App Store Google Play

Хто постачає запчастини до електротранспорту в Дніпрі

29.11.2019 18:00
Хто постачає запчастини до електротранспорту в Дніпрі

У Дніпрі загорівся трамвай, обірвався контактний дріт тролейбусу чи зійшов із колії цілий вагон - щонайменше раз на місяць дніпряни читають чи бачать новини про аварії на електротранспорті. Тож такими інцидентами містян не здивуєш, адже вони стали повсякденною реальністю міста.

Традиційно мерія нарікає на зношеність інфраструктури та рухомого складу, нестачу коштів у бюджеті та завелику вартість трамваїв. Мовляв, електротранспорт збитковий, грошей купити нові вагони немає, тому й їздимо у аварійних трамваях та тролейбусах. 

Ми не заперечуємо того, що інфраструктура у місті стара, замінити колії та рейки реально дорого, а купити нові трамваї  ще дорожче. Однак у будь-якій збитковості повинні бути причини. Про одну з можливих причин ми вам й розповімо.

Комунальне підприємство “Дніпровський електротранспорт”

Організацією перевезень електротранспортом у Дніпрі займається КП “Дніпровський електротранспорт”. Окрім іншого, у їх діяльність також входить ремонт та обслуговування рухомого складу. За останні два роки комунальне підприємство провело сотні тендерів, аби купити різноманітні деталі для вагонів.  

Ще у 2018 році колеги із "Центру громадьских розслідувань" виявили цілу низку пов'язаних ФОПів, які за останні роки освоїли понад десятки мільйонів гривень на поставках запчастин для зазначеного комунального підприємства. Прокуратура відкрила справу та почала розслідування. Правоохоронці підозрюють  чиновники закуповували деталі у невідомих осіб, а  для їх легалізації та маскування незаконного отримання запчастин, проводили закупівлі через Prozorro, використовуючи підконтрольні ФОПи.

Втім, проаналізувавши закупівлі, ми з'ясували, що навіть зараз тендери виграють пов'язані підприємці. Спільні номери, однакові електронні адреси та місця реєстрації  ФОПи продовжують розігрувати між собою більшу частину тендерів. При цьому договори поставок не містять детальних специфікацій, з яких можна було б зрозуміти, хто є виробником продукції, яка поставляється. 

Наприклад, 32-річна дніпрянка Юлія Тодорова поставила запчастин дніпровській мерії на понад сім мільйонів гривень. Один з останніх договорів підписаний навесні цього року. Згідно якому до кінця 2019 року жінка має доставити в комунальне підприємство 23 частини залізничних або трамвайних локомотивів та обладнання для контролю залізничного руху. У тендерній документації не вказаний жодний сертифікат якості цих деталей, також не вказаний виробник чи торгова марка товару. Тобто звідки взялися ці деталі  просто невідомо.

Не змогла пояснити проходження цих частин до трамваїв й сама постачальниця Юлія Тодорова. У глухий кут поставили жінку й запитання про перевезення чи транспортацію цього товару до комунального підприємства. 

До речі, окрім торгівлею устаткуванням до машин, Юлія Тодорова займається ламінацією та нарощуванням вій. У соцмережі Instagram жінка чи не щодня викладає власні роботи б’юті процедур, повідомляє про щільний графік та велику кількість клієнтів. Пані Юлія також часто бере участь у різноманітних конкурсах серед майстрів та навіть встигає проводити власні курси, де вчить інших охочих нарощувати та ламінувати вії. 

 

 

 

Дослідивши сторінку Юлії можна помітити, що активно коментує фотографії дівчини у Instagram — дніпрянка Катерина Тодораш. Мати якої — 57-річна Наталя Бєлєнцова також спеціалізується на трамвайних деталях. 

