на Дніпропетровщину лише 10 квітня, інші 16 приладів - аж 19 червня.

‼️Інші медичні прилади‼️

27 березня Департамент охорони здоров’я ДніпроОДА уклав ще одну угоду із ТОВ “Ксенко”. Зокрема, на закупівлю двадцяти шприцевих помп загальною вартістю у 1 321 600 гривень (https://bit.ly/2wrkzjl ). У договорі йдеться про два види інфузійних помп - “Aitecs 2016” (52 751 грн за одиницю) та “SEP-21S Plus” (79 287 за одиницю). Поставити шприцеві помпи мають 27 квітня.
Цікаво, що 11 березня фірма “Ксенко” продала ідентичне приладдя Черкаському обласному онкологічному диспансеру (https://bit.ly/3bBZbXj ). При цьому помпа “Aitecs 2016” для Черкас коштувала 47 756 гривень, а “SEP-21S Plus” – 65 664 гривень. У загальному – на 200 тисяч гривень дешевше, аніж для нашої області.

Для лікарень Дніпропетровщини Департамент охорони здоров’я також закупив у ТОВ “Ксенко” два ультразвукові діагностичні сканери. Їх мають поставити 8 квітня та 15 травня. Обидва прилади обійшлися бюджету області у 2 597 960 гривень, тобто 1 298 980 гривень за один сканер. Угоду підписали 27 березня.
А от на день раніше, 26 березня, ця ж компанія запропонувала Полтавській дитячій клінічній лікарні точно такий самий сканер за 1 166 300 гривень, тобто на 132 680 гривень дешевше, аніж для Дніпропетровщини (https://bit.ly/3dFGy6B ).

ДніпроОДА також замовив у ТОВ “Ксенко” десять моніторів пацієнта PVM-4763 загальною вартістю 3 103 000 гривень (https://bit.ly/2wrdKhK ). Тобто по 310 300 гривень кожний. У відкритих джерелах немає даних про ціну таких апаратів у вільному продажі. Також ми не знайшли інформацію про закупівлі ідентичних апаратів в інших містах.

Зазначимо, що ТОВ “Ксенко” є фігурантом низки кримінальних справ. Зокрема, компанію підозрюють у завищенні ціни під час продажу апаратів штучної вентиляції легенів, створенні монопольних формувань, завезенні товарів через митні пункти з тимчасово окупованих територій України та продажі вживаних приладів під виглядом нових. Про це детальніше ми розповідали ось тут - https://bit.ly/2wPPdmn

На гачку

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...