App Store Google Play

Коронавірус добиває державу. Як запустити Україну з нуля

25 Березня 18:00
Коронавірус добиває державу. Як запустити Україну з нуля

Коронавірус знищив повністю імунітет держави. Все зупинено, все треба запускати з нуля. Держава померла, бо вірус «совка» в державі живий. Однак Україна не має ресурсів для самостійного відновлення. Який нас чекає новий виток змін після спаду епідемії влітку?

Політична та економічна криза накриє Україну набагато болючіше, ніж у 98-му, 08-му і 14-му, тому що ресурсів, які можна просто проїдати, у країни вже не залишилося — порожній Держрезерв тому свідок.

Восени в Україні відбудуться місцеві вибори — і у громадянського суспільства буде чергова спроба серйозно вплинути на державу, але й ризик найбільший — це будуть вибори серед зневірених жебраків. А Росія знову зробить все, щоб просувати лояльнішу для себе владу. Країна гостро потребує лідерства. Які питання визначатимуть це лідерство? Сутнісних політичних питань політичного порядку денного на виборах буде три:

1. Законопроект про заборону повертати кошти націоналізованих банків, який розробили на вимогу МВФ проти інтересів і прав Ігоря Коломойського. Без закону не буде відновлення фінансової програми МВФ, а без програми МВФ врятувати бюджет неможливо. Проголосувати закон — значить взяти на себе відповідальність за припинення судових рішень, значить оголосити Коломойському війну і зірвати всі спроби оскаржити націоналізацію, до чого Зеленський теж вочевидь не готовий. Від позиції МВФ повністю залежатиме фінансова стійкість влади. Домовленості з МВФ — це питання швидкої регенерації економіки.

2. Росія. Для Путіна Україна залишиться ключовою проблемою, яка загрожує його царству. Санкції не припиняються, і вже зараз зрозуміло, що Росія сама не здатна зняти санкції без зміни позиції України. Путіну необхідно ухвалити необхідні рішення в Києві, домогтися компромісів щодо Донбасу і Криму, необхідно змусити Київ визнати окупацію і окупаційну владу де-факто, як це зроблено в Молдові і Грузії. Один з перших кроків у такій стратегії — ініціатива Офісу президента зі створення Консультативної ради з ОРДЛО, що по суті є першим кроком у визнанні капітуляції і компромісом з Москвою. Очевидно, що Консультативну раду постараються протягнути, і це знову розділить суспільство і владу. Суб'єктність України і наші переговорні позиції на міжнародній арені критично залежить від продовження опору. Ми виграємо у війні, нам не можна здаватися.

3. Мобілізаційні проекти. Стабільність забезпечить не мир з Путіним, а зміни, які необхідно проектувати і просувати в суспільстві і державі. Хто візьме на себе лідерство в побудові таких мобілізаційних проектів розвитку країни? У Києві влада звузилася до розміру кабінету президента Зеленського і до міністерства МВС. Все інше в центральній владі працює фрагментарно і вмикається епізодично. Але й інші альтернативні політичні проекти поки залишаються локальними, вони не масштабуються на різні регіони і на різні соціальні групи. Хто зможе почати створювати мобілізаційні проекти для професіоналів і для регіональних еліт? Альтернативне лідерство на місцевих виборах можуть отримати тільки проекти, які спираються на місцеве самоврядування у великих містах, на мерів або на кандидатів у мери. У період кризи місцеве самоврядування залишилося єдиною дієздатною ланкою держави. І саме на місцевих виборах, у масштабах міста, села, громади, вплив деструктивних технологій можна мінімізувати. А для громадянського суспільства і для держави це шанс.

Оптимізм у мене є в одному — я бачу, яка маса дієздатних і гідних громадян тримає на своїх плечах нашу країну. Прорвемося.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...