App Store Google Play

Дніпряни можуть сортувати й збирати вторинну сировину та віддавати речі на реюз у смартфоні

29.01.2020 17:00
Дніпряни можуть сортувати й збирати вторинну сировину та віддавати речі на реюз у смартфоні

Українські програмісти створили безкоштовний мобільний екододаток Clewo — це цифровий помічник в сортуванні, пошуку і переробці відходів, а також в обміні добрих, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз). Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на команду розробників.

Головне завдання додатку — допомогти тим, хто сортує побутові відходи, і тим, хто їх переробляє, знайти один одного в будь-якій точці України і навіть світу. Так економляться гроші і час користувачів, а на звалища потрапляє менше придатних до повторного використання сировини і речей, кажуть розробники. Дніпряни були одними з найактивніших користувачів під час бета-тесту Clewo та й зараз — одні з лідерів по кількості розміщених у додатку об’яв. Зараз додаток доступний для безкоштовного завантаження в App Store і Play Market для пристроїв на Android та iOS.

Принцип Clewo простий, пояснюють розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об'єкт. Інший користувач займається переробкою вторсировини або просто перевезенням — він бачить в додатку цікавий для нього об'єкт, зв'язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те ж стосується реюзу — хтось викладає вже непотрібну річ в систему, а інший користувач її забирає. Також на карту можна додавати пункти прийому скла, пластику, макулатури — їх будуть бачити всі користувачі.

У Дніпрі, як кажуть у Clewo, кількість об’яв одна з найбільших серед міст України. Це свідчить про неабиякий попит на відповідальне поводження з сировиною у місті.

Додаток допомагає налагодити прямий зв'язок між тими, хто хоче сортувати відходи (пластик, скло, метал, папір, тетрапак, реюз), але не знає, куди їх здати, і тими, хто переробляє відходи. Відсутність такого зв'язку зупиняє навіть тих українців, хто вважає себе екологічно свідомими.

“Ви збираєте ці пластикові пляшки, наприклад, на балконі, але просто не знаєте, куди їх подіти. Хоча пункт прийому вторсировини знаходиться в п’яти хвилинах від будинку, ви просто не знаєте про це, — пояснює член команди Clewo Єгор Куц. — І в якийсь момент пластик відправляється в загальний сміттєвий бак, а людина розчаровується в екологічних ідеях. У XXI столітті так не повинно відбуватися. У нас в смартфонах є рішення для багатьох проблем — пошук квартир і попутників, виклик таксі, вивчення мов. І тепер — для сортування і для реюзу”.

У Clewo, кажуть розробники, всі основні функції для звичайних користувачів будуть завжди залишатися безкоштовними.

Вся команда Clewo складається з п'яти людей: Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурний, Дмитро Глазунов і Олег Бородай. Створенням екододатку вони займалися у вільний від основної роботи час. Він — їх внесок в боротьбу за навколишнє середовище. “Навіщо сортувати відходи, знають всі — менше комунальні платежі за вивезення сміття для ОСББ, менше звалищ, чистіше планета для нас і наших нащадків. Про це говорить і слоган Clewo: “Clear the world” (“Очисти світ”)”, — пояснює член команди Clewo Єгор Куц.

Перед виходом додатку розробники провели бета-тест, для участі в якому зареєструвалися понад 500 користувачів з усієї Україні. Найбільш активними містами під час тестування виявилися Дніпро, Харків, Одеса, Київ, Херсон, Івано-Франківськ та Краматорськ. Під час тестування перевірили розміщення об'єктів, комунікацію між користувачами і завершення «угод». Серед іншого, з'ясувалося, що однією з найважливіших категорій об'єктів в додатку може стати реюз. У Харкові, рідному місті розробників, наприклад, тільки одна Facebook-група для обміну непотрібних речей складається з понад 5000 активних учасників. Таких груп реюзу або “віддам даром” — десятки по всій країні, кажуть розробники.

“Тестування й постійне спілкування з екоактивістами і користувачами допомогли нам зробити Clewo зручним. Ми переробили інтерфейс, щоб зменшити кількість кліків для найчастіших дій, розширили функціонал особистого кабінету, дали користувачам можливість додавати пункти прийому на карту, побудувати маршрут до викладеного об'єкта або пункту прийому”, — пояснює Єгор Куц.

Розробники вважають, що додаток стане проривом у вирішенні екологічних проблем в Україні і не тільки. Зараз додаток доступний українською, російською та англійською мовами, залежно від мови в налаштуваннях смартфона, і немає ніяких обмежень на країни — використовувати його можна всюди на планеті, а от наповнення залежить від самих користувачів.

“Фундамент успіху Clewo — кількість користувачів. Тому зараз найважливіше, щоб про програму дізналося якомога більше людей. Зі свого боку ми будемо продовжувати працювати над додатком постійно, щоб він ставав все більш стабільним і комфортним для користувачів. А вони допоможуть знайти йому все нові і нові області застосування, — каже Єгор Куц. — І якщо все вийде, ніщо не завадить Clewo вийти за межі України. Проблеми екології не мають кордонів, і їх рішення — теж”.

Сайт Clewo

Сторінка Clewo у Facebook

Сторінка Clewo в Instagram

Канал Clewo у Telegram

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...