App Store Google Play

На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

3 Січня 13:00
На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

"Колекція від Валентини", – так жартома в селі Миколаївка на Дніпропетровщині називають етноодяг, створений місцевою мешканкою Валентиною Бєлік. Цю колекцію вже бачили на сільському подіумі - вбрання представляли і дівчата, і подруги 70-річної дизайнерки. Сюжет про дизайнерку розмістив 5 канал.

70-річна Валентина Бєлік демонструє етнокостюм, пошитий власноруч: "Оце сорочка, вона додольна. Вона має бути такої довжини, щоб доходила до кісточки. На 15 см уже коротша, власне кажучи, – спідниця".

Вбрання з колекції Валентини одягає її подруга. До спідниці – чіпок, хустина, намисто, підібране за кольором – й обидві пані вже готові до дефіле.

Саме подруги підштовхнули Валентину показати етноколекцію на подіумі в сільському клубі. Адже перші вбрання жінка шила винятково для себе, дочки та онуки. Нині в її колекції – з десяток виробів.

"Дівчата 15-річні після рваних джинсів як вдягли такі костюми, кажуть "Оооой". Фукали спочатку", – пригадує Оксана Конюшенко, художній керівник будинку культури Миколаївської ОТГ.

"Відчуваєш ці всі коріння. Своє українське. І гордість. І хочеться жити, знаєте, так славно. Подивишся, таке ж вбрання гарне, така ж ти розкішна", – ділиться Ольга Коновалова, подруга майстрині. 

Колишня бухгалтерка, а нині дизайнерка-самоучка, шиє костюми зі старого одягу. У хід ідуть радянські пальта, штани та спідниці. Але тільки з натуральних тканин.

Майстерня її розташована в хатній прибудові, там і гардероб з "любистком пахучим", "горіховим зерням", "терновою ягодою" і "червоною калиною". Назву у Валентини має кожний костюм.

Канони етноодягу жінка вивчала за журналами. А найбільше надихали фото Марії Заньковецької у сценічних костюмах.

"Дивлюсь, як жіночки виступають, і фольк-музик, і на концертах", – розповідає пані Валентина.

Одягом від Валентини зацікавилися музейники і фотографи. Однак жінка його не віддає. Свою колекцію вважає безцінною, адже в ній надто багато ручної праці, витраченого часу та душі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...