App Store Google Play

Космодрому в Україні не буде - заважають сусіди

23.12.2019 08:00
Космодрому в Україні не буде - заважають сусіди

Дмитро Легеза, директор дніпровської компанії Space Logistics Ukraine, заявив, що побудувати космодром на території України не вдасться, передає Дніпроград з посиланням на Liga.Tech.

Інженери, що допомагали компанії з експертизою проекту, прийшли до висновку, що відпрацьовані перші щаблі ракет падатимуть на територію Туреччини.

"Якщо використовувати технології, які зараз доступні в Україні, без повертаються ступенів, якщо ми запускаємо їх з Херсонської області а бік Туреччини, то траси падіння ступенів обтічника недостатньо", - сказав Легеза.

Дніпровський бізнесмен розраховував за 5 років побудувати космодром в Херсонській області на військовому полігоні Ягорлик. Він призначався для запуску ракет легкого класу. З експертизою проекту взялася допомогти київська фірма Прогресстех.

Цікаво, що з аналогічною ідеєю виступило і КБ "Південне". Там навіть розробляють ракету-носій "Циклон-1М" під космодром на кордоні Херсонської та Миколаївської області. За їхніми розрахунками при запуску ракети на траєкторію близькою до полярної відпрацьована перший ступінь повинна падати в Середземне море за Критом.

Дмитро Легеза, однак, сказав, що компанія продовжує вивчати інші варіанти запусків з території України. В якості альтернативи наземному майданчику один з інженерів компанії запропонував варіант повітряного старту - з гібридного дирижабля.

Раніше з критикою ідеї українського космодрому виступив Максим Поляков, голова фірми Firefly Aerospace, яка тісно співпрацює з Південмашом.

"Ізраїль запускає ракети проти руху Землі, тому що там нічого немає, крім Кіпру, а у нас перший ступінь буде падати або на Росію, або на Туреччину", - заявив Поляков.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...