App Store Google Play

Справа Каснерів: Верховний Суд знову став на бік громади

19.03.2020 15:00
Справа Каснерів: Верховний Суд знову став на бік громади

Уже втретє Верховний Суд стає на бік Дніпровської міської ради щодо об’єкта самочинного будівництва, розташованого на вул. Князя Володимира Великого (у минулому вул. Плеханова), 13-Б. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на міську раду Дніпра.

Як відомо, за цією адресою – скандальна недобудова, яку містяни прозвали «каракатицею Каснерів». Вона розміщена впритул до спортивної школи. Незаконне будівництво спричинило підтоплення та тріщини фундаменту 14-поверхівки, що межує з будмайданчиком.

Так, за постановою Верховного Суду від 26 вересня 2018 року у справі № 200/21311/16-ц було залишено без змін рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області від 12 жовтня 2017 року, яким забудовнику (Прокоф’єву О. А.) відмовлено у задоволенні позову до Дніпровської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки за вищевказаною адресою.

Уже у квітні 2019 року у справі № 804/3987/17 Верховний Cуд залишив чинною постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2017 року у справі № 804/3987/17, яким було встановлено, що дане будівництво є самочинним.

У березні 2019 року Бабушкінський районний суд Дніпропетровська задовольнив позов забудовника до Дніпровскої міської ради. Цим було оскаржено акти органу місцевого самоврядування, що стосуються присвоєння адреси незавершеному будівництву по вул. Князя Володимира Великого (вул. Плеханова), 13-Б та врегулювання питань, пов’язаних з цим об’єктом нерухомого майна. У вересні того ж року Дніпровський апеляційний суд залишив рішення без змін.

Але за касаційною скаргою Дніпровської міської ради Верховний Суд постановою від 11 березня 2020 року скасував судові рішення попередніх інстанцій, відмовивши Прокоф’єву О. А. у задоволенні його позову.

Так, за відсутності у забудовника дозвільних документів на незавершений об’єкт, зокрема права на забудову земельної ділянки, що належить тергромаді, Верховний Суд не знайшов підтвердження порушення прав позивача оскаржуваними актами, за захистом яких останній звернувся до суду.

Нагадаємо, боротьба проти забудов Каснерів розпочалася з ініціативи Андрія Денисенка, народного депутата України восьмого скликання. Згодом суди неодноразово підтверджували незаконність забудови, а до самої скандальної багатоповерхівки навідувався тодішній генпрокурор Луценко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...