App Store Google Play

Маршрутка у пекло. Про Україну в мініатюрі, російські серіали і мовчанку

30.01.2020 14:00
Маршрутка у пекло. Про Україну в мініатюрі, російські серіали і мовчанку

Тиждень почався із того, що наречену загиблого бійця Миколи Сорочука Ярину Чорногуз і волонтерку Анастасію Конфедерат висадили з рейсового автобуса, яким вони після похорону поверталися із Луцька до Києва. Їхали знову на ротацію – захищати українську землю від ворога.

Посеред дороги водій компанії Busfor увімкнув російський серіал. Госпітальєрка та аеророзвідниця повідомили, що їдуть із похорону і попросили вимкнули це кіно, але водій нахамив і відповів, що серіал крутитимуть далі.

Коли дівчата почали знімати конфлікт на відео, це ще більше загострило ситуацію. І врешті після лайки — водій просто висадив Ярину і Настю обабіч траси та спокійно поїхав далі і не віддав грошей за проїзд. До Києва вони добирались уже автостопом.

"Типова історія" - скажете ви?

А от і не зовсім. На прикладі рейсового автобусу Луцьк-Запоріжжя ви побачили Україну в мініатюрі. І вона не така приглядна, як це може здатися — від Заходу до Сходу.

Перше. Фактично дві дівчини намагалися довести усьому автобусу, що #різницяЄ — і нема компромісу між тим, транслювати російські серіали на території Україні чи ні. Тим паче, у вибаченні компанія-перевізник вказує — що флешку із улюбленими серіалами про росіян, вочевидь, притягнув сам водій. Бо дають і україномовні продукти. Однак велика біда в тому, що на жоден автобус не знайшлося жодної людини, яка б підтримала дівчат у їхній принциповій позиції. І бодай не дозволила водієві висадити їх серед поля в темну ніч.

Тріумф зла став можливим в Криму і на Донбасі лише тому, що відносно непогані люди нічого не робили і мовчали, робили вигляд, що вони поза політикою. Зло упевнено деформувало телевізори, ютуб, новинні сайти і телеграми, бо мовчазній більшості нема діла, що усе це фінансують то куми Путіна, то "Газпром"або пряма російська агентура, замаскована гарною вишиванкою.

Друге. Волонтерка Ярина Чорногуз пережила потрясіння, втративши коханого на війні. Але ще більший жах те, що не знайшлося жодного, хто би підтримав дівчину бодай у горі. Бо усі ж ми типу як люди, а не тварини, які не мають коханих і не втрачали близьких. Утім варто почитати коментарі на тій же сторінці Busfor, де обурені власники паспортів держави Україна обурюються з приводу "двох стерв, яким не було чим зайнятись". Були такі, хто прямо співчував звільненому водієві через поведінку "двох агресивних дівах", а були і такі телепні, які у імені Насті Конфедерат уже побачили натяк на фашизм і ідеї рабовласництва.

Допоки будуть серед нас такі принципові Насті і Ярини, які не заплющуватимуть очі на #немарізниці і будуть доводити, що #різницяЄ - Україна буде жити. Однак треба пам’ятати, що цей ресурс не бездонний і не безкрайній. Тим паче образили дівчат на території вільної України. В маршрутці, де явно були пасажири із Волині. Важко думати, як ставитимуться до госпітальєрок і аеророзвідниць у випадку, коли Росія якось натягне на нову владу ковдру реінтеграції будь-якою ціною. 

Автобус Луцьк-Запоріжжя то є маленька Україна в мініатюрі. Де водій без клепки у голові і бажанням насадити своє бачення комфортного маршруту. Є автобус, повний поза політичних овець, яким все одно, аби мене не чіпали. 

Дівчат висадили в зимову ніч і без грошей — повзали далі. Так зараз почувають себе справжні патріоти і активісти, які не сиділи із десяток років на численних грантах — а просто були справжніми громадянами за будь-яких режимів. Вони зараз — незручна галаслива меншість. Агресивні козли, які заважають іншим пасажирам під акомпанемент російських серіалів дістатися до раю в Запоріжжі.

Забігаючи наперед — мені страшно, кого в регіонах навибирають на майбутніх місцевих виборах? Шарія з ОПЗЖ? Бо ж госпітальєрка та аеророзвідниця, виявляється, не герої сучасних часів, а так, дуже незручні попутники у всіх сенсах цього слова.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...