App Store Google Play

У Дніпрі почав роботу перший в Україні Почесний консул Румунії

04.12.2019 08:00
У Дніпрі почав роботу перший в Україні Почесний консул Румунії

Перше Почесне консульство Румунії в Україні розпочало роботу на Січеславщині. Його очолив Віталій Фокша, який отримав екзекватуру в облдержадміністрації. Новопризначений консул сприятиме поглибленню співпраці регіону та Румунії у найрізноманітніших сферах, зокрема, економіці, культурі, освіті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану наголосив, що для відкриття консульства не дарма обрали Дніпро.

«Кожного разу, коли відвідуємо Дніпро, нас приймають з великим задоволенням. Тут є багато основ для співпраці, – сказав Крістіан-Леон Цуркану . – Ми подивилися на цифри і зрозуміли, що з економічної точки зору Дніпропетровщина – наш найбільший торговельний партнер. Тобто вже сьогодні існує дуже багато кооперацій».

Екзекватуру Віталію Фокші вручив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.

«Сьогодні вперше в історії наших відносин Румунія відкриває в Україні Почесне консульство. Примітно те, що воно з’явилося не в регіоні компактного проживання українців румунського походження, а дійсно в одній з флагманських областей нашої держави», – наголосив Єгор Божок. 

Новопризначений консул вже приступив до роботи. Його офіс нині приводять до ладу та відкриють за пару тижнів.

«Я зроблю все можливе, щоб налагодити взаємовідносини між Дніпропетровщиною та Румунією. Буду поширювати нашу економічну, культурну, освітню співпрацю. Разом ми зможемо зробити все якнайкраще», – сказав Почесний консул Румунії у Дніпрі Віталій Фокша. 

За вісім місяців 2019 року зовнішньоторговельний оборот товарами між Січеславщиною та Румунією склав 193,8 млн дол. США. Це на 14,5% більше, ніж за аналогічний період 2018-го.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...