App Store Google Play

Прокуратура розслідує виведення залізничниками 8,5 мільйонів на закупівлі акумуляторних батарей за 10 мільйонів

07.03.2020 20:00
Прокуратура розслідує виведення залізничниками 8,5 мільйонів на закупівлі акумуляторних батарей за 10 мільйонів

Прокуратура вважає, що службові особи ТОВ «Спецторгснаб», ТОВ «Борен Груп» у змові з службовцями ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», зловживаючи службовим становищем, заволоділи бюджетними коштами під час закупівлі акумуляторних батарей на загальну суму 10,07 млн грн. Про це свідчить ухвала Самарського райсуду Дніпра від 25 лютого.

За даним УСБУ в Дніпропетровській області, у 2018 р. «ДТРЗ» двічі замовив акумуляторні батареї Hawker ZeMa Rail до тепловозів ЧМЕ-3: 15 комплектів у «Спецторгснаб» (наразі називається ТОВ «Верстайм») на 5,37 млн грн. (358 тис грн. за комплект) та 13 комплектів у «Борен Груп» на 4,70 млн грн. (362 тис грн. за комплект).

Слідчі встановили, що ці акумуляторні батареї були ввезені на територію України та задекларовані ТОВ «Енерсіс», який є офіційним представником виробника в Україні.

При цьому, імпорт здійснювався та оформлювався не комплектами, а окремими елементами. За даними митної документації, вартість одного елементу становила 217,6 євро (7 тис грн. з врахуванням обов`язкових податків та митних зборів), тобто вартість комплекту – 56,1 тис грн.

Таким чином завищення вартості між початковою ціною на території України та сумою сплаченою ПрАТ «ДТРЗ» ТОВ «Спецторгснаб» та ТОВ «Борен Груп» становить 4,53 млн грн. та 3,97 млн грн. відповідно.

Щоб штучно завищити вартість продукції та ухилитися від сплати податків та зборів, представники приватних фірм, за домовленістю з керівництвом «ДТРЗ», документально оформили ланцюг безтоварних фінансово-господарських операцій з використанням реквізитів підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ «Міларекс Груп» та ТОВ «Енергозберігаючі системи України».

Правоохоронці з’ясували, що акумуляторні батареї безпосередньо відвантажувалися зі складських приміщень «Енерсіс» та транспортувалися відразу на територію заводу, що вказує на фіктивність низки фінансово-господарських операцій, проведених «Спецторгснаб» та «Борен Груп» за допомогою «Міларекс Груп» та «Енергозберігаючі системи України».

В результаті у 2018 р. внаслідок поставки на «ДТРЗ» акумуляторних батарей Hawker ZeMa Rail до тепловозів ЧМЕ-3 було виведено з держпідприємства в тіньовий сектор економіки та розподілено між учасниками протиправної схеми 8,51 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотання надати доступ до банківського рахунку «Борен Груп» у ПАТ «АБ «Радабанк». Суд клопотання не задовольнив.

ТОВ «Спецторгснаб» в 2017 р. було зареєстроване на Леонтія Кокіна. Він раніше жив в Донецьку, хоча при реєстрації фірми вказав київську прописку. В Донецьку він був зареєстрований з батьком Кокіним Вадимом Володимировичем. Людина з таким ПІБ очолювала організаційний відділ Донецької міськради. Наразі фірма називається «Верстайм» і записана на Ісаогли Еміль Ханлар Огли з Азербайджану.

ТОВ «Борен Груп» заснована у кінці 2017 р. Романом Полянським з Горлівки Донецької обл., який у тому ж році був бенефіціаром «Спецторгснаб». У 2018 р. директором та власником був Андрій Єрмакович з Макіївки Донецької обл., а з кінця 2019 – Салахіддін Боіігітов з Узбекистану.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...