App Store Google Play

Ані сала, ані п`яних кумів, ані хохлів, ані суржика

7 Січня 19:00
Ані сала, ані п`яних кумів, ані хохлів, ані суржика

Ані сала, ані п`яних кумів, ані хохлів, ані суржика – це про фільм Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво

Йдучи на фільм, я боялася одного: присмаку недомовленості і розчарування, бо козацтво як явище гідне в кіно один раз бачила у фільмі «Пропала грамота». Після "Пекельної Хоругви" (Реж. Михайло Костров, Автор і сценарист - Сашко Лірник, продюсер - Company "2016") я не розчарувалася і вже котру годину радію.

Гумор – не натужний і природній.

Після фрази «Це ж треба, яке паскудне місце, Московія, чи шо?», коли головний герой Семен у пекло потрапив, зал впав від сміху, забувши попкорн і колу. Шо це значить?  Вихований глядач, в темі, і на святвечір не під ТРЦ Пассаж слухає «Дискотеку Авария», а в залі, непомітно для себе перетворюється з населення на народ, який згадує коріння етнічне, але не з підручників, а через сучасне кіно про козацтво, зло і добро.

Аншлаг....!!!

Для українського кінематографу крайніх років – аншлаг все ще є рідкістю, бо джокери або голлівудські бойовики ефектно і мільйярдно попереду, а наші вже якісніші історичні про війну з кацапі*єю, для декого в більшості занадто важкі і збирають аншлаги тільки на прем’єрах – це факт, бо сама на всі хожу.

Сюжет - яскраво-різдвяний.

За історією – чорт забився об заклад, що якщо зможе заманити кращого козака до себе в пекло, то світ стане його, чортівським. А якщо ні – то чорт одружиться і буде жити з дружиною і тьощею (оце так кара Божа проявляється!))) 
Але чортяка не є головним персонажем, а просто така собі міленька паскуда, яка ще й українку в рабство взяла, щоб та бісенят його брудних годувала (до речі, про кохання у фільмі теж є історія, красива, побачите).

Геніальні у фільмі всі…

Автори, сценаристи і режисери, глядачі поволі – також, бо рідко під час фільму зал аплодує як в театрі і ще й підспівує, як в караоке, а з зали виходить зі щасливими обличчями.

Філософія казки…

Пекельна Хоругва – це зовсім не казочка для 3 рочків, це виважена сучасними потребами соціуму легенда:

- Про українське козацтво і характерників, з усіма шаманськими і магічними атрибутами, з реальними прототипами (батько Семена був відомим на Січі як той, хто вміє двома шаблями водночас вбивати)

- Про ментальність ентосу українського і важливу роль жінок в житті України (так, так, не можна залишити поза увагою відьмацькі і домінуючі у правильному обсязі риси українок у фільмі: в боях – боєць, а вдома ти мене слухаєш))

- Про витончене почуття гумору і бешкетництво бійців (корчма і діалоги)

- Про виховання дітей, у яких можна вкладати тільки те, чому самі навчилися і що можемо дати (принципи, віру, силу духа)

- Про те, що в часи зневіри і розчарувань, українці вміють гуртуватися (у фільмі показано, з ким і як козаки розуміються і чого досягають).

Чому варто дивитися?

Кіно варто дивитися через те, що воно аж палає і пече з екрану іронічністю і сарказмом, показує зовсім інший бік нашої ментальності, не через призму радянського кінематографу, де українець – це глупуватий малорос з хохляцькими витівками, який танцює гопака, і який вічно шось у когось просить і боїться, щоб чуб не вирвали (зеквартал теж доклався всім вовочками до цього).

Це вам не казка

Це оповідання – про гідність для дітей і для дорослих, показаний через глибоку і чесну історію одного народу, у центрі Європи, який вміє за себе постояти і навчити цьому дітей, але не через критику, приниження, буллінг або нотації, а власним, практичним досвідом боротьби за Гідність Право бути.

Тож, хочеш бути сильним українцем?

Ну то йди, покажу тобі і як битися, і як сміятися, і як мови вчити, і як юшку варити, от тільки душу не продавай.

P.s. місце для сліз:

1) коли апостол каже, шо козаки за те, що голови в бою складають, завжди в Рай потрапляють. 
2) (крізь сміх) коли чортенята на звернення: Слава Україні, відповідають Героям Слава!

Дивитися. І не один раз. 
З Різдвом, панство і панянство!

Фейсбук авторки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...