App Store Google Play

У Дніпрі презентували виставку, присвячену українському війську 1917-1921 років

27.01.2020 13:00
У Дніпрі презентували виставку, присвячену українському війську 1917-1921 років

У Дніпрі з нагоди відзначення Дня Соборності в приміщенні Національного історичного музею імені Дмитра Яворницького відбулося відкриття науково-популярної виставки «Українське військо: 1917–1921». Її підготував Український інститут національної пам’яті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Міністерство Оборони.

Експозиція присвячена вшануванню подій та постатей Української революції 1917–1921 років і збройним формаціям доби Української революції. Учасниками заходу стали сучасні захисники країни, студентська молодь, містяни.

Під час презентації начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті доктор історичних наук Ігор Кочергін розповів, як у боротьбі формувалося військо Української революції 1917–1921 років.

"Упродовж майже ста років українцям розповідали, що в нас нічого не було – ні війська, ні держави, ні літератури, – зазначив науковець. – Нібито українці – це якісь народ, який виник з космосу. А ця виставка показує: ми – давній державний народ зі своїми мілітарними традиціями, які сягають глибини століть".

Виставка розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої й відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917–1921 років. Також представлені артефакти й експонати, до яких відвідувачі можуть доторкнутися.

Одним із перших оглянути виставку прийшов учасник АТО Олександр Коваленко. 38-річний офіцер поділився враженнями і розповів, що ця експозиція розкриває повний зріз Українського війська минулих часів, дає розуміння новому поколінню важливості армії як державного інституту.

"А ще дуже приємно, що сучасне військо переймає славні традиції Української армії, яка захищала УНР, – наголосив Олександр. – Так, військові частини ЗСУ отримали почесні назви: 93-я окрема механізована бригада «Холодний Яр», 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового походу, а 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді присвоєно почесне найменування імені Костянтина Пестушка".

Як повідомили організатори, 6 грудня виставку «Українське військо: 1917–1921» відкрили в Києві, а за місяць вона вирушила в регіони.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...