App Store Google Play

Держгеонадра через чотири роки тяганини відмовила сумнівній фірмі в спецдозволі на родовище алмазів

04.03.2020 08:00
Держгеонадра через чотири роки тяганини відмовила сумнівній фірмі в спецдозволі на родовище алмазів

Державна служба геології та надр відмовила ТОВ «Єврогаз Мінералс» у видачі спецдозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою Середньопридніпровського блока Українського щита на виявлення тіл кімберлітів та лампроїтів (алмазів) у Дніпропетровській області. Про це стало відомо з наказу №59 голови Держгеонадр Романа Опімаха, який він підписав 21 лютого, передає Дніпроград з посиланням на "Наші Гроші". 

З судового реєстру відомо, що на початку березня 2016 року «ЄвроГаз Мінералс» звернулося до Держгеонадр з проханням надати  їй спецдозвіл для робіт на Середньопридніпровському блоці Українського щита для виявлення тіл кімберлітів та лампроїтів, як можливих корінних джерел алмазів у Дніпропетровській області. В пакеті документів фірма подала договір оренди майнового комплексу, наявність якого на той час дозволяла розраховувати на спецдозвіл без проведення аукціону.

Протягом відведених законодавством 60 днів Держгеонадр ніякої відповіді фірмі не надала. А вже про закінченні цього терміну Держгеонадр повернула документи через відсутність інформації про потужності підприємства.

Після цього «ЄвроГаз Мінералс» звернулося до суду з вимогою зобов’язати Держгеонадр видати йому спецдозвіл на основі тої редакції Постанови уряду №615, яка дозволяла отримати в користування родовища через наявність у фірми там будь-якого майна чи техніки. В 2017 році Львівський окружний адміністративний суд цей позов задовольнив, серед причин такого рішення суд розгледів «мовчазну згоду» посадовців Держгеонадра в ігноруванні строків розгляду заявки. Натомість Львівський апеляційний адміністративний суд це рішення скасував, і позов фірми було задоволено тільки частково – Держгеонадра зобов’язали повторно розглянути подану заявку.

Тепер виконуючи це рішення суду та врахувавши рекомендації Робочої групи з питань надрокористування (протокол від 11.02.2020р.) Держгеонадра відмовили «ЄвроГаз Мінералс» у видачі спецдозволу.

ТОВ «ЄвроГаз Мінералс» було зареєстроване в кінці жовтня 2015 року у Львові. Бенефіціаром через швейцарську компанію «EuroGas AG» вказаний німець Вольфганг Раубаль. Очолює українську фірму Юрій Колтун. Він також є керівником іншої фірми Раубаля – ТОВ «Захід-Єврогаз», офіційним засновником якої є польська компанія «Єврогаз Полска».

На сайті «EuroGas AG» вказано про переговори весною 2019 року з українськими державними підприємствами щодо спільного видобутку алмазів на Заході України, але назви цих компаній та деталі переговори не оприлюднені. В 2010 році Раубаль заявляв про плани з видобутку сланцевого газу на заході України. На той момент «ЄвроГаз Мінералс» вже програло позов про обов’язкову видачу спецдозволу в Касаційному адмінсуді Верховного суду.

На території Українського щита раніше були виявлені корінні родовища алмазів, це одна з не багатьох ділянок  в країні, де існують перспективи видобутку коштовного каміння.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...