App Store Google Play

В Україні - епоха Жириновських

14 Лютого 11:00
В Україні - епоха Жириновських

На перший погляд, його висловлювання пов'язані з очевидною політичною недосвідченістю, з нерозумінням реальних проблем. Як, втім, і висловлювання інших представників влади - депутатів, міністрів, співробітників офісу глави держави, самого Володимира Зеленського.

Але ми живемо не просто в епоху дилетантів. Ми живемо в епоху українських Жириновських.

Володимир Жириновський був "сконструйований" радянськими спецслужбами для озвучування найрадикальніших, найнесподіваніших і жахливих ідей. Але ті ідеї, які не зустрічали очевидного опору, рано чи пізно виявлялися ініціативами самої влади. На початку своєї політичної кар'єри Жириновський виглядав очевидним маргіналом. Зараз маргінальною державою виглядає вже сама Росія, а старий Жириновський продовжує озвучувати "ініціативи".

В Україні ми у аналогічній ситуації, тільки Жириновських занадто багато. У Росії Жириновський був непрофесійним політиком, завдання якого - вивести з-під удару функціонерів. В Україні завдання місцевих "жириновських" - продовження олігархічного правління за будь-яку ціну.

Тому що абсолютно недостатньо привести до влади свого ставленика за допомогою телевізійних технологій і здеморалізованого, далекого від розуміння національних інтересів електорату. Важливо цю владу втримати. А як її втримати, коли економіка гине, Захід вимагає продовження реформ і боротьби з олігархією, а Росія не збирається відмовлятися від ідеї поглинання України?

У цих непростих умовах має значення кожен новий день збереження влади. Влада живе цим одним днем. І намагається зрозуміти, як втриматися за допомогою найнесподіваніших і небезпечних ідей. При цьому люди у владі абсолютно не розуміють, що ніхто з ними не збирається домовлятися. МВФ не дасть грошей без реформ. Путін не закінчить війну без відмови від суверенітету.

Замість боротьби з олігархами і посилення обороноздатності люди у владі думають про те, як заткнути рот пресі і суспільству або дати воду до Криму. Звідси божевільні законопроекти, божевільні підозри волонтерам, божевільні ідеї у ефірах.

Але це політичне божевілля швидко стає реальністю, коли влада не зустрічає громадського спротиву. Тому що люди у владі вірять, що так вони зможуть втриматися. За допомогою страху і компромісів з Москвою. Ніякого іншого рецепту успіху у них немає.

Це їм теж не допоможе. Страх - обмежує телевізор та інтернету, але не наповнює холодильник. А з економікою їм не впоратися, ні! Путіну не потрібні їхні смішні поступки, йому потрібна Україна. Вся, повністю. Тому у них немає жодного шансу. Взагалі.

Питання в іншому - а чи є шанс у України в цю ганебну епоху місцевих жириновських? Є тільки в тому випадку, якщо суспільство буде чинити опір всім провокаціям влади, якщо воно не втомиться реагувати на посилення безумства.

Втома суспільства - це не успіх влади. Це вирок країні.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...