За півроку існування штрафмайданчика у Дніпрі, на ньому вже побувало понад 2000 автомобілів, власники яких не знають або нехтують загальними для всіх правилами паркування. Усі транспортні засоби віддають лише власникам після надання документів, оплати штрафу, а також послуги евакуації та зберігання на майданчику.
Спершу евакуювали авто двома евакуаторами, нині ж їх вже вісім і, кажуть чиновники, вже незабаром отримають ще два – надпотужні, які можуть підіймати автівки до п’яти тон.
Евакуатори мають усе необхідне обладнання, щоб завантажити та перевезти тимчасово затриману машину без пошкоджень. В екіпажі – двоє досвідчених працівників.
Попри чималу вартість, яку порушники платять за «задоволення» припаркуватись де заманеться – від 720 грн за евакуатор та по 144 грн за добу упродовж першого тижня перебування на штрафмайданчику плюс штраф 510 грн за порушення ПДР – кількість «клієнтів» штрафмайданчика не надто зменшується.
«Люди паркуються на пішохідних переходах, перехрестях і посеред вулиць, перекривають рух транспорту і прохід пішоходам. Наше головне завдання – прибирати такі автомобілі з вулиць міста», – нарікає заступник начальника відділу забезпечення діяльності спецмайданчика для охорони тимчасово затриманих транспортних засобів КП «Міськавтопарк» Денис Іванов.
Чиновник навіть прослідковує певну закономірність: по п’ятницях дніпряни нехтують правилами у декілька разів частіше, ніж в інші дні тижня. Є навіть конкретні перехрестя, де більше порушень, і створюють їх одні й ті самі люди.
Втім, Денис Іванов пов’язує таку статистику не з браком місць для паркувань, а з безвідповідальністю дніпрян.
Автор: Іван МУРАХА