App Store Google Play

У Дніпрі презентували виставку, присвячену українському війську 1917-1921 років

27 Січня 13:00
У Дніпрі презентували виставку, присвячену українському війську 1917-1921 років

У Дніпрі з нагоди відзначення Дня Соборності в приміщенні Національного історичного музею імені Дмитра Яворницького відбулося відкриття науково-популярної виставки «Українське військо: 1917–1921». Її підготував Український інститут національної пам’яті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Міністерство Оборони.

Експозиція присвячена вшануванню подій та постатей Української революції 1917–1921 років і збройним формаціям доби Української революції. Учасниками заходу стали сучасні захисники країни, студентська молодь, містяни.

Під час презентації начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті доктор історичних наук Ігор Кочергін розповів, як у боротьбі формувалося військо Української революції 1917–1921 років.

"Упродовж майже ста років українцям розповідали, що в нас нічого не було – ні війська, ні держави, ні літератури, – зазначив науковець. – Нібито українці – це якісь народ, який виник з космосу. А ця виставка показує: ми – давній державний народ зі своїми мілітарними традиціями, які сягають глибини століть".

Виставка розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої й відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917–1921 років. Також представлені артефакти й експонати, до яких відвідувачі можуть доторкнутися.

Одним із перших оглянути виставку прийшов учасник АТО Олександр Коваленко. 38-річний офіцер поділився враженнями і розповів, що ця експозиція розкриває повний зріз Українського війська минулих часів, дає розуміння новому поколінню важливості армії як державного інституту.

"А ще дуже приємно, що сучасне військо переймає славні традиції Української армії, яка захищала УНР, – наголосив Олександр. – Так, військові частини ЗСУ отримали почесні назви: 93-я окрема механізована бригада «Холодний Яр», 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового походу, а 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді присвоєно почесне найменування імені Костянтина Пестушка".

Як повідомили організатори, 6 грудня виставку «Українське військо: 1917–1921» відкрили в Києві, а за місяць вона вирушила в регіони.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...