App Store Google Play

Це були дні щирості

23 Листопада 10:00
Це були дні щирості

Ностальгія, з якою ми сьогодні згадуємо про Майдан - це туга за щирістю. Звичайно, і під час подій 2013-2014 року ми бачили людей, які намагалися використовувати народний протест заради власної вигоди. Але вони були в безумовній меншості у порівнянні з усіма тими, хто сприймав Майдан як справжній тріумф національного єднання, як демонстрацію здатності людей проявити свої найкращі якості - якості, про які вони до того часу навіть не підозрювали.

Україна і досі - архаїчна відстала країна, більшість жителів якої зайнято одним - виживанням. І навіть коли матеріальні проблеми вирішені, з'являється своє житло, а біля будинку - "євробляха", все одно за звичкою продовжують "виживати" і всіма фібрами душі ненавидіти тих, хто живе краще.  Але і той, хто живе краще, ненавидить наступного і зневажає того, хто на старому "ланосі".  А володар розвалюхи зневажає пасажира метрополітену і ненавидить володаря новенького "мерса".  Суспільство виживання і не може бути влаштовано інакше і ми забудемо про нього не тоді, коли станемо жити краще, а тоді, коли поховаємо останнього, який звик і вміє виживати, а не жити.

Але суспільство виживання - це завжди імітація. Імітація активності, добрих намірів, професіоналізму, самої держави. Це обман, зведений у абсолют. Саме тому чесних людей ми не стільки цінуємо, скільки їм співчуваємо. А у владу висуваємо обер-ошуканців, натхненних лицедіїв. І чим більше готовності брехати - тим більше рейтинг, тим вищою є посада. А коли політик намагається говорити нам правду - ми починаємо його ненавидіти з усією відчайдушністю людей, які не хочуть розлучатися зі своєю "матрицею".

Але навіть в нашому житті трапляються дні, коли імітувати не виходить. Коли навіть затятий цинік змушений діяти по совісті. Коли суспільство чітко розділяється на тих, хто ще здатний відшукати в собі людину і на відвертих негідників, яких не змінить ніякий біль і ніяка смерть. І коли ти бачиш поруч людей з чистими очима. І ти цінуєш це - навіть якщо розумієш, що очі помутніють, а мізки знову запливуть.

Тому що такою є людська природа, яка пручається імітації. Тому що будь-кому хочеться хоча б кілька годин, днів, місяців прожити в реальному світі. Тому що будь-кому хочеться, щоб Батьківщина була не майданчиком для грабунку і не місцем для виживання, а матір'ю, яка тебе любить.

Зрозуміло, крім тих, у кого ніякої Батьківщини немає, хто і рідну матір продасть. Але і цих виявляє Майдан. А всім іншим він наочно показує, яке це велике щастя - бути справжніми.

І Україна повинна стати справжньою.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...