App Store Google Play

У Дніпрі військові медики опанували надсучасні експрес-технології діагностики стану поранених

25.01.2020 12:00
У Дніпрі військові медики опанували надсучасні експрес-технології діагностики стану поранених

У Дніпрі військові медики та цивільні лікарі опанували ультразвукові технології діагностики стану пацієнтів за протоколами, що були розроблені військовими медиками США та запроваджені як цивільні стандарти надання невідкладної допомоги в Європі. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на АрміяInform.

«Я запропонувала командиру госпіталю запровадити їх як стандарт і в нас, він цю пропозицію підтримав. Оскільки я є лектором для навчання наших західноєвропейських колег і проводжу такі тренінги у Відні та Мюнхені, то за цією ж методикою відбуваються тренінги й для дніпровських колег." - зазначила організатор заходу, керівниця тренувального центру Військово-медичного клінічного центру Східного регіону (м. Дніпро) Оксана Попова.

Як зазначається, військові медики Військово-медичного клінічного центру Східного регіону та цивільні лікарі міських лікарень Дніпра, що постійно стикаються з важкопораненими бійцями, взяли на озброєння протоколи LUNG (ультразвукове дослідження легень у клінічній практиці) та RUSH (ультразвукове дослідження для пацієнтів з нестабільною гемодинамікою).

Як зазначає Оксана Попова, яка також є членом правління Європейської Асоціації хірургів, RUSH-протокол був розроблений військовими лікарями США, наразі LUNG- та RUSH-протоколи запроваджені як стандарти надання невідкладної допомоги у Європі.

За допомогою протоколу LUNG можна в динаміці день за днем простежити за станом легень у тяжких пацієнтів з такими діагнозами, як пневмонія, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра лівошлуночкова недостатність, пневмоторакс, гідроторакс.

RUSH (Rapid Ultrasound Shok Hypotension) — це протокол УЗД, який дає змогу забезпечити достатню швидкість і результативність обстеження пацієнта з нестабільною гемодинамікою. Крім відпрацювання універсальних позицій датчика, що дозволяють значно скоротити час проведення дослідження, особливу увагу приділено лоціруванню судинних структур як однієї з основних причин неконтрольованої гіпотензії — зниження артеріального тиску.

"Слухачам семінар сподобався — вони дуже задоволені та зацікавлені, адже це зазвичай подають як якісь надскладні навички, які неможливо опанувати. Але опанувати їх можна і ми невдовзі їх будемо застосовувати як стандарт під час надання допомоги пацієнтам», — додала Оксана Попова.

За її словами, ці ультразвукові технології дають змогу впродовж лічених хвилин визначитися з подальшою тактикою лікування хворого, визначити обсяг пошкодження та надати адекватну допомогу. Наразі Військово-медичний клінічний центр Східного регіону має необхідне ультразвукове обладнання для роботи за новими методиками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...