App Store Google Play

У Нікополі може з’явитися перший у світі Музей дверних молотків

26 Січня 15:00
У Нікополі може з’явитися перший у світі Музей дверних молотків

У Нікополі може з’явитися перший у світі Музей дверних молотків. Про це повідомляє NikopolNews  з посиланням на директора благодійного фонду «Нікополь туристичний» Олега Фельдмана.

Благодійний фонд виграв грантовий конкурс Re_HERIT з проектом такого музею, і є вірогідність того, що отримає кошти на його реалізацію. 

Музей дверних молотків планують створити в Історичному центрі Нікополя – в старій частині.

Концепція музею передбачає креативне експонування такої звичайної для побуту мешканців XIX ст. – початку XX ст. речі як дверний молоток. У наш час вони майже вийшли з вжитку, їм на зміну прийшли електронні дзвінки - тим і цікавіше використання молотків для ілюстрування історії купецького періоду розвитку Нікополя.

Історія міста в цьому музеї набуде нестандартної подачі, що приверне набагато більше уваги ніж класична музейна експозиція. 

У Музеї дверних молотків буде розміщено близько 35 дверей-панелей.  Частина дверних молотків виконані у стилі, що ілюструє професію і життєве призначення особистості, розкриває унікальні риси характеру власника, чиї двері прикрашав молоток.

Концепцією музею передбачено розміщення біля кожних дверей інформації (при наявності - і фотографії) про певну особу, будівлю, де вона жила або працювала (як, наприклад, пивзавод братів Штекель) та її адресу. Це є способом інформування про культурну спадщину в нетривіальній формі.

В новому музеї буде передбачене місце, де відвідувачі зможуть зробити селфі, а також відтворено ділянку  вулиці тогочасного міста, з вивісками, які можна побачити на старих архівних фото Нікополя. Ця частина музею передбачається як одна велика суцільна фотозона.

Передбачені й інтерактивні елементи – біля деяких дверей будуть встановлені старовинні телефонні слухавки. Піднявши їх, можна буде почути голос та побалакати, наприклад, з купцем, міським головою, міщанином чи відомим артистом, двері якого будуть вести до готельного номеру (у Нікополі, наприклад, зупинявся Леонід Утьосов). Таке аудіоспілкування використовуватимуть в квестах.

В музеї буде встановлено й інше квест-обладнання. Під час різноманітних завдань гості будуть не тільки отримувати задоволення від гри, а й робити екскурс в історію Нікополя, дізнаватися, яким він був понад сто років тому. Завдяки ігровій механіці відвідувачі знайдуть ті самі двері, за якими іх чекатиме клад.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...