App Store Google Play

Міськрада зазнала поразки в суді: наказ щодо скорочення освітян скасовано

22 Листопада 10:30
Міськрада зазнала поразки в суді: наказ щодо скорочення освітян скасовано

Мерія Дніпра під керівництвом Бориса Філатова зазнала поразки: судовий процес щодо оскарження пунктів наказу про так звану "оптимізацію", який тривав два роки, закнічився на користь освітян. Відповідне рішення в четвер ухвалив Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

"Це досить символічно, що саме у День Гідності, суддя частково задовольнила вимоги людей по так званій «оптимізації освіти»", - повідомив на своїй стойрінці в Фейсбук громадський активіст Кирило Дороленко.Зокрема, суд скасував три пункти сумнозвісного наказу №29, які стосувались звільнення людей і скорочення вакантних посад у комунальних закладах освіти та культури.

«Це не значить, що звільнені працівники автоматично повернуться на роботу. Але тепер, коли суд визнав ці пункти незаконними, керівники цих закладів мають скасувати внутрішні накази про скорочення. Загалом ми вважаємо сьогоднішнє рішення частковою перемогою профспілок, з огляду на те, що на самому початку, коли був поданий позов, його взагалі не хотіли розглядати в суді. І цього разу ми побоювались, що буде відмова», – прокоментував рішення адвокат освітян Олексій Погрібняк, повідомляє Радіо Свобода.

У департаменті гуманітарної політики поки рішення суду не коментують, посилаючись на те, що його мотиваційна частина поки не оприлюднена.

Нагадаємо, що на початку 2018 року департамент гуманітарної політики мерії видав наказ №29 щодо оптимізації штатів закладів освіти й культури. За даними профспілок, він дав можливість скоротити 2 тисячі працівників 22 професій, як технічних (серед інших – пралі, охоронці, працівники котелень), так і педагогічних.

Це викликало обурення городян, вони неодноразово збирались на мітинги проти "оптимізації", а профспілка освітян оскаржила наказ в суді.

16 серпня 2018 року в Дніпропетровському окружному адмінсуді розпочався судовий процес щодо масових скорочень персоналу навчальних закладів. Біля Дніпровської мерії відбулось кілька акцій протесту вчителів, учнів та батьків проти «наказу №29» щодо оптимізації в освіті.

Торік департамент гумполітики скасував власний наказ і подав клопотання  про закриття справи, суд дослухався. Однак освітяни не погодились із цим, адже вони домагались визнання протиправним і скасування наказу департаменту, а не лише скасування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...