App Store Google Play

Долар по 24 грн схожий на курс по 8 при Януковичі

02.12.2019 14:15
Долар по 24 грн схожий на курс по 8 при Януковичі

Напевно, ви вже помітили, що блогери масово пишуть про прекрасний курс долара. Методичка не нова, але рейтинг падає і треба терміново піднімати відсоток жирів у маслі.

Що ж не так з прекрасним курсом долара по 24? Хіба це не чудово на тлі страшилок Порошенка про долар по 100? Не чудово. І ось чому.

1. Курс долара - це не ВВП. Не можна говорити, що в країні все добре тому, що курс долара падає. Правда в тому, що вирости він може за один день настільки, що весь захват буде помножений на нуль. Таких прикладів гри з курсом в українській історії було більш ніж достатньо. Але історія вчить тільки тому, що вона нічому не вчить.

2. Чому курс долара може вирости? Тому що в України дуже багато боргів і не дуже багато валютних резервів. Резервів, звичайно, набагато більше, ніж в 2014-2015 роках, коли їх не було взагалі й відбулася основна девальвація гривні. Але недостатньо, щоб погасити паніку, якщо вона почнеться.

3. Крім боргів на курс долара впливає стан економіки. У другому півріччі зростання економіки сповільнилося. Гірше того, найважливіший макроекономічний показник - зростання промислового виробництва, падає вже п'ятий місяць поспіль. Обсяг промислового виробництва в жовтні скоротився на 5% порівняно з минулим роком. Це багато.

4. Цьогоріч в Україні рекордні не тільки борги по зарплаті, а й дефіцит бюджету. Він запланований на рівні 90 мдрд грн. Для порівняння, торік дефіцит був 59 млрд - в півтора рази менше. Природно, чим більше ми витрачаємо і менше заробляємо, тим слабша наша валюта. Але вона не дешевшає. Цікаво, чому, так?

5. Наші борги дорогі і їх обслуговування стає все дорожчим. МВФ припинив співпрацю і не дає дешевих кредитів (під 2-3%) через Коломойського. Щоб розплатитися з боргами, Україна позичає у приватних інвесторів під 18%.

Простими словами, приколи з курсом долара, який падає замість того, щоб рости, дуже схожий на курс 8 при Януковичі. Тоді теж не було ніяких передумов стримувати його на рівні 8. Але заради українців, які вірили в курс більше, ніж в економічні показники, його штучно підтримували. У підсумку, коли ця курсова піраміда впала, боляче було всім.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...