App Store Google Play

Понад 70% мешканців Дніпра підписали декларації із лікарями закладів первинного рівня

9 Січня 08:00
Понад 70% мешканців Дніпра підписали декларації із лікарями закладів первинного рівня

У Дніпрі на сьогодні з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги підписано 705 тис. декларацій. З кінця 2018 року згадані заклади перетворені у комунальні некомерційні підприємства з автономним статусом. Вони отримують фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ), розмір якого залежить від кількості підписаних декларацій з лікарями. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

За її словами, нині кожна амбулаторія центру оснащена обладнанням для проведення обстеження та надання медичної допомоги дорослим і дітям (електрокардіографи, аналізатори крові та сечі, глюкометри, спірографи, пульсоксиметри тощо). Попри фінансування з НСЗУ заклади первинної ланки підтримує місто.

«Так, у рамках муніципальної комплексної програми «Здоров’я населення м. Дніпра» торік закуплено обладнання на суму близько 5 млн грн, витратних матеріалів для проведення діагностичних досліджень на 1,3 млн грн. Окрім того, для забезпечення пільгових категорій населення необхідними лікарськими засобами та лікувальним харчуванням з міського бюджету було виділено 139,6 млн грн», – розповіла начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міської ради Тетяна Кравець.

Представниця департаменту додала: «Пацієнтам, які мають декларацію із сімейним лікарем, надають рецепти для отримання ліків за урядовою програмою «Доступні ліки». За 2019 рік у цій програмі взяли участь 57,6 тис. пацієнтів Дніпра з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і бронхіальною астмою. Запрошуємо мешканців міста, які ще не уклали декларації з сімейними лікарями, до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Обирайте свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та будьте здорові!».

Зі свого боку генеральна директорка центру № 9 Галина Одінцова зазначила, що після автономізації заклад самостійно обрав пріоритети розвитку.

«Ми надали перевагу створенню умов доступності з урахуванням маломобільних верств населення. Так, торік зробили капітальний ремонт на першому поверсі центру. З-поміж іншого, улаштували новий ґанок, поставили автоматичні двері, систему відеоспостереження, зробили двобічний пандус. У холі будівлі улаштовали вказівники зі шрифтом Брайля та тактильну плитку для людей з особливими потребами. На ці цілі було виділено близько 3 млн грн. Також нас фінансово підтримує і місто. За минулий рік з муніципального бюджету наш центр отримав близько 15 млн грн», – додала Галина Одінцова.

На сьогодні усі дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги подали заявки щодо укладання договорів із НСЗУ на фінансування у 2020 році.

У Дніпрі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входить 61 амбулаторія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...