App Store Google Play

Націоналізацію ПриватБанку знову оскаржують в суді

9 Січня 19:00
Націоналізацію ПриватБанку знову оскаржують в суді

Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Мінфіну та ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання державою акцій банку у грудні 2016 року. Про це повідомляє портал Finbalance.

"2 січня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі за позовом Олександра Дубілета — колишнього глави правління ПриватБанку (в період до націоналізації) та ексакціонера цієї фінустанови (був власником 2,7249% акцій) — до Фонду гарантування вкладів, Міністерства фінансів, ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з аналогічними позовами в Госпсуд м. Києва у кінці грудня 2019 року звернулися й інші колишні топ-менеджери ПриватБанку, які також володіли міноритарними пакетами акцій фінустанови, зокрема: колишні перші заступники голови правління Тимур Новіков (1,3625%), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко (0,3229%), ексзаступники голови правління Тетяна Гур’єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%).

Згідно із судовими матеріалами, ексменеджери оскаржують, зокрема операцію bail-in — примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку, які були випущені у грудні 2016 року під час націоналізації ПриватБанку, а потім з усіма акціями банку були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн.

У 2017-2018 роках вказані особи вже зверталися з позовами до держави в Печерський райсуд Києва, однак тоді він відмовився розглядати відповідні позовні заяви, висловивши думку, що такі спори — це компетенція судів господарської юрисдикції.

У грудні 2019 року з позовами до ПриватБанку та Міністерства фінансів у господарський суд Києва звернулася також низка компаній, кошти яких теж потрапили під bail-in. Зокрема, ТОВ "Фінансова компанія "Фінілон", ТОВ "Хім-Ойл-Транзит-Юкрейн", ТОВ "Партнер-Експі", ТОВ "КС Групп", ТОВ "Реватіс", ТОВ "Сонго", ТОВ "Керуючий адміністратор пенсійних фондів "Паритет", Hangli International Holdings Limited, Craentex Investments LTD, Veliona Trading LTD, Hetterington Group LTD, Saviento Investments LTD, Birgminton Investing Inc.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...