Наталя Бєлєнцова постійно бере участь в тендерах, які оголошує КП “Дніпровський електротранспорт” та конкурує із вищезгаданою Юлією Тодоровою, чоловіком своєї доньки Катерини Тарасом Тодорашем та його братом Михайлом Тодорашем. Але жодного разу Наталя Бєлєнцова не вигравала у тендерах від дніпровського КП.

Більш успішний у цьому бізнесі зять Бєлєнцової  Тарас Тодораш, який освоїв бюджетних коштів на поставку різного устаткування у КП на п’ять мільйонів гривень. А брат Тараса  Михайло Тодораш аж на 13 мільйонів гривень.  

У жовтні 2019 року Михайло виграв тендер на закупівлю частин електродвигунів та генераторів. Знову ж зрозуміти походження цих деталей по тендерній документації не вдалося. Адже інформація про сертифікати, виробника чи торгову марку у технічних вимогах та пропозиціях відсутня. Тож до кінця грудня 2019 р. пан Михайло продасть комунальному підприємству 73 одиниці частини двигунів невідомого походження.

У вищезгаданому тендері Михайло Тодораш конкурував із дніпрянкою Іриною Танічевою. Жінка має власне ФОП, активно бере участь у тендерах, але продала деталей у КП всього на 1 мільйон гривень. А от син Ірини, 26-річний Валентин Танічев, вже продав запчастин на три мільйона гривень. А його дружина 22-річна дніпрянка Євгенія Стрільцова поставила цих деталей до дніпровської мерії на шість мільйонів гривень. 

До речі, у соцмережі Facebook Михайло Тодораш не приховує свого знайомства із сім’єю Танічевих - молодик часто коментує їх фото та відзначає світлини вподобайками.

Цікаво, що крім продажу різноманітних деталей до електротранспорту Валентин та Євгенія мають ще одне захоплення. У соцмережах подружжя розповідає, що останні декілька років займаються кавоварінням. Зокрема, протягом 2017 року, (паралельно із продажем обладнання до трамваїв?), пара продавала кавові зерна. 


А у липні 2018 року Валентин шукав роботу, де у резюме вказував досвід роботи у сфері продажу та виробництва свіжообсмаженої кави. До речі, вже тоді Валентин Танічев продав комунальному підприємству Дніпра частини приладдя до трамваїв на декілька мільйонів гривень. 

А у вересні 2018 року Валентин та Євгенія відкрили власну кав’ярню “SiziDaу”, де наразі й працюють удвох.

Ми вирішили поспілкуватися із молодими підприємцями та з’ясувати, як подружжю вдається поєднувати таку далеку одну від одної підприємницьку діяльність - поставляти деталі до електротранспорту та ... варити каву? 

Завітавши до кав’ярні дійсно застали баристу Валентина Танічева за роботою. Молодик підтвердив, що він, його дружина та мати мають ФОПи, які поставляють деталі до трамваїв та тролейбусів. Втім, пояснити їх походження та процес транспортування відмовився.

"Поставляємо ці деталі, так. Це наше хобі. Я зараз не можу говорити. І потім не зможу. Це моя справа", - прокоментував Танічев.

З таким же питанням - “звідки деталі?!”, ми пішли й до мерії Дніпра. З'ясували - комунальне підприємство купувало такі частини до електротранспорту, які не підлягають обв'язковій сертифікації. А вимагати інформацію про походження цих деталей - також не є обов’язковим за законом. 

Тобто, за законом не обов’язково - значить можна “забить” на якість замовлення і не вимагати сертифікати? Та й навіщо знати, хто і де робив ті частини до двигунів та елементи рухомого складу. Це ж всього лише трамваї та тролейбуси, в яких їздять люди. Тож чого дивувавится постійним аваріям, якщо походження обладнання для капітального ремонту електротранспорту не можуть пояснити ані чиновники мерії, ані самі постачальники. 

До речі про постачальників - ми розповіли лише про невелику павутину пов’язаних між собою ФОПів, які продають в КП невідомі деталі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....