App Store Google Play

На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

03.01.2020 13:00
На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

"Колекція від Валентини", – так жартома в селі Миколаївка на Дніпропетровщині називають етноодяг, створений місцевою мешканкою Валентиною Бєлік. Цю колекцію вже бачили на сільському подіумі - вбрання представляли і дівчата, і подруги 70-річної дизайнерки. Сюжет про дизайнерку розмістив 5 канал.

70-річна Валентина Бєлік демонструє етнокостюм, пошитий власноруч: "Оце сорочка, вона додольна. Вона має бути такої довжини, щоб доходила до кісточки. На 15 см уже коротша, власне кажучи, – спідниця".

Вбрання з колекції Валентини одягає її подруга. До спідниці – чіпок, хустина, намисто, підібране за кольором – й обидві пані вже готові до дефіле.

Саме подруги підштовхнули Валентину показати етноколекцію на подіумі в сільському клубі. Адже перші вбрання жінка шила винятково для себе, дочки та онуки. Нині в її колекції – з десяток виробів.

"Дівчата 15-річні після рваних джинсів як вдягли такі костюми, кажуть "Оооой". Фукали спочатку", – пригадує Оксана Конюшенко, художній керівник будинку культури Миколаївської ОТГ.

"Відчуваєш ці всі коріння. Своє українське. І гордість. І хочеться жити, знаєте, так славно. Подивишся, таке ж вбрання гарне, така ж ти розкішна", – ділиться Ольга Коновалова, подруга майстрині. 

Колишня бухгалтерка, а нині дизайнерка-самоучка, шиє костюми зі старого одягу. У хід ідуть радянські пальта, штани та спідниці. Але тільки з натуральних тканин.

Майстерня її розташована в хатній прибудові, там і гардероб з "любистком пахучим", "горіховим зерням", "терновою ягодою" і "червоною калиною". Назву у Валентини має кожний костюм.

Канони етноодягу жінка вивчала за журналами. А найбільше надихали фото Марії Заньковецької у сценічних костюмах.

"Дивлюсь, як жіночки виступають, і фольк-музик, і на концертах", – розповідає пані Валентина.

Одягом від Валентини зацікавилися музейники і фотографи. Однак жінка його не віддає. Свою колекцію вважає безцінною, адже в ній надто багато ручної праці, витраченого часу та душі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...