App Store Google Play

Націоналізацію ПриватБанку знову оскаржують в суді

9 Січня 19:00
Націоналізацію ПриватБанку знову оскаржують в суді

Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Мінфіну та ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання державою акцій банку у грудні 2016 року. Про це повідомляє портал Finbalance.

"2 січня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі за позовом Олександра Дубілета — колишнього глави правління ПриватБанку (в період до націоналізації) та ексакціонера цієї фінустанови (був власником 2,7249% акцій) — до Фонду гарантування вкладів, Міністерства фінансів, ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з аналогічними позовами в Госпсуд м. Києва у кінці грудня 2019 року звернулися й інші колишні топ-менеджери ПриватБанку, які також володіли міноритарними пакетами акцій фінустанови, зокрема: колишні перші заступники голови правління Тимур Новіков (1,3625%), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко (0,3229%), ексзаступники голови правління Тетяна Гур’єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%).

Згідно із судовими матеріалами, ексменеджери оскаржують, зокрема операцію bail-in — примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку, які були випущені у грудні 2016 року під час націоналізації ПриватБанку, а потім з усіма акціями банку були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн.

У 2017-2018 роках вказані особи вже зверталися з позовами до держави в Печерський райсуд Києва, однак тоді він відмовився розглядати відповідні позовні заяви, висловивши думку, що такі спори — це компетенція судів господарської юрисдикції.

У грудні 2019 року з позовами до ПриватБанку та Міністерства фінансів у господарський суд Києва звернулася також низка компаній, кошти яких теж потрапили під bail-in. Зокрема, ТОВ "Фінансова компанія "Фінілон", ТОВ "Хім-Ойл-Транзит-Юкрейн", ТОВ "Партнер-Експі", ТОВ "КС Групп", ТОВ "Реватіс", ТОВ "Сонго", ТОВ "Керуючий адміністратор пенсійних фондів "Паритет", Hangli International Holdings Limited, Craentex Investments LTD, Veliona Trading LTD, Hetterington Group LTD, Saviento Investments LTD, Birgminton Investing Inc.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...