App Store Google Play

14 лютого у Дніпрі стартує Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва

13.02.2020 08:00
14 лютого у Дніпрі стартує Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва

У п’ятницю, 14 лютого у Дніпрі стартує другий етап V Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва — це єдина подібна подія в Україні, яка проходить взимку. Церемонія почнеться о 17:00 у ТРЦ “Дафі” (бул. Зоряний, 1-а). Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-реліз заходу.

Після церемонії відкриття артисти вийдуть на майданчики й почнеться перший уік-енд фестивалю у Дніпрі. Всього їх буде чотири. В останній день фестивалю, 8 березня буде підведений результат конкурсу й відбудеться нагородження переможців. За чотири тижні глядачі побачать артистів, які працюють у жанрах живої скульптури, жонглювання, маріонеток та зовсім новому для фестивалю жанрі еквілібристики. Головна місія фестивалю — надати вуличним артистам можливість виступати у зимовий період, а глядачам подарувати літні враження та емоції від найкращих представників вуличного мистецтва.

На церемонії відкриття відбудеться знайомство артистів з суддями та публікою, після чого конкурсанти займуть місця на різних локаціях фестивалю та почнуть виступи. А журі буде оцінювати їх та виставляти оцінки. З цього дня артисти традиційно виступатимуть щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі в один і той же час з 17:00 до 20:00 до 8 березня.

А 8 березня відбудуться закриття й нагородження переможців. Призовий фонд становить 80 000 грн, а ще буде окрема нагорода для володаря Призу глядацьких симпатій. Переможців та призерів визначатимуть у двох номінаціях: “статичні жанри” (представлені на фестивалі живою скульптурою) і “динамічні жанри” (цього року це лялькарі, еквілібристи, жонглери).

Перший етап, з 10 січня по 2 лютого відбувався у Харкові. За його результатами у динамічних жанрах найбільше балів (38) набрала наймолодша конкурсантка Тетяна Сажина з Харкова. Її колега по цирковій школі Circusflex Анастасія Титова отримала 31 бал (обидві виступатимуть й на відкритті фестивалю у Дніпрі). Переможець минулого фестивалю Сергій Соловйов (Театр маріонеток “Комплімент”, Житомир) набрав 30 балів, хоча має виступ у запасі.

Схожа ситуація у “статичних жанрах”. Лідером з 52 балами став досвічений Дмитро Буйвал з Сум — переможець минулого фестивалю. Його наздоганяє з 43 балами новачок у жанрі Олександр Носкович з Мінську (Театр живих скульптур “Студія Золотого режисера”). У дніпрянина Миколи Федосова лише 20 балів, але в нього теж на один виступ менше, тому він може наздогнати лідерів вже 14 лютого — все залежить від оцінок суддів.

У кожного уік-енду буде свій суддя. Так, у перший уік-енд оцінювати артистів буде Ольга Волошина — директорка і художня керівниця “Телетеатру”. Вона має чітке розуміння різниці між різними номінаціями конкурсу: “У динамічному жанрі важливі майстерність і безпомилкове виконання трюків, тут треба показати на що здатна людина. У живій скульптурі обов'язково має бути сенс в образі. За кожною скульптурою повинна стояти історія, внутрішній зміст, який артист висловлює у образі. Це суттєва різниця”, - пояснює суддя фестивалю.

Окрім Ольги Волошиної, до журі увійшли:

· Анна Жихарєва-Толстік - маркетинг-експертка, співзасновниця платформи «Асамблея культурного обміну України», організаторка фестивалів “Народи Світу» та «Карусель», «Фестиваль мімів», «Битва Хорів»

· Олена Лагода – режисерка масових заходів, власниця івентаѓенції Lagoda event studio, організаторка фестивалю «Петриківський Дивоцвіт», «День Європи».

· Олександр Мефисто - шоуілюзіоніст, переможець III Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва.

Традиційно всі виступи відбуваються на майданчику ініціатора та організатора фестивалю ТРЦ “Дафі” у Харкові та Дніпрі. Фестиваль, який проходить щорічно, минулого року взяв паузу — у дніпровському центрі проходила реновація. Зараз оновлена будівля знову готова приймати масштабні заходи.

“Реновація відбулася в нас, у фестивалі, у артистів. Ми бачимо багато нових жанрів, нових молодих артистів поряд з досвідченими ветеранами руху. Тобто статус фестивалю як однієї з найважливіших подій у вуличному мистецтві України підтверджується”, — розповідає директор з маркетингу Всеукраїнської мережі “Дафі” Наталія Борисова.

Виступи артистів традиційно будуть проходити щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі 14-16 лютого, 21-23 лютого 28 лютого — 1 березня та 6-8 березня в один і той же час - з 17:00 до 20:00.

Список учасників конкурсної програми фестивалю:

Статичні жанри (за алфавітом):

· Норік Барсегян (“Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

· Дмитро Буйвал (Приз глядацьких симпатій 2017 року, 2 місце 2015 року, переможець 2018 року, “Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

· Віталій Демчук та Юлія Пахаян (Арт-група “Грімм”, жива скульптура, Кривий Ріг)

· Олександр Носкович (Театр живих скульптур “Студія Золотого Режисера”, жива скульптура, Мінськ, Білорусь)

· Марина Павленко (“Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

· Олексій Стукін (3 місце 2016 року, 2 місце 2017 року, 3 місце 2018 року, Театр живих скульптур “Студія Золотого Режисера”, жива скульптура, Мінськ, Білорусь)

· Анастасія Ступак (“Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

· Микола Федосов (3 місце 2017 року, жива скульптура, Дніпро)

· Денис Чернущенко (“Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

· Альона Ягупа (“Артіль Міф”, жива скульптура, Суми)

Динамічні жанри (за алфавітом):

· Тетяна Сажина (Циркова школа “Circusflex”, еквілібристика на тростинах, Харків)

· Сергій Соловйов (Театр-студія ляльок-маріонеток ""Комплімент", театр маріонеток, Житомир)

· Анастасія Титова (Циркова школа “Circusflex”, жонглювання, Харків).

Дізнатися більше про історію Всеукраїнського фестивалю Вуличного мистецтва можна ТУТ

Сторінка Фестивалю у Facebook

Графік проведення IV Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва:

14 лютого, 17:00 - День відкриття Фестивалю в Дніпрі (бул. Зоряний, 1-а)

14 лютого - 8 березня (виключно п'ятниці, суботи та неділі з 17:00 до 20:00) - Турнірні дні в Дніпрі

8 березня - Закриття фестивалю в Дніпрі (вручення дипломів і подарунків від майданчика Фестивалю - ТРЦ «Дафі», підведення результатів та нагородження переможців).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...