App Store Google Play

У Дніпрі запалили найбільшу срібну ханукію в світі

23.12.2019 11:00
У Дніпрі запалили найбільшу срібну ханукію в світі

У Дніпрі відбулася церемонія запалювання першої свічки на честь свята Хануки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на JewishNews.

Головну ханукію міста Дніпро, яка є найбільшою срібною Ханукією в світі, було запалено в єврейському культурному центрі «Менора».

Церемонія запалювання першої свічки почалася о 17:00. Традиційно, відкрив захід рабин Дніпра Шмуель Камінецький, який сказав вступне слово і надав можливість почесному гостю запалити головну свічку.

Честь запалити головну свічку ханукії в найбільшому єврейському центрі поза Ізраїлем була надана Олександру Петровському - меценату і бізнесмену, який у 2017 році подарував Єврейській громаді Дніпра величезну ханукію, свічку на якій він же і запалив сьогодні.

Ханукія була виготовлена ​​в Єрусалимі і вважається найбільшою в світі срібною ханукією ручної роботи. У 2017 році проводився її заміри для оформлення заявки Книгу рекордів Гіннеса. За офіційними даними Гіннеса дана ханукія вже є найбільшою срібною ханукією в світі, про що сьогодні на церемонії заявив рабин Шмуель Камінецький.

Після цього Натан (Артур) Золотаревский - президент фонду STL і член Опікунської ради Єврейської громади Дніпра виголосив благословення і запалив першу ж свічку на головній ханукії Дніпра.

Далі було вимовлено ще одне благословення і запалена свічка на малій ханукії. Першу свічку на малій ханукії в центрі «Менора» запалив Реувен (В'ячеслав) Капустін - бізнесмен і член Опікунської ради Єврейської громади Дніпра.

На церемонії також були присутні члени та гості Єврейської громади Дніпра.

Рабин Шмуель Камінецький зазначив, що тільки в Дніпрі є така справжня тепла «єврейська вулиця», на якій не потрібно мерзнути, щоб запалити свічки Хануки, маючи на увазі Галерею центру «Менора». Рабин підкреслив, що це велике щастя, що «Менора» в Дніпрі світиться круглий рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...