App Store Google Play

На зміні постачальників тепла для дніпрян могло заробити оточення Дубінських

22.03.2020 12:00
На зміні постачальників тепла для дніпрян могло заробити оточення Дубінських

У жовтні минулого року в Дніпрі стався скандал, пов’язаний з переведенням абонентів КП «Коменергосервіс» на КП «Теплоенерго». Про це пише Ольга Фоменко у «БюроUA», передає Дніпроград.

Нагадаємо, тоді про зміну постачальника тепла городяни дізналися фактично напередодні опалювального сезону.

За словами секретаря Дніпровської міськради Олександра Санжари, де-юре зміна постачальника послуг сталася саме в липні 2019 року, і саме на підставі липневого рішення міськради. А директор «Теплоенерго» Андрій Клименко на засіданні депутатської комісії з питань ЖУГ на початку жовтня 2019 року повідомив, що «Коменергосервіс» котельні на баланс його КП ще не передало.

При цьому підготовка до переведення жителів з одного КП на інше почалася до прийняття того самого рішення, яке, за словами чиновників, це переведення дозволило. Ще 8 червня 2019 року КП «Теплоенерго» оголосило тендер на виконання будівельно-монтажних робіт по переключенню абонентів «Коменергосервіс»  на котельню по пр. Мануйлівський, 29.

Офіційних, озвучених мерією причин зміни постачальника тепла, виявилося дві. Перша – став збитковим тариф «Коменергосервіс». Друга причина – аварійний стан магістральної труби.

Так, в червні 2019  КП «Теплоенерго» оголосило тендер на виконання будівельно-монтажних робіт по переключенню абонентів «Коменергосервіс» на котельню по пр. Мануйлівський, 29. Торги відбулися в день прийняття міськрадою рішення – 24 липня. Участь брали ТОВ «Комунальник» і ТОВ «Група «Капітал Строй», обидві – ​​зі сфери впливу бізнесменів братів Володимира та Леоніда Дубінських.  Переможцем визначили «Капітал Строй». Договір на 22,67 млн грн. був укладений 12 серпня 2019.

Журналісти дійшли висновку, що ремонт міг обійтися бюджету дешевше. Так муфтові вентилі 15кч19п d50mm коштували підряднику і, відповідно, бюджету 2406 грн. за штуку. Ринкова ж ціна на такі вентилі становить від 510 до 763 грн. Сталеву засувку 30с41нж d50mm «Група «Капітал Строй» нібито купило за 3038 грн. А могло купити за 1926 і навіть за 1510 грн. Тобто ціни завищені в 2 рази.

Аналогічна ситуація склалася і з іншими підрядами на ремонт в котельних, отриманих «Капітал Строй» від «Теплоенерго» в 2019 р. Так, 3 липня «Теплоенерго» отримав підряд на капремонт трубопроводу від ТК-1 до ТК-2 в районі залу №3 котельні по вул. Калинова, 87-Ж. на 3,05 млн грн.

У підсумковій відомості ресурсів ТОВ «Група «Капітал Строй» значиться, що ціна бетонної подушки ОП-4 серії 3.006.1-2.8 становить 820 грн. Ринкова ціна товару – від 310 грн. Плоский сталевий фланець d200mm, вартість якого згідно з відомістю становить 1404 грн за штуку, можна купити за 783 грн.

У відомості ресурсів «Група «Капітал Строй» іншого тендера «Теплоенерго (на виконання капремонту електротехнічного обладнання в котельні на Калиновій, 87-Ж за 3,29 млн грн.) вартість одного трансформатора ТШ-0,66А-1 вказана в розмірі 4412 грн. Такий трансформатор продають за 1355 грн.

Підряди від «Теплоенерго» «Група «Капітал Строй» отримує регулярно. За даними Clarity Project, в цілому КП уклало з підприємством 148 договорів на 432,82 млн грн. У 20 тендерах конкурентом «Група «Капітал Строй» виступало все те ж ТОВ «Комунальник».

З повним матеріалом розслідування можна ознайомитися на сайті БюроUA.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...