App Store Google Play

Прокуратура розслідує закупівлю Дніпром білоруських тролейбусів, яку розіграли фірми екс-нардепа

23.02.2020 12:00
Прокуратура розслідує закупівлю Дніпром білоруських тролейбусів, яку розіграли фірми екс-нардепа

Поліція та прокуратура розслідують закуплю комунальним підприємством «Дніпровський електротранспорт» 13 тролейбусів за 72,43 млн грн. та придбання у підприємців запчастин для трамваїв за 43 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на НАШІ ГРОШІ

У листопаді 2017 «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міськради за результатами тендеру замовив ТОВ «БКМ-Україна» 13 низькопідлогових тролейбусів АКСМ-321 на 100 осіб виробництва заводу «Белкоммунмаш» (Білорусь) по 5,57 млн грн. Вони повинні бути пристосовані для пасажирів з обмеженими можливостями, мати автономний хід 1 км, систему кнілінгу, кондиціонери в салоні й кабіні, інформаційну систему, відео реєстратор, рідкокристалічний дисплей у водія.

Єдиним конкурентом із тролейбусами тієї ж моделі було луцьке ТОВ «Агротехніка». Згідно з ЄДР, кінцевим бенефіціаром обох підприємств є одна людина – Сергій Мартиняк.

Тролейбуси повинні були поставлятись на підставі заявки покупця, підписаного сторонами, протягом 30 календарних днів з моменту здійснення покупцем 30% попередньої оплати від вартості замовленого. Згідно з додатковою угодою, термін дії договору було продовжено до 30.07.2018.

Слідчі зазначили, що на порталі «Прозорро» відсутні відомості щодо виконання умов договору. Це свідчить про можливі порушення КП «Дніпровський електротранспорт» в ході проведення аукціону та укладення договору.

4 лютого правоохоронці побували на території комунального підприємства, щоб оглянути 13 тролейбусів, та встановили, що на виконання згаданого договору тролейбуси АКСМ-321  не поставлялись. Цю інформацію підтвердили начальник депо №1 та начальник юридичного відділу КП «Дніпровський електротранспорт». Водночас, тролейбуси АКСМ-321 у комунальників все-таки є, проте встановити підстави їх поставки КП «Дніпровський електротранспорт» не вдалось.

Слідчі також з’ясували, що для здійснення своїх злочинних намірів посадові особи комунального підприємства використовували реквізити групи пов’язаних фізичних осіб підприємців.

Протягом трьох років КП «Дніпровський електротранспорт» купував запчастини у невстановлених осіб, але для легалізації та маскування незаконного отримання запчастин за документами нібито скуповувались у ФОПів. При цьому, види діяльності підприємців не мають жодного відношення до згаданого виду держзакупівель.

Слідчі вважають, що існує необхідність проаналізувати поставлений КП «Дніпровський електротранспорт» товар, щоб з’ясувати його особливості та індивідуальні ознаки, що дозволить встановити виробників товару та направити запити виробникам на підтвердження виробництва та продажу товарів підприємцям. Крім того, необхідно допитати всіх не допитаних ФОПів стосовно обставин закупівлі ними товарів та подальшої їх поставки КП «Дніпровський електротранспорт». Тому правоохоронці звернулись до суду з клопотанням продовжити строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Суд клопотання задовольнив.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...