App Store Google Play

РОК: Зеленський використовує справу Шеремета для дискредитації добровольчого руху

15.12.2019 12:00
РОК: Зеленський використовує справу Шеремета для дискредитації добровольчого руху

"Затримання ветеранів війни з Росією та волонтерів за звинуваченням у вбивстві журналіста Павла Шеремета є надзвичайно чутливим питанням в реаліях гібридної агресії Росії. Складається враження, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета, щоб дескридитувати добровольчий та волонтерський рух а також збити хвилю протестів, які тривають в Україні проти капітуляції", - такими словами розпочинається заява Руху опору капітуляції, поширена прес-службою організації 14 грудня.

Для активістів РОК є неприйнятними заяви Президента Зеленського на спільному брифінгу з керівництвом МВС та ГПУ щодо «затримання убивць».
 
"Хочемо нагадати пану Президенту, що в Україні існує презумпція невинуватості, і допоки немає рішення суду, жодна людина не може називатись злочинцем. Розцінюємо подібну заяву як пряме втручання Глави держави в роботу правоохоронних органів та прихований тиск на судову гілку влади. Ми вже були свідками, коли в розслідуванні резонансних справ на всю країну проголошувалася злочинцем невинна людина. Саме такі кроки влади дають суспільству додаткові підстави сумніватися в об’єктивності розслідування", - йдеться в заяві РОК. 
 
На думку активістів, враховуючи резонанс і увагу в Україні та за її межами як до самого розслідування вбивства Шеремета, так і до затриманих в рамках в цього розслідування – важливим є максимальна публічність цього процесу та уникнення оціночних суджень. 
 
"Вважаємо за необхідне залучити до процесу розслідування цієї справи парламент – потрібно ТСК для контролю за розслідуванням. Не можна допустити політизації цього процесу, результат розслідування та суду не повинен викликати в українського суспільства та міжнародного співтовариства жодних сумнів. Без цього, враховуючи недовіру до судів та правоохоронної системи, яка існує сьогодні серед українських громадян, завжди залишатимуться сумніви щодо справедливості, неупередженості та правосудності будь-яких рішень в цій справі. Лише вирок суду має сприйматись як остаточна крапка в розслідуванні злочину", - вимагають активісти Руху опору капітуляції.
 
Також вони наголошують на тому, що влада не має жодного права політизувати цей процес і використовувати його задля дискредитації волонтерського та ветеранського руху.
 
"Волонтери та добровольці – найкращі сини та дочки України, які завжди підставлять плече і будуть тією опорою, яка не зрадить країну в непрості часи опору російській агресії (недаремно прокремлівські «ЗМІ» в Україні скористалися вчорашньою подією, щоб сьогодні підняти нову хвилю паплюження всіх захисників України). Вони захищали Україну зі зброєю в руках і мають право на законний захист і справедливий суд", - зазначено у заяві РОК.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...