App Store Google Play

Прокуратура розслідує, як чиновники переплатили за реконструкцію криворізького парку за 120 мільйонів

3 Березня 19:00
Прокуратура розслідує, як чиновники переплатили за реконструкцію криворізького парку за 120 мільйонів

Прокуратура розслідує необґрунтовану сплату коштів Департаментом ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації за реконструкцію парку у Кривому Розі, яке виконувало ТОВ «Андарія Девелопмент Груп» за 118,31 млн грн. Про це повідомляють "Наші Гроші" з посиланням на ухвалу Індустріального райсуду Дніпра від 24 лютого.

У липні 2017 р. Департамент житлово-комунального господарства та будівництва ОДА замовив «Андарія ДГ» реконструкція парку ім. Федора Мершовцева м. Кривий Ріг (ІІ черга) на 38,76 млн грн. Строк виконання робіт до кінця 2018 р. Згідно з додатковою угодою, ціну робіт зменшено до 29,10 млн грн., при цьому сам договір розірвано.

Станом на 2018 р. угоду було профінансовано на 29,37 млн грн., що на 276 тис грн. більше, ніж передбачено договором та додатковою угодою.

У 2018 р. Департамент ЖКГ та будівництва проводить ще одні публічні торги по аналогічному предмету закупівлі – «Реконструкція парку ім. Федора Мершовцева м. Кривий Ріг (ІІ черга)». За результатами торгів перемогу знову отримує «Андарія ДГ», з якими 06.11.2018 замовник уклав договір на 79,55 млн грн. При цьому, при проведенні торгів Департамент ЖКГ та будівництва відхилив більш вигідні пропозиції інших учасників на декілька мільйонів гривень.

Слідство встановило, що в технічному завданні на проведення будівництва, який надано Департаментом ЖКГ при проведенні торгів, містяться деякі види робіт, які необхідно було виконати згідно з умовами попереднього договору від 2017 р., та за які «Андарія ДГ» вже отримала кошти.

Станом на 31.12.2019 року за другим договором профінансовано 79,34 млн грн., при цьому останній платіж отримано 27.12.2019 у сумі 5,89 млн грн. В той же час, згідно з договором, «проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більше, як 95% їх загальної вартості за договірною ціною. Кінцеві розрахунки здійснюються у двотижневий термін після виконання і приймання всіх передбачених цим договором робіт та підписання акта державної (робочої) комісії з прийняття об`єкта в експлуатацію, затвердженого в установленому порядку, по мірі надходження бюджетних коштів на розрахункові рахунки замовника розпорядника коштів».

Тобто, враховуючи, що об`єкт будівництва «Реконструкція парку ім. Федора Мершовцева м. Кривий Ріг (ІІ черга)» на даний час в експлуатацію не введено, будівельні роботи не закінчені, а акти Кб-2в закриті 26.12.2019 року, загальна сума перерахувань не повинна перебільшувати 75,57 млн грн.

Також, в ході досудового розслідування встановлено, що 26.11.2018 року Департамент ЖКГ ОДА  двома платежами перерахував ТОВ «Андарія ДГ» 3,72 млн грн. В обох випадках перерахування здійснені на підставі угоди від 2018 р., а умовами договору та семи додаткових угод до нього не передбачено збільшення суми фінансування на 3,72 млн грн. В той же час виявлено ,що по реконструкції парку вносились зміни додатковою угодою від 15.11.2018, але не до договору від 2018 р, а до угоди від 2017 р., по якій ціну робіт зменшено до 29,10 млн грн., а сам договір розірвано.

Тобто, додаткова угода не могла передбачати збільшення фінансування робіт на 3,72 млн грн., так як на той час вже було профінансовано 29,37 млн грн., що на 276 тис грн. більше від передбачуваного.

Слідчі вважають, що перерахування ТОВ «Андарія ДГ» 3,72 млн грн. було необґрунтоване. Також порушені умови договору від 06.11.2018 року в частині перерахування майже 100% загальної вартості робіт, а не 95%, як це передбачено умовами договору.

Крім того, за даними судового експерта, реконструкція парку ім. Федора Мершовцева м. Кривий Ріг (ІІ черга) виконана частково, сума не виконаних робіт складає близько 10 млн. грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням надати доступ до документів по реконструкції парку, які знаходяться в Департаменті ЖКГ і будівництва ОДА. Суд клопотання задовольнив.

ТОВ «Андарія Девелопмент Груп» з Кривого Рогу належить директору фірми Віктору Коваленку, Аліні Цуркан, Денису Макарь. Згідно з даними «Прозорро», у 2017-2019 рр. фірма виграла тендерів на загальну суму 140,58 млн грн.

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА з 2015 року очолює Андрій Коломоєць.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...