App Store Google Play

«Небесна Сотня. 6 років потому»: дніпряни вшанували пам’ять Героїв

22.02.2020 16:00
«Небесна Сотня. 6 років потому»: дніпряни вшанували пам’ять Героїв

Заспівали Гімн, вшанували пам’ять Героїв Майдану хвилиною мовчання, разом переглянули документальний фільм «Небо падає». Більше сотні людей зібралися в «Mediaprostirі», який уже вкотре став осередком для громадського активу регіону. Як наголосили організатори, головна мета заходу - це збереження та рефлексія над пам’яттю про героїчні події Революції Гідності".

Фільм «Небо падає» не залишив байдужим жоден учасник заходу - а зал був вщент заповнений. Документальна стрічка неформального кінооб’єднання Babylon’13 присвячена подіям на Майдані та трьом останнім місяцям життя наймолодшого загиблого Небесної Сотні – Устима Голоднюка.

Також дніпрянам презентували графічну новелу про події 2013-2014 років - “Історії з Майдану”. Мальопис - це проект Музею Революції Гідності, який є новим інструментом в донесенні інформації про важливі сторінки нашої історії молодшим поколінням. Його можна прочитати в бібліотеці громадського хабу «Mediaprostir», також Музей буде розсилати примірники в школи та бібліотеки України.

Після фільму – спогади. Ними ділилися учасники київського та січеславського Майданів. Екс-нардеп, координатор Руху Опору Капітуляції в Січеславській області наголосив: подвиг Революції Ггідності завжди буде давати сили для подальшої боротьби за незалежну Україну.

«Ми не повинні допустити нової «небесної сотні», а за першого ж вбитого українця має з‘явитися «пекельна тисяча» з путінських посіпак в Україні. І хоча зараз замість кремлівських баскаків на Банковій засіли лихварі, їхній курс такий же, як у Януковича і вони прагнуть втопити нас у крові, тільки повільніше», - зауважив Денисенко.

Голова Спілки політв’язнів та репресованих Дніпропетровської області Іван Дремлюга закликав земляків «не втомлюватися та триматися за Рух Опору Капітуляції як за організацію, яка, у разі потреби, зможе згуртувати людей».

Отець Микола Марчук, який приїхав на захід із Солоного, разом із учасниками заходу прочитав Молитву за Україну.

Велика кількість людей укотре довела: ця тема важлива для Січеславщини. Символічно, що цю дату вшанували в стінах громадського хабу «Mediaprostir» незважаючи на репресії з боку влади, яскравим проявом яких є відключена вже 4 місяці електроенергія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...