App Store Google Play

Ромська інтелігенція України вперше провела свій форум

25.11.2019 11:15
Ромська інтелігенція України вперше провела свій форум

Цими вихідними в Дніпрі вперше провели форум «Інтелігенція ромів» та фестиваль ромської культури «Гордість ромів». За словами організаторів – представників національно-культурного товариства «Романо кхам», роми з різних регіонів України зібрались, аби обговорити, як розвіяти стереотипи щодо сприйняття нації, які панують в Україні, презентувати досягнення відомих та успішних людей ромської національності, показати перспективи інтеграції ромів і ромської молоді в сучасне українське суспільство.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свободу.

Показати найкращих представників нації, розповісти широкому загалу про їхні здобутки та відзнаки, родини ромів, їхній побут, культуру, звичаї та традиції покликаний форум «Інтелігенція ромів» у Дніпрі, кажуть організатори.

Як і за радянських часів, так і зараз чимало ромів приховують свою національність через побоювання упередженого ставлення до них при прийомі на роботу, навчання.  Учасники зазначили: аби змінити ставлення до ромів, треба цілеспрямовано працювати. Та й самі роми успішні, впливові, освічені не повинні, як це часто буває, приховувати свою національність.

У рамках форуму «Інтелігенція ромів» презентували виставку видань ромською мовою, а також добірку публікацій про всесвітньо відомих ромів.

Легендарний кіноактор і кінорежисер Чарлі Чаплін, один із найуспішніших музикантів XX століття Елвіс Преслі, боксер-важковаговик Тайсон Ф’юрі, учасники музичного гурту Gipsy Kings – це далеко не повний перелік відомих людей з ромськими коренями, про яких розповідає експозиція.

Увечері після форуму в Дніпрі провели мистецький захід «Гордість ромів». Учасники зібрання також ініціювали створення книги про видатних представників своєї нації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...