App Store Google Play

Дніпрянам розповіли, як вберегтись від грипу

28 Січня 12:00
Дніпрянам розповіли, як вберегтись від грипу

У Дніпрі, як і в Україні в цілому, зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

Втім, наголошують медики, ситуація прогнозована. У порівнянні з попереднім тижнем по місту зареєстровано на 851 випадок захворюваності більше. Показник зріс на 18%, при цьому він не перевищив епідемічний поріг. Про це під час пресконференції 27 січня повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень Наталія Інякіна.

«За останній тиждень по медичну допомогу до лікувально-профілактичних закладів звернулося 4 710 осіб, із них 199 – госпіталізовано. Серед захворілих переважають діти, особливо 5-9 років. На жаль, маємо один летальний випадок. Помер хлопчик 2,7 років, у якого молекулярно-генетичним методом на базі вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру підтверджено вірус грипу А (H1N1). А загалом з початку нинішнього року по місту лабораторно підтверджено ще шість випадків грипу, які завершились одужанням захворілих», –розповіла Наталія Інякіна.

Вона також додала, що через зростання захворюваності на ГРВІ по Дніпру станом на кінець минулого тижня освітній процес призупинено у 49 класах 24 закладів освіти міста.

Разом із тим,  Віктор Слатвіцький, генеральний директор міської дитячої клінічної лікарні № 6 зазначив, щовірус грипу А, який зараз циркулює, може давати дуже тяжкі ускладнення.

«Хлопчик, який минулого тижня помер від пандемічного грипу, мав тяжкий кардіодепресивний синдром. За час перебування у лікарні погіршення його стану не було. Все трапилося у лічені хвилини. При госпіталізації дитина отримувала противірусну, дезинтифікаційну та посиндромну терапію. Хлопчик не був у групі ризику в тому плані, що часто хворів. Батьки своєчасно звернулися по медичну допомогу. Але плин захворювання пандемічного грипу закінчився трагедією».

Завідувачка кафедри інфекційних захворювань Дніпропетровської медичної академії, докторка медичних наук, професорка Людмила Шостакович-Корецька наголосила, що вірус грипу типу А (H1N1) щорічно змінюється. А загалом для штамів грипу А та В характерна тяжка форма протікання захворювання. Якщо ГРВІ характеризується більш короткотривалим перебігом хвороби, то грип – більш тяжким.

«Спочатку, як правило, спостерігається висока температура, інтоксикація, больовий синдром з ломотою по всьому тілу. Далі настає ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів, тому можлива грипозна пневмонія чи інші тяжкі ускладнення вже з перших днів захворювання. Серед груп ризику – діти, зокрема, до 5-річного віку, люди поважного віку та ті, що мають хронічні захворювання. Зараз дуже часто хворіють цілими родинами. Вакцинація залишається єдиним дієвим способом захисту від грипу. Щеплення бажано робити ще до зростання захворюваності, але й зараз можна вакцинуватися, оскільки антитіла з’являться вже впродовж двох тижнів», – пояснила докторка медичних наук.

У рамках відповідної муніципальної програми коштом міського бюджету закуповувались вакцини проти грипу. Безкоштовно такі щеплення зроблено певним групам людей – медичним працівникам, вагітним та особам з інвалідністю. Усі інші можуть самостійно придбати вакцину проти грипу в аптеках. Центри первинної медико-санітарної допомоги для нинішнього епідемічного сезону закупили 1 599 доз вакцин, заклади вторинного рівня – 640.

Щоб запобігти захворюванню, медики радять уникати масового скупчення людей, частіше мити руки та провітрювати приміщення.

«При перших ознаках захворювання не слід займатися самолікуванням, натомість обов’язково звернутися до лікаря. Уникати близького контакту з хворими, а захворівши – сидіти вдома, не наражати на небезпеку інших», - наголосила головна спеціалістка департаменту охорони здоров'я населення міськради Тетяна Мартиненко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...