App Store Google Play

Житель Дніпра очолив рейтинг українських спостерігачів за птахами

07.03.2020 22:00
Житель Дніпра очолив рейтинг українських спостерігачів за птахами

Дніпрянин Олександр Настаченко очолив рейтинг українських бьордерів –спостерігачів за птахами, який розробив разом з однодумцями. Він об’єднує 80 учасників. Це відкрита таблиця, до якої може долучитись кожен охочий, надавши дані про кількість побаченних та кількість сфотографованих птахів.

У рейтингу зазначено, що Олександр Настаченко сфотографував 324 види птахів, 261 з яких в Дніпропетровській області.

Розповів, що це захоплення фінансує переважно самостійно, часто співпрацює з науковцями на волонтерських засадах.

Олександр розповідає: захопився птахами змалечку. Коли йому було чотири роки, вперше побачив Червону книгу, його вразили кольорові ілюстрації. Так захопився вивченням природи. У студентстві загорівся фотографією, виникло бажання подорожувати.

Каже, що спостерігання за пернатими об’єднало всі ці захоплення.

«Я, наприклад, робив статистику. У мене вийшло по місту – 176 видів, це саме по місту. Поки що орнітологи не робили списки міста, але, я думаю, що можна цілком цю цифру навіть до 200. В області у мене 261 вид. На території Дніпропетровської області в літературі відомо трохи за 300», – каже спостерігач за птахами Олександр Настаченко.

У телефоні Олександра – майже 400 треків зі співом різних птахів. Каже, що іноді вдається підманити пташку на відстань руки.

«На такий пристрій можна цілком непогано підманити не тільки горобиних птахів співочих, наприклад, як ця золотомушка, деяких дрібних, але можна підманити навіть розміром і до качки», – зазначає Олександр.

Фотограф каже, що у зимовий час у Дніпрі, на готелі «Парус», можна спостерігати сапсана. Бачив, як сапсан полює на голубів.

«Наприклад, у межах міста найбільш рідкісний вид – це був мартин трипалий. Це мартин, який гніздиться на півночі, в Скандинавії. Він зимує в акваторіях Чорного моря. Вперше на житломасиві Перемога, на косі Веслувального каналу. Це був факт першої фіксації взагалі для історії області і він був саме в Дніпрі», – розповів Олександр.

Долучитись до спостерігання за птахами, говорить, може кожен охочий, але бажано мати фотоапарат, щоб фотографувати пташок.

Суспільне Дніпро

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...