App Store Google Play

Робота депутатів Дніпровської міськради має стати прозорішою!

29.03.2020 14:00
Робота депутатів Дніпровської міськради має стати прозорішою!

Депутати керують майже усім

Основним органом, який здійснює владу у місті Дніпрі – є Дніпровська міська рада та її виконавчі органи. Саме депутати Дніпровської міськради приймають рішення, які регулюють майже усі питання життя громади – від виділення землі під забудову до визначення об’єктів благоустрою, в яких робитимуть ремонтні роботи.

Свій вплив на життєдіяльність ради депутати здійснюють на сесіях міськради, які проводяться приблизно раз на місяць. Однак на сесії виносяться рішення, які попередньо цими самими депутатами широко обговорюються. Такі «узгодження» порядку денного сесії відбуваються, зокрема на засіданнях постійних депутатських комісій.

Як працювати прозоріше?

А така висока концентрація влади в руках депутатів міськради означає, що їхня діяльність повинна бути достатньо прозорою. У тому числі під час роботи у депутатських комісіях. Чи не так?

Громадська організація «Спільнота активної молоді – САМ» також вважає, що жителі Дніпра повинні знати, які рішення підтримав чи не підтримав, лобіював або намагався загальмувати той чи інший депутат міськради. І для цього необхідно забезпечити інструмент відслідковування особистого голосування кожного депутата на засіданнях депутатських комісій. Саме так, не тільки на сесіях, де рішення приймаються із урахуванням позиції фракцій і груп, а уже на етапі проходження проєктів рішень через депутатські комісії.

Вирішити проблему допоможе, на думку активістів, упровадження в роботу комісій поіменних протоколів. Це, зокрема, дозволить:

-  Підвищити прозорість міської ради, відповідно і довіри до неї

-  знизити корупційні ризики - голосувати за хабарі на комісії легше, коли ніхто не знає, хто підтримав рішення

-  підвищити політичну відповідальність депутатів за підтримку одіозних рішень

-  забезпечити можливість відстежувати послідовність представників громади: чи не змінюють вони своїх рішень в принципових питаннях від комісії до сесії?

Рада повинна внести лише незначні зміни

Для упровадження поіменних протоколів ГО «Спільнота активної молоді – САМ» ініціює та підтримує внесення відповідних змін до Положення про роботу постійних комісій Дніпровської міської ради. Нові положення до регламенту повинна затвердити сесія міськради, яка (саме так!) і складається з депутатів.

Активісти наголошують, що лише незначна зміна формулювань у пунктах регламенту роботи комісій дозволить протоколювати результати голосувань кожного депутата, а це – у свою чергу, суттєво підвищить рівень прозорості їх роботи. Тим паче, що фіксацію волевиявлення обранців абсолютно не важко організувати працівникам апарату міськради.

Варто зазначити, що в нашій області уже є прецеденти, коли місцеві ради відповідально ставляться до прозорості своєї роботи. Так, на сесії Аулівської селищної ради наприкінці минулого року прийнято зазначені зміни до регламенту роботи комісій. Ці зміни внесено саме після звернення ГО «САМ». Відтак, це не просто ідея, а позитивна практика для міста.

_____________________________

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проекту “Боротьба з корупцією та проведення реформ на регіональному рівні”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...