App Store Google Play

Вперше за останні 5 років...

21.12.2019 10:00
Вперше за останні 5 років...

За тиждень до Нового року в парламенті України заговорили про дефолт. Вперше за п’ять років: уряд призупинив виплати, які йдуть з державного бюджету Почалося все з доручення глави уряду міністру фінансів України. Напередодні прем’єрміністр Олексій Гончарук доручив Оксані Маркаровій не проводити низку видатків до кінця року. Йдеться про так звані незахищені видатки — видатки розвитку, на ремонт та будівництво.

Маркарова заявила, що призупинення фінансування незахищених статей бюджету у грудні 2019 року пов’язане з тим, що деякі державні органи наприкінці року просять про «перекидування» коштів з одних програм на інші.

«До кінца року залишилось 8 днів. Теоретично, станом на сьогодні більшість важливих видатків повинно було вже давно бути подано в казначейство та на них відкрито асигнування, що насправді більшість відповідальних розпорядників і зробила. Але, як відомо, щороку саме друга половина грудня — це час спроб безлічі «перекидок» з програми на програму, запитів щодо термінових авансів, подачі хоч якихось документів в казну і решта «освоювань» коштів та проведення каси, на які чомусь не вистачило 11 з половиною місяців року», — написала міністр у соціальній мережі «Фейсбук».

Маркарова заявила, що наразі Мінфін намагається призупинити такі непланові «перекидування» коштів, тому ухвалив рішення призупинити фінансування всіх незахищених статей видатків. Відповідне рішення пов’язане і з тим, що бюджет України недовиконано за доходами через занадто міцний курс гривні.

Голова Мінфіну наголосила, що усі захищені видатки фінансуються у звичному режимі.

«Усі незахищені видатки 11 місяців теж було повністю відкрито до фінансування, але навіть по ним на десятки мільярдів так і не пройшла каса, бо не подано жодного документу чи навіть не проведено тендерів», — наголосила міністр.

Вона додала, що усі важливі «перекидки» — фінансування «Охматдиту», додаткові зарплати шахтарів, всі видатки на безпеку та оборону — будуть профінансовані.

«До кінця року залишилось 8 фінансових робочих днів. Це означає, що держава закінчує бюджетний рік. У цей період кожного року державний апарат намагається перерозподілити ті кошти, які були зекономлені протягом року, на якісь дрібниці: хтось хоче використати кошти на канцелярські товари, закупити паперу на весь наступний рік або просто вкрасти», — додав Гончарук.

В уряді, за його словами, вирішили з цим явищем боротися, тому ввели обмеження на розподіл коштів.

«До кінця фінансового року, тобто до 27 грудня, Держказначейство щодня вручну буде переглядати всі виплати, які планують провести. Це дозволить максимально ефективно витратити гроші українських платників податків», — додав він.

ОФІЦІЙНО!

Усі видатки по захищених статтях — зарплати, пенсії, соціальні виплати — Державна казначейська служба України проводить за графіком, тому що Міністерство фінансів здійснює виважену фіскальну політику та вживає заходів для дотримання маяків по розміру дефіциту сектору загального державного управління.

Казначейство також проводить фінансування всіх зареєстрованих за 11 місяців зобов’язань, на які відкрито асигнування.

А от решта платежів, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів. Тому що доходи Державного бюджету протягом 11 місяців 2019 року не повністю виконані внаслідок міцнішого, ніж враховано в Державному бюджеті, обмінного курсу гривні, повільнішого зростання імпорту, падіння виробництва тютюнових виробів.

Але ще раз наголошуємо: затримок в проведенні захищених платежів немає і не буде!

РЕАКЦІЯ

«Прем’єрміністре, терміново ідіть у відставку — врятуйте економіку!»

Михайло БРОДСЬКИЙ, підприємець, державний діяч:

— Пане Гончарук. Це Вам не на самокаті кататися.

Я, Михайло Бродський, депутат III скликання, ексголова парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва, колишній керівник Держкомпідприємництва, закликаю вас добровільно піти у відставку.

Останньою краплею стало оголошення вами внутрішнього дефолту: ви заборонили частину бюджетних витрат до кінця року.

По-перше, ці ваші дії підпадають під статтю 190 Кримінального кодексу України (є порушенням Бюджетного кодексу).

По-друге, фактичний внутрішній дефолт виявився прямим результатом вашої чотиримісячної політики: за цей період недоїмка держбюджету сягнула рекордних показників, що є наслідком політики «нічого не змінювати». Гучно проголошені урядом реформи, наприклад, так звана діджиталізація — не що інше, як хайп, бутафорія змін і корупція.

За цими декораціями можна побачити продовження згубної політики на збільшення наддорогих запозичень: ви так захопилися побудовою піраміди ОВДП, що обвалили курс на 15%—20%.

Ви всіляко підтримали тіньову частину економіки, багато зробивши для того, щоб підприємці зменшили кількість сплачуваних податків і знизили кількість оформлених на роботу працівників.

З вами прийшли «прозорі» менеджери на митницю, і служба недовиконала план на рекордні кілька мільярдів гривень.

Через ревальвацію гривні багато підприємців готові оголосити про банкрутство, відбуваються масові скорочення. Вам швидше за все не відомо, але чесний, легальний бізнес часто працює з рентабельністю відсотків у 10, тому 15-відсоткова дефляція вивела їх у зону збитковості.

Поговоріть, наприклад, з аграріями, наскільки для них знецінився експорт і подорожчав імпорт. Бізнес виживає, а ваші колеги, зодчі всього цього бардака, малюють собі зарплати у 300—500 тис. грн. Ви вважаєте, що це нормально?

Я ось теж вважаю ненормальним, що «ліфтери» і «куховарки» прийшли до влади і гроблять країну, її економіку і наше майбутнє. Скажу більше: я багато бачив, але ніколи не думав, що «куховарка» може стати першим міністром країни. (з сайту «Обозреватель»).

День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...