App Store Google Play

У Філатова провели соцопитування серед бюджетників, видавши його результати за думку дніпрян?

11 Січня 19:00
У Філатова провели соцопитування серед бюджетників, видавши його результати за думку дніпрян?

Днями прес-служба мерії поширила реліз, в якому йдеться про те, що за даними опитування громадської думки, проведеного у жовтні 2019 року, рівень підтримки окремих ініціатив міської влади сягає 91%. Опитування проводило ТОВ «Центр Консалтинг» методом особистого інтерв’ю (face-to-face).

За результатами цього ж опитування, майже 55% дніпрян задоволені проживанням у місті, майже 54% задоволені діяльністю мера.

Реалістичність оприлюднених цифр одразу викликала сумніви у журналістів крім тих, які розмістили прес-реліз без перевірки інформації, на  підставі комерційних договорів про висвітлення діяльності міської влади, простіше кажучи – тих, хто розмістив повідомлення мерії за гроші.

Зрештою, з’ясувалось, що опитування «Центр Консалтинг» проводило лише серед певної цільової аудиторії: працівників комунальних підприємств та закладів, чия лояльність до мерії цілком пояснювана.

«Лояльність цільової аудиторії до мерії тримається на найміцнішому фундаменті – на зарплаті»,  - зауважує журналіст Віталій Теплов і наводить цитати з технічних характеристик замовленого КП «Організаціно-аналітична служба» міськради, де йдеться про те, що «послуга з опитування працівників освітніх, медичних закладів та працівників сфери соціального захисту та комунальних підприємств м. Дніпро».

Ця послуга, до речі, коштувала міському бюджету 702 тис.грн.

«Виходить, що за бюджетні гроші в якості «думки городян» нам впарюється бюджетна думка комунальних бюджетників», - наголошує журналіст. Він також висловлює сумнів щодо того, що була витрачена бодай незначна сума з 700 тисяч, адже для такого опитування досить директора КП і однієї наради.

Водночас, за розміщеною на платформі DoZorro інформацією, опитування і аналіз мали бути проведені в термін до 24 грудня 2019 року. Очевидно,  цей, оголошений в середині листопада тендер на опитування бюджетників довелось проводити оперативно після отриманих результатів раніше замовленого у цього ж ТОВ за 499 тисяч опитування для вивчення поточного стану громадської думки серед мешканців м. Дніпро щодо діяльності Дніпровської міської ради.

За умовами договору, опитуваня та аналітичний звіт щодо дослідження мали бути здійснені в термін з 27.08 по 07.10 минулого року.

Ймовірно, саме на це опитування «Центр Консалтингу» і посилається прес-служба мерії, використовуючи при цьому результати, отримані від грудневого опитування бюджетників.

ТОВ "Центр Консалтинг" зареєстроване в Києві. Регулярно бере участь в тендерах, при цьому з 10 підписаних ТОВ договорів, дев'ять - підписані з міською радою Дніпра, ще одне - з Мінінформполітики. Втім, договір з міністерством стосувався дослідження громадської думки мешканців Дніпра щодо діяльності місцевих органів самоврядування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...