App Store Google Play

Ветеран АТО у Дніпрі на кухні створив ферму

13 Січня 08:00
Ветеран АТО у Дніпрі на кухні створив ферму

Фіолетовий редис, крихітні соняшники або базилік з дайконом – замість зброї. Ветеран АТО у Дніпрі створив ферму з вирощування мікрозелені. Вона активно набуває популярності в Україні через користь для здоров'я та особливості смаку. Про повернення після війни і початок нового життя з нуля йдеться у сюжеті ТСН.

У кольоровому світлі на звичайній квартирній кухні сходить врожай.

Підполковник Михайло Чумаченко перелічує свій новий арсенал - їстівний: буряк, цибуля, базилік, крес-салат, редис. Усі рослини звичні, але крихітні і з додатковими привілеями. На кокосовому субстраті, та навіть на штучній матерії замість землі – врожай Михайла Чумаченка сходить від днів і до півмісяця.

До того, як стати міським фермером, Михайло двадцять років служив у збройних силах: миротворець в Іраку, кадровий офіцер, на Донбасі був від початку війни.

Та зняти форму вирішив три роки тому. Повернення до цивільного життя, зізнається, було непростим.

Сільським господарством ніколи не займався, та й землі не мав, але коли прочитав про мініатюрну зелень, одразу відчув: це справа нового життя.

Перше – гарне насіння, друге – вода, третє – хороше світло і гарний настрій – це четверте, - перелічує Михайло складові вдалого врожаю.

Концентрація поживних речовин, а ще – смакові відтінки. Мікрозелень наразі набуває популярності в Україні. Шеф-кухарі ресторанів доповнюють крихітними рослинами різноманітні страви.

Рідні ветерана АТО від ферми у захваті. Аби отримати бізнес-навички, Михайло Чумаченко приєднався до програми ООН з реінтеграції ветеранів.  Нині прагне виграти грант, аби придбати обладнання. І закликає побратимів не боятися шукати власну справу після повернення з війни.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...