App Store Google Play

Міськрада зазнала поразки в суді: наказ щодо скорочення освітян скасовано

22.11.2019 10:30
Міськрада зазнала поразки в суді: наказ щодо скорочення освітян скасовано

Мерія Дніпра під керівництвом Бориса Філатова зазнала поразки: судовий процес щодо оскарження пунктів наказу про так звану "оптимізацію", який тривав два роки, закнічився на користь освітян. Відповідне рішення в четвер ухвалив Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

"Це досить символічно, що саме у День Гідності, суддя частково задовольнила вимоги людей по так званій «оптимізації освіти»", - повідомив на своїй стойрінці в Фейсбук громадський активіст Кирило Дороленко.Зокрема, суд скасував три пункти сумнозвісного наказу №29, які стосувались звільнення людей і скорочення вакантних посад у комунальних закладах освіти та культури.

«Це не значить, що звільнені працівники автоматично повернуться на роботу. Але тепер, коли суд визнав ці пункти незаконними, керівники цих закладів мають скасувати внутрішні накази про скорочення. Загалом ми вважаємо сьогоднішнє рішення частковою перемогою профспілок, з огляду на те, що на самому початку, коли був поданий позов, його взагалі не хотіли розглядати в суді. І цього разу ми побоювались, що буде відмова», – прокоментував рішення адвокат освітян Олексій Погрібняк, повідомляє Радіо Свобода.

У департаменті гуманітарної політики поки рішення суду не коментують, посилаючись на те, що його мотиваційна частина поки не оприлюднена.

Нагадаємо, що на початку 2018 року департамент гуманітарної політики мерії видав наказ №29 щодо оптимізації штатів закладів освіти й культури. За даними профспілок, він дав можливість скоротити 2 тисячі працівників 22 професій, як технічних (серед інших – пралі, охоронці, працівники котелень), так і педагогічних.

Це викликало обурення городян, вони неодноразово збирались на мітинги проти "оптимізації", а профспілка освітян оскаржила наказ в суді.

16 серпня 2018 року в Дніпропетровському окружному адмінсуді розпочався судовий процес щодо масових скорочень персоналу навчальних закладів. Біля Дніпровської мерії відбулось кілька акцій протесту вчителів, учнів та батьків проти «наказу №29» щодо оптимізації в освіті.

Торік департамент гумполітики скасував власний наказ і подав клопотання  про закриття справи, суд дослухався. Однак освітяни не погодились із цим, адже вони домагались визнання протиправним і скасування наказу департаменту, а не лише скасування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...