App Store Google Play

На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

3 Січня 13:00
На Дніпропетровщині дизайнерка шиє етноодяг "від Валентини"

"Колекція від Валентини", – так жартома в селі Миколаївка на Дніпропетровщині називають етноодяг, створений місцевою мешканкою Валентиною Бєлік. Цю колекцію вже бачили на сільському подіумі - вбрання представляли і дівчата, і подруги 70-річної дизайнерки. Сюжет про дизайнерку розмістив 5 канал.

70-річна Валентина Бєлік демонструє етнокостюм, пошитий власноруч: "Оце сорочка, вона додольна. Вона має бути такої довжини, щоб доходила до кісточки. На 15 см уже коротша, власне кажучи, – спідниця".

Вбрання з колекції Валентини одягає її подруга. До спідниці – чіпок, хустина, намисто, підібране за кольором – й обидві пані вже готові до дефіле.

Саме подруги підштовхнули Валентину показати етноколекцію на подіумі в сільському клубі. Адже перші вбрання жінка шила винятково для себе, дочки та онуки. Нині в її колекції – з десяток виробів.

"Дівчата 15-річні після рваних джинсів як вдягли такі костюми, кажуть "Оооой". Фукали спочатку", – пригадує Оксана Конюшенко, художній керівник будинку культури Миколаївської ОТГ.

"Відчуваєш ці всі коріння. Своє українське. І гордість. І хочеться жити, знаєте, так славно. Подивишся, таке ж вбрання гарне, така ж ти розкішна", – ділиться Ольга Коновалова, подруга майстрині. 

Колишня бухгалтерка, а нині дизайнерка-самоучка, шиє костюми зі старого одягу. У хід ідуть радянські пальта, штани та спідниці. Але тільки з натуральних тканин.

Майстерня її розташована в хатній прибудові, там і гардероб з "любистком пахучим", "горіховим зерням", "терновою ягодою" і "червоною калиною". Назву у Валентини має кожний костюм.

Канони етноодягу жінка вивчала за журналами. А найбільше надихали фото Марії Заньковецької у сценічних костюмах.

"Дивлюсь, як жіночки виступають, і фольк-музик, і на концертах", – розповідає пані Валентина.

Одягом від Валентини зацікавилися музейники і фотографи. Однак жінка його не віддає. Свою колекцію вважає безцінною, адже в ній надто багато ручної праці, витраченого часу та душі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....