App Store Google Play

На зміні постачальників тепла для дніпрян могло заробити оточення Дубінських

22 Березня 12:00
На зміні постачальників тепла для дніпрян могло заробити оточення Дубінських

У жовтні минулого року в Дніпрі стався скандал, пов’язаний з переведенням абонентів КП «Коменергосервіс» на КП «Теплоенерго». Про це пише Ольга Фоменко у «БюроUA», передає Дніпроград.

Нагадаємо, тоді про зміну постачальника тепла городяни дізналися фактично напередодні опалювального сезону.

За словами секретаря Дніпровської міськради Олександра Санжари, де-юре зміна постачальника послуг сталася саме в липні 2019 року, і саме на підставі липневого рішення міськради. А директор «Теплоенерго» Андрій Клименко на засіданні депутатської комісії з питань ЖУГ на початку жовтня 2019 року повідомив, що «Коменергосервіс» котельні на баланс його КП ще не передало.

При цьому підготовка до переведення жителів з одного КП на інше почалася до прийняття того самого рішення, яке, за словами чиновників, це переведення дозволило. Ще 8 червня 2019 року КП «Теплоенерго» оголосило тендер на виконання будівельно-монтажних робіт по переключенню абонентів «Коменергосервіс»  на котельню по пр. Мануйлівський, 29.

Офіційних, озвучених мерією причин зміни постачальника тепла, виявилося дві. Перша – став збитковим тариф «Коменергосервіс». Друга причина – аварійний стан магістральної труби.

Так, в червні 2019  КП «Теплоенерго» оголосило тендер на виконання будівельно-монтажних робіт по переключенню абонентів «Коменергосервіс» на котельню по пр. Мануйлівський, 29. Торги відбулися в день прийняття міськрадою рішення – 24 липня. Участь брали ТОВ «Комунальник» і ТОВ «Група «Капітал Строй», обидві – ​​зі сфери впливу бізнесменів братів Володимира та Леоніда Дубінських.  Переможцем визначили «Капітал Строй». Договір на 22,67 млн грн. був укладений 12 серпня 2019.

Журналісти дійшли висновку, що ремонт міг обійтися бюджету дешевше. Так муфтові вентилі 15кч19п d50mm коштували підряднику і, відповідно, бюджету 2406 грн. за штуку. Ринкова ж ціна на такі вентилі становить від 510 до 763 грн. Сталеву засувку 30с41нж d50mm «Група «Капітал Строй» нібито купило за 3038 грн. А могло купити за 1926 і навіть за 1510 грн. Тобто ціни завищені в 2 рази.

Аналогічна ситуація склалася і з іншими підрядами на ремонт в котельних, отриманих «Капітал Строй» від «Теплоенерго» в 2019 р. Так, 3 липня «Теплоенерго» отримав підряд на капремонт трубопроводу від ТК-1 до ТК-2 в районі залу №3 котельні по вул. Калинова, 87-Ж. на 3,05 млн грн.

У підсумковій відомості ресурсів ТОВ «Група «Капітал Строй» значиться, що ціна бетонної подушки ОП-4 серії 3.006.1-2.8 становить 820 грн. Ринкова ціна товару – від 310 грн. Плоский сталевий фланець d200mm, вартість якого згідно з відомістю становить 1404 грн за штуку, можна купити за 783 грн.

У відомості ресурсів «Група «Капітал Строй» іншого тендера «Теплоенерго (на виконання капремонту електротехнічного обладнання в котельні на Калиновій, 87-Ж за 3,29 млн грн.) вартість одного трансформатора ТШ-0,66А-1 вказана в розмірі 4412 грн. Такий трансформатор продають за 1355 грн.

Підряди від «Теплоенерго» «Група «Капітал Строй» отримує регулярно. За даними Clarity Project, в цілому КП уклало з підприємством 148 договорів на 432,82 млн грн. У 20 тендерах конкурентом «Група «Капітал Строй» виступало все те ж ТОВ «Комунальник».

З повним матеріалом розслідування можна ознайомитися на сайті БюроUA.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...