App Store Google Play

Держгеонадра через чотири роки тяганини відмовила сумнівній фірмі в спецдозволі на родовище алмазів

4 Березня 08:00
Держгеонадра через чотири роки тяганини відмовила сумнівній фірмі в спецдозволі на родовище алмазів

Державна служба геології та надр відмовила ТОВ «Єврогаз Мінералс» у видачі спецдозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою Середньопридніпровського блока Українського щита на виявлення тіл кімберлітів та лампроїтів (алмазів) у Дніпропетровській області. Про це стало відомо з наказу №59 голови Держгеонадр Романа Опімаха, який він підписав 21 лютого, передає Дніпроград з посиланням на "Наші Гроші". 

З судового реєстру відомо, що на початку березня 2016 року «ЄвроГаз Мінералс» звернулося до Держгеонадр з проханням надати  їй спецдозвіл для робіт на Середньопридніпровському блоці Українського щита для виявлення тіл кімберлітів та лампроїтів, як можливих корінних джерел алмазів у Дніпропетровській області. В пакеті документів фірма подала договір оренди майнового комплексу, наявність якого на той час дозволяла розраховувати на спецдозвіл без проведення аукціону.

Протягом відведених законодавством 60 днів Держгеонадр ніякої відповіді фірмі не надала. А вже про закінченні цього терміну Держгеонадр повернула документи через відсутність інформації про потужності підприємства.

Після цього «ЄвроГаз Мінералс» звернулося до суду з вимогою зобов’язати Держгеонадр видати йому спецдозвіл на основі тої редакції Постанови уряду №615, яка дозволяла отримати в користування родовища через наявність у фірми там будь-якого майна чи техніки. В 2017 році Львівський окружний адміністративний суд цей позов задовольнив, серед причин такого рішення суд розгледів «мовчазну згоду» посадовців Держгеонадра в ігноруванні строків розгляду заявки. Натомість Львівський апеляційний адміністративний суд це рішення скасував, і позов фірми було задоволено тільки частково – Держгеонадра зобов’язали повторно розглянути подану заявку.

Тепер виконуючи це рішення суду та врахувавши рекомендації Робочої групи з питань надрокористування (протокол від 11.02.2020р.) Держгеонадра відмовили «ЄвроГаз Мінералс» у видачі спецдозволу.

ТОВ «ЄвроГаз Мінералс» було зареєстроване в кінці жовтня 2015 року у Львові. Бенефіціаром через швейцарську компанію «EuroGas AG» вказаний німець Вольфганг Раубаль. Очолює українську фірму Юрій Колтун. Він також є керівником іншої фірми Раубаля – ТОВ «Захід-Єврогаз», офіційним засновником якої є польська компанія «Єврогаз Полска».

На сайті «EuroGas AG» вказано про переговори весною 2019 року з українськими державними підприємствами щодо спільного видобутку алмазів на Заході України, але назви цих компаній та деталі переговори не оприлюднені. В 2010 році Раубаль заявляв про плани з видобутку сланцевого газу на заході України. На той момент «ЄвроГаз Мінералс» вже програло позов про обов’язкову видачу спецдозволу в Касаційному адмінсуді Верховного суду.

На території Українського щита раніше були виявлені корінні родовища алмазів, це одна з не багатьох ділянок  в країні, де існують перспективи видобутку коштовного каміння.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...