App Store Google Play

Прокуратура розслідує виведення залізничниками 8,5 мільйонів на закупівлі акумуляторних батарей за 10 мільйонів

7 Березня 20:00
Прокуратура розслідує виведення залізничниками 8,5 мільйонів на закупівлі акумуляторних батарей за 10 мільйонів

Прокуратура вважає, що службові особи ТОВ «Спецторгснаб», ТОВ «Борен Груп» у змові з службовцями ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», зловживаючи службовим становищем, заволоділи бюджетними коштами під час закупівлі акумуляторних батарей на загальну суму 10,07 млн грн. Про це свідчить ухвала Самарського райсуду Дніпра від 25 лютого.

За даним УСБУ в Дніпропетровській області, у 2018 р. «ДТРЗ» двічі замовив акумуляторні батареї Hawker ZeMa Rail до тепловозів ЧМЕ-3: 15 комплектів у «Спецторгснаб» (наразі називається ТОВ «Верстайм») на 5,37 млн грн. (358 тис грн. за комплект) та 13 комплектів у «Борен Груп» на 4,70 млн грн. (362 тис грн. за комплект).

Слідчі встановили, що ці акумуляторні батареї були ввезені на територію України та задекларовані ТОВ «Енерсіс», який є офіційним представником виробника в Україні.

При цьому, імпорт здійснювався та оформлювався не комплектами, а окремими елементами. За даними митної документації, вартість одного елементу становила 217,6 євро (7 тис грн. з врахуванням обов`язкових податків та митних зборів), тобто вартість комплекту – 56,1 тис грн.

Таким чином завищення вартості між початковою ціною на території України та сумою сплаченою ПрАТ «ДТРЗ» ТОВ «Спецторгснаб» та ТОВ «Борен Груп» становить 4,53 млн грн. та 3,97 млн грн. відповідно.

Щоб штучно завищити вартість продукції та ухилитися від сплати податків та зборів, представники приватних фірм, за домовленістю з керівництвом «ДТРЗ», документально оформили ланцюг безтоварних фінансово-господарських операцій з використанням реквізитів підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ «Міларекс Груп» та ТОВ «Енергозберігаючі системи України».

Правоохоронці з’ясували, що акумуляторні батареї безпосередньо відвантажувалися зі складських приміщень «Енерсіс» та транспортувалися відразу на територію заводу, що вказує на фіктивність низки фінансово-господарських операцій, проведених «Спецторгснаб» та «Борен Груп» за допомогою «Міларекс Груп» та «Енергозберігаючі системи України».

В результаті у 2018 р. внаслідок поставки на «ДТРЗ» акумуляторних батарей Hawker ZeMa Rail до тепловозів ЧМЕ-3 було виведено з держпідприємства в тіньовий сектор економіки та розподілено між учасниками протиправної схеми 8,51 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотання надати доступ до банківського рахунку «Борен Груп» у ПАТ «АБ «Радабанк». Суд клопотання не задовольнив.

ТОВ «Спецторгснаб» в 2017 р. було зареєстроване на Леонтія Кокіна. Він раніше жив в Донецьку, хоча при реєстрації фірми вказав київську прописку. В Донецьку він був зареєстрований з батьком Кокіним Вадимом Володимировичем. Людина з таким ПІБ очолювала організаційний відділ Донецької міськради. Наразі фірма називається «Верстайм» і записана на Ісаогли Еміль Ханлар Огли з Азербайджану.

ТОВ «Борен Груп» заснована у кінці 2017 р. Романом Полянським з Горлівки Донецької обл., який у тому ж році був бенефіціаром «Спецторгснаб». У 2018 р. директором та власником був Андрій Єрмакович з Макіївки Донецької обл., а з кінця 2019 – Салахіддін Боіігітов з Узбекистану.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...