App Store Google Play

Південмаш пояснив, чому закуповує алюміній у Росії

06.02.2020 11:00
Південмаш пояснив, чому закуповує алюміній у Росії

ДП "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова" (Південмаш) пояснило, чому в січні 2020 року уклали з ТОВ "Промислове забезпечення "Альфа-Металл" (Росія) угоду про постачання алюмінію на 42,90 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

У відповідь на запит Укрінформу в.о. генерального директора Південмаш Костянтин Завгородній повідомив, що метал необхідний для виготовлення основної конструкції першої ступені ракети-носія Antares, його походження вказано у конструкторській робочій документації і не може бути змінено виробником самостійно.

"Зазначений алюміній має бути використаний для виготовлення основної конструкції першої ступені ракети-носія "Antares"... Специфіка виробництва ракетно-космічної техніки пов’язана з високими вимогами до якості і надійності продукції. Жорсткість цих вимог вимагає кропіткої роботи щодо вивчення властивостей матеріалів, які використовуються у виробництві. При цьому кінцева продукція чутлива до коливань властивостей сировини та матеріалів різного походження… У багатьох випадках походження матеріалу безпосередньо зазначається у конструкторській та робочій документації та не може бути змінено виробником самостійно. Саме така ситуація має місце у випадку закупівлі, про яку йдеться", - сказано у відповіді на запит.

Завгородній також повідомив, що Південмаш активно впроваджує заходи щодо диверсифікації джерел поставок, зокрема і в порядку імпортозаміщення продукцією вітчизняних виробників, проте це не завжди є можливим. Сьогодні кількість постачальників Південмашу обліковується сотнями, вони представляють десятки країн Європи і Азії, зокрема й країни колишнього СРСР, серед яких є країни Балтії, Білорусь, Росія та інші.

Втім, за інформацією керівника Південмашу, диверсифікація можлива, але потребує проведення великого обсягу додаткових робіт з боку розробника і, відповідно, чималих витрат з боку замовника.

Як повідомила наприкінці січня низка українських ЗМІ, з посиланням на "Наші гроші", ДП "ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова" 15 січня уклало угоду з ТОВ "Промислове забезпечення "Альфа-Металл" (Росія) про постачання алюмінію на 110,00 млн руб., або 42,90 млн грн. Про це йшлося у системі ProZorro.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...