App Store Google Play

Дніпрянам розповіли, як вберегтись від грипу

28 Січня 12:00
Дніпрянам розповіли, як вберегтись від грипу

У Дніпрі, як і в Україні в цілому, зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

Втім, наголошують медики, ситуація прогнозована. У порівнянні з попереднім тижнем по місту зареєстровано на 851 випадок захворюваності більше. Показник зріс на 18%, при цьому він не перевищив епідемічний поріг. Про це під час пресконференції 27 січня повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень Наталія Інякіна.

«За останній тиждень по медичну допомогу до лікувально-профілактичних закладів звернулося 4 710 осіб, із них 199 – госпіталізовано. Серед захворілих переважають діти, особливо 5-9 років. На жаль, маємо один летальний випадок. Помер хлопчик 2,7 років, у якого молекулярно-генетичним методом на базі вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру підтверджено вірус грипу А (H1N1). А загалом з початку нинішнього року по місту лабораторно підтверджено ще шість випадків грипу, які завершились одужанням захворілих», –розповіла Наталія Інякіна.

Вона також додала, що через зростання захворюваності на ГРВІ по Дніпру станом на кінець минулого тижня освітній процес призупинено у 49 класах 24 закладів освіти міста.

Разом із тим,  Віктор Слатвіцький, генеральний директор міської дитячої клінічної лікарні № 6 зазначив, щовірус грипу А, який зараз циркулює, може давати дуже тяжкі ускладнення.

«Хлопчик, який минулого тижня помер від пандемічного грипу, мав тяжкий кардіодепресивний синдром. За час перебування у лікарні погіршення його стану не було. Все трапилося у лічені хвилини. При госпіталізації дитина отримувала противірусну, дезинтифікаційну та посиндромну терапію. Хлопчик не був у групі ризику в тому плані, що часто хворів. Батьки своєчасно звернулися по медичну допомогу. Але плин захворювання пандемічного грипу закінчився трагедією».

Завідувачка кафедри інфекційних захворювань Дніпропетровської медичної академії, докторка медичних наук, професорка Людмила Шостакович-Корецька наголосила, що вірус грипу типу А (H1N1) щорічно змінюється. А загалом для штамів грипу А та В характерна тяжка форма протікання захворювання. Якщо ГРВІ характеризується більш короткотривалим перебігом хвороби, то грип – більш тяжким.

«Спочатку, як правило, спостерігається висока температура, інтоксикація, больовий синдром з ломотою по всьому тілу. Далі настає ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів, тому можлива грипозна пневмонія чи інші тяжкі ускладнення вже з перших днів захворювання. Серед груп ризику – діти, зокрема, до 5-річного віку, люди поважного віку та ті, що мають хронічні захворювання. Зараз дуже часто хворіють цілими родинами. Вакцинація залишається єдиним дієвим способом захисту від грипу. Щеплення бажано робити ще до зростання захворюваності, але й зараз можна вакцинуватися, оскільки антитіла з’являться вже впродовж двох тижнів», – пояснила докторка медичних наук.

У рамках відповідної муніципальної програми коштом міського бюджету закуповувались вакцини проти грипу. Безкоштовно такі щеплення зроблено певним групам людей – медичним працівникам, вагітним та особам з інвалідністю. Усі інші можуть самостійно придбати вакцину проти грипу в аптеках. Центри первинної медико-санітарної допомоги для нинішнього епідемічного сезону закупили 1 599 доз вакцин, заклади вторинного рівня – 640.

Щоб запобігти захворюванню, медики радять уникати масового скупчення людей, частіше мити руки та провітрювати приміщення.

«При перших ознаках захворювання не слід займатися самолікуванням, натомість обов’язково звернутися до лікаря. Уникати близького контакту з хворими, а захворівши – сидіти вдома, не наражати на небезпеку інших», - наголосила головна спеціалістка департаменту охорони здоров'я населення міськради Тетяна Мартиненко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...