App Store Google Play

Космодрому в Україні не буде - заважають сусіди

23.12.2019 08:00
Космодрому в Україні не буде - заважають сусіди

Дмитро Легеза, директор дніпровської компанії Space Logistics Ukraine, заявив, що побудувати космодром на території України не вдасться, передає Дніпроград з посиланням на Liga.Tech.

Інженери, що допомагали компанії з експертизою проекту, прийшли до висновку, що відпрацьовані перші щаблі ракет падатимуть на територію Туреччини.

"Якщо використовувати технології, які зараз доступні в Україні, без повертаються ступенів, якщо ми запускаємо їх з Херсонської області а бік Туреччини, то траси падіння ступенів обтічника недостатньо", - сказав Легеза.

Дніпровський бізнесмен розраховував за 5 років побудувати космодром в Херсонській області на військовому полігоні Ягорлик. Він призначався для запуску ракет легкого класу. З експертизою проекту взялася допомогти київська фірма Прогресстех.

Цікаво, що з аналогічною ідеєю виступило і КБ "Південне". Там навіть розробляють ракету-носій "Циклон-1М" під космодром на кордоні Херсонської та Миколаївської області. За їхніми розрахунками при запуску ракети на траєкторію близькою до полярної відпрацьована перший ступінь повинна падати в Середземне море за Критом.

Дмитро Легеза, однак, сказав, що компанія продовжує вивчати інші варіанти запусків з території України. В якості альтернативи наземному майданчику один з інженерів компанії запропонував варіант повітряного старту - з гібридного дирижабля.

Раніше з критикою ідеї українського космодрому виступив Максим Поляков, голова фірми Firefly Aerospace, яка тісно співпрацює з Південмашом.

"Ізраїль запускає ракети проти руху Землі, тому що там нічого немає, крім Кіпру, а у нас перший ступінь буде падати або на Росію, або на Туреччину", - заявив Поляков.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...