App Store Google Play

В Україні - епоха Жириновських

14 Лютого 11:00
В Україні - епоха Жириновських

На перший погляд, його висловлювання пов'язані з очевидною політичною недосвідченістю, з нерозумінням реальних проблем. Як, втім, і висловлювання інших представників влади - депутатів, міністрів, співробітників офісу глави держави, самого Володимира Зеленського.

Але ми живемо не просто в епоху дилетантів. Ми живемо в епоху українських Жириновських.

Володимир Жириновський був "сконструйований" радянськими спецслужбами для озвучування найрадикальніших, найнесподіваніших і жахливих ідей. Але ті ідеї, які не зустрічали очевидного опору, рано чи пізно виявлялися ініціативами самої влади. На початку своєї політичної кар'єри Жириновський виглядав очевидним маргіналом. Зараз маргінальною державою виглядає вже сама Росія, а старий Жириновський продовжує озвучувати "ініціативи".

В Україні ми у аналогічній ситуації, тільки Жириновських занадто багато. У Росії Жириновський був непрофесійним політиком, завдання якого - вивести з-під удару функціонерів. В Україні завдання місцевих "жириновських" - продовження олігархічного правління за будь-яку ціну.

Тому що абсолютно недостатньо привести до влади свого ставленика за допомогою телевізійних технологій і здеморалізованого, далекого від розуміння національних інтересів електорату. Важливо цю владу втримати. А як її втримати, коли економіка гине, Захід вимагає продовження реформ і боротьби з олігархією, а Росія не збирається відмовлятися від ідеї поглинання України?

У цих непростих умовах має значення кожен новий день збереження влади. Влада живе цим одним днем. І намагається зрозуміти, як втриматися за допомогою найнесподіваніших і небезпечних ідей. При цьому люди у владі абсолютно не розуміють, що ніхто з ними не збирається домовлятися. МВФ не дасть грошей без реформ. Путін не закінчить війну без відмови від суверенітету.

Замість боротьби з олігархами і посилення обороноздатності люди у владі думають про те, як заткнути рот пресі і суспільству або дати воду до Криму. Звідси божевільні законопроекти, божевільні підозри волонтерам, божевільні ідеї у ефірах.

Але це політичне божевілля швидко стає реальністю, коли влада не зустрічає громадського спротиву. Тому що люди у владі вірять, що так вони зможуть втриматися. За допомогою страху і компромісів з Москвою. Ніякого іншого рецепту успіху у них немає.

Це їм теж не допоможе. Страх - обмежує телевізор та інтернету, але не наповнює холодильник. А з економікою їм не впоратися, ні! Путіну не потрібні їхні смішні поступки, йому потрібна Україна. Вся, повністю. Тому у них немає жодного шансу. Взагалі.

Питання в іншому - а чи є шанс у України в цю ганебну епоху місцевих жириновських? Є тільки в тому випадку, якщо суспільство буде чинити опір всім провокаціям влади, якщо воно не втомиться реагувати на посилення безумства.

Втома суспільства - це не успіх влади. Це вирок країні.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...