App Store Google Play

Укрзалізниця задорого купила переводи у Дніпровського стрілочного заводу

23.12.2019 13:00
Укрзалізниця задорого купила переводи у Дніпровського стрілочного заводу

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 17 грудня оприлюднила повідомлення про намір укласти угоду з  АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» стрілочних переводів на 160,13 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Переговорну процедуру оголошено після відміни двох відкритих торгів через неявку достатньої кількості конкурентів. «Дніпропетровський стрілочний» є єдиним виробником такої продукції на неокупованій Росією території України.

Ціна 160,13 млн грн є на 11 мільйонів гривень меншою, ніж «Укрзалізниця» планувала витратити у момент оголошення переговорної процедури 11 грудня. Очікувану ціну спочатку було встановлено у розмірі 171,10 млн грн. Але знижено після публікації «Наших грошей» від 16 грудня про можливе завищення ціни.

За даними «Наших грошей», очікувана ціна грудня 2019 року перевищувала закупівельну ціну 2018 року на 5-10%, незважаючи на суттєве укріплення гривні та 20-відсоткове падіння світових цін на сталь.

У свою чергу в 2018 році ЦЗВ купило переводи у ТОВ «Крендлз» і «Дніпрозалізничпостачання» ще на 30% дорожче від тендеру 2016 року, на якому згідно кримінального провадження НАБУ, закупівельна ціна була завищена щонайменше на 20%. При цьому торік голова «Укрзалізниці» Євген Кравцов обіцяв зупинити закупівлю у посередницьких фірм і перейти на прямі відносини з виробником. Однак насправді закупівля у «прокладок» була завершені договорами на загальну суму 647,10 млн грн, а згодом і були продовжені на 2019 рік.

Про причини утримання закупівельної ціни 2019 року на рівні 2018 року в «Укрзалізниці» не повідомляють. Разом з тим, два тижні тому «Укрзалізниця» вже отримувала знижку по металопродукції по іншій великій закупівлі – «Метінвест-СМЦ» Ріната Ахметова знизив ціну на рейки на 9% у порівнянні з травнем 2018 року.

Виробник «Дніпропетровський стрілочний завод» («ДнСЗ») належить кіпрській «Джонен Кепітал Лімітед» («Jonen Capital Limited», 20%), Загіду, Руслану та Ельвірі Красновим (20%), Сергію та Ірині Тараненкам (19%), Вікторії Корбан (18%), Світлані Єлисеєвій (7%), Валерію Крячку (7%).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....