App Store Google Play

Долар по 24 грн схожий на курс по 8 при Януковичі

2 Грудень 14:15
Долар по 24 грн схожий на курс по 8 при Януковичі

Напевно, ви вже помітили, що блогери масово пишуть про прекрасний курс долара. Методичка не нова, але рейтинг падає і треба терміново піднімати відсоток жирів у маслі.

Що ж не так з прекрасним курсом долара по 24? Хіба це не чудово на тлі страшилок Порошенка про долар по 100? Не чудово. І ось чому.

1. Курс долара - це не ВВП. Не можна говорити, що в країні все добре тому, що курс долара падає. Правда в тому, що вирости він може за один день настільки, що весь захват буде помножений на нуль. Таких прикладів гри з курсом в українській історії було більш ніж достатньо. Але історія вчить тільки тому, що вона нічому не вчить.

2. Чому курс долара може вирости? Тому що в України дуже багато боргів і не дуже багато валютних резервів. Резервів, звичайно, набагато більше, ніж в 2014-2015 роках, коли їх не було взагалі й відбулася основна девальвація гривні. Але недостатньо, щоб погасити паніку, якщо вона почнеться.

3. Крім боргів на курс долара впливає стан економіки. У другому півріччі зростання економіки сповільнилося. Гірше того, найважливіший макроекономічний показник - зростання промислового виробництва, падає вже п'ятий місяць поспіль. Обсяг промислового виробництва в жовтні скоротився на 5% порівняно з минулим роком. Це багато.

4. Цьогоріч в Україні рекордні не тільки борги по зарплаті, а й дефіцит бюджету. Він запланований на рівні 90 мдрд грн. Для порівняння, торік дефіцит був 59 млрд - в півтора рази менше. Природно, чим більше ми витрачаємо і менше заробляємо, тим слабша наша валюта. Але вона не дешевшає. Цікаво, чому, так?

5. Наші борги дорогі і їх обслуговування стає все дорожчим. МВФ припинив співпрацю і не дає дешевих кредитів (під 2-3%) через Коломойського. Щоб розплатитися з боргами, Україна позичає у приватних інвесторів під 18%.

Простими словами, приколи з курсом долара, який падає замість того, щоб рости, дуже схожий на курс 8 при Януковичі. Тоді теж не було ніяких передумов стримувати його на рівні 8. Але заради українців, які вірили в курс більше, ніж в економічні показники, його штучно підтримували. У підсумку, коли ця курсова піраміда впала, боляче було всім.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...