App Store Google Play

Коронавірус добиває державу. Як запустити Україну з нуля

25 Березня 18:00
Коронавірус добиває державу. Як запустити Україну з нуля

Коронавірус знищив повністю імунітет держави. Все зупинено, все треба запускати з нуля. Держава померла, бо вірус «совка» в державі живий. Однак Україна не має ресурсів для самостійного відновлення. Який нас чекає новий виток змін після спаду епідемії влітку?

Політична та економічна криза накриє Україну набагато болючіше, ніж у 98-му, 08-му і 14-му, тому що ресурсів, які можна просто проїдати, у країни вже не залишилося — порожній Держрезерв тому свідок.

Восени в Україні відбудуться місцеві вибори — і у громадянського суспільства буде чергова спроба серйозно вплинути на державу, але й ризик найбільший — це будуть вибори серед зневірених жебраків. А Росія знову зробить все, щоб просувати лояльнішу для себе владу. Країна гостро потребує лідерства. Які питання визначатимуть це лідерство? Сутнісних політичних питань політичного порядку денного на виборах буде три:

1. Законопроект про заборону повертати кошти націоналізованих банків, який розробили на вимогу МВФ проти інтересів і прав Ігоря Коломойського. Без закону не буде відновлення фінансової програми МВФ, а без програми МВФ врятувати бюджет неможливо. Проголосувати закон — значить взяти на себе відповідальність за припинення судових рішень, значить оголосити Коломойському війну і зірвати всі спроби оскаржити націоналізацію, до чого Зеленський теж вочевидь не готовий. Від позиції МВФ повністю залежатиме фінансова стійкість влади. Домовленості з МВФ — це питання швидкої регенерації економіки.

2. Росія. Для Путіна Україна залишиться ключовою проблемою, яка загрожує його царству. Санкції не припиняються, і вже зараз зрозуміло, що Росія сама не здатна зняти санкції без зміни позиції України. Путіну необхідно ухвалити необхідні рішення в Києві, домогтися компромісів щодо Донбасу і Криму, необхідно змусити Київ визнати окупацію і окупаційну владу де-факто, як це зроблено в Молдові і Грузії. Один з перших кроків у такій стратегії — ініціатива Офісу президента зі створення Консультативної ради з ОРДЛО, що по суті є першим кроком у визнанні капітуляції і компромісом з Москвою. Очевидно, що Консультативну раду постараються протягнути, і це знову розділить суспільство і владу. Суб'єктність України і наші переговорні позиції на міжнародній арені критично залежить від продовження опору. Ми виграємо у війні, нам не можна здаватися.

3. Мобілізаційні проекти. Стабільність забезпечить не мир з Путіним, а зміни, які необхідно проектувати і просувати в суспільстві і державі. Хто візьме на себе лідерство в побудові таких мобілізаційних проектів розвитку країни? У Києві влада звузилася до розміру кабінету президента Зеленського і до міністерства МВС. Все інше в центральній владі працює фрагментарно і вмикається епізодично. Але й інші альтернативні політичні проекти поки залишаються локальними, вони не масштабуються на різні регіони і на різні соціальні групи. Хто зможе почати створювати мобілізаційні проекти для професіоналів і для регіональних еліт? Альтернативне лідерство на місцевих виборах можуть отримати тільки проекти, які спираються на місцеве самоврядування у великих містах, на мерів або на кандидатів у мери. У період кризи місцеве самоврядування залишилося єдиною дієздатною ланкою держави. І саме на місцевих виборах, у масштабах міста, села, громади, вплив деструктивних технологій можна мінімізувати. А для громадянського суспільства і для держави це шанс.

Оптимізм у мене є в одному — я бачу, яка маса дієздатних і гідних громадян тримає на своїх плечах нашу країну. Прорвемося.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...