App Store Google Play

У Дніпрі військові медики опанували надсучасні експрес-технології діагностики стану поранених

25 Січня 12:00
У Дніпрі військові медики опанували надсучасні експрес-технології діагностики стану поранених

У Дніпрі військові медики та цивільні лікарі опанували ультразвукові технології діагностики стану пацієнтів за протоколами, що були розроблені військовими медиками США та запроваджені як цивільні стандарти надання невідкладної допомоги в Європі. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на АрміяInform.

«Я запропонувала командиру госпіталю запровадити їх як стандарт і в нас, він цю пропозицію підтримав. Оскільки я є лектором для навчання наших західноєвропейських колег і проводжу такі тренінги у Відні та Мюнхені, то за цією ж методикою відбуваються тренінги й для дніпровських колег." - зазначила організатор заходу, керівниця тренувального центру Військово-медичного клінічного центру Східного регіону (м. Дніпро) Оксана Попова.

Як зазначається, військові медики Військово-медичного клінічного центру Східного регіону та цивільні лікарі міських лікарень Дніпра, що постійно стикаються з важкопораненими бійцями, взяли на озброєння протоколи LUNG (ультразвукове дослідження легень у клінічній практиці) та RUSH (ультразвукове дослідження для пацієнтів з нестабільною гемодинамікою).

Як зазначає Оксана Попова, яка також є членом правління Європейської Асоціації хірургів, RUSH-протокол був розроблений військовими лікарями США, наразі LUNG- та RUSH-протоколи запроваджені як стандарти надання невідкладної допомоги у Європі.

За допомогою протоколу LUNG можна в динаміці день за днем простежити за станом легень у тяжких пацієнтів з такими діагнозами, як пневмонія, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра лівошлуночкова недостатність, пневмоторакс, гідроторакс.

RUSH (Rapid Ultrasound Shok Hypotension) — це протокол УЗД, який дає змогу забезпечити достатню швидкість і результативність обстеження пацієнта з нестабільною гемодинамікою. Крім відпрацювання універсальних позицій датчика, що дозволяють значно скоротити час проведення дослідження, особливу увагу приділено лоціруванню судинних структур як однієї з основних причин неконтрольованої гіпотензії — зниження артеріального тиску.

"Слухачам семінар сподобався — вони дуже задоволені та зацікавлені, адже це зазвичай подають як якісь надскладні навички, які неможливо опанувати. Але опанувати їх можна і ми невдовзі їх будемо застосовувати як стандарт під час надання допомоги пацієнтам», — додала Оксана Попова.

За її словами, ці ультразвукові технології дають змогу впродовж лічених хвилин визначитися з подальшою тактикою лікування хворого, визначити обсяг пошкодження та надати адекватну допомогу. Наразі Військово-медичний клінічний центр Східного регіону має необхідне ультразвукове обладнання для роботи за новими методиками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...