App Store Google Play

ПГ "СІЧ" створила проєкт допомоги постраждалим від збройного конфлікту

21 Листопада 20:00
ПГ "СІЧ" створила проєкт допомоги постраждалим від збройного конфлікту

ГО ПГ "СІЧ" створила проєкт, який скерований на юридичну підтримку та супровід учасників ООС та членів їх сімей, осіб, що постраждали від збройного конфлікту. Про це розповіли юристи ГО Володимир Плетенко та Налія Кожина під час пресконференції у медіацентрі "Відкритий".

Вже шостий рік в Україні йде війна. Постраждалих внаслідок цього збройного конфлікту стає дедалі більше. Поранені військові, внутрішньо переміщені особи — всі вони потребують всебічної допомоги та підтримки. 

Держава створює передумови для надання соціальних послуг, пільг, та правовий захист ветеранів та цивільних, які постраждали внаслідок військового конфлікту. Гарантії то є, але не завжди вони виконуються. На це є ряд причин — це і відсутність системних механізмів, і нестача коштів.

“Влітку ми зробили опитування серед учасників АТО/ООС та ВПО, і виявилося, що кожен з них має хронічні захворювання, спричинені військовими діями. А також потребує медичної допомоги. Якщо для ветеранів передбачена реабілітація, то для цивільних осіб поки такої пільги не має”, – зазначила правозахисниця Наталія Кожина. 

Саме тому більш ефективними є громадські організації, які знаходять способи реалізації соціальних програм, юридичного супроводу та допомогу у медичному обслуговуванні. Проте юристи зазначають, що кожен з тих, хто постраждав у війні, має дбати про свої інтереси і звертатися по допомогу до органів місцевої влади.

“Військові, цивільні повинні чітко розуміти, що місцеве самоврядування зобов’язане надавати всіляку допомогу та підтримку. Якщо ж після першого звернення реакції не було, звертайтеся ще і ще. Бо у місцевих бюджетах закладаються кошти для соціальної допомоги”, – зазначив юрист “Правозахисної груп  “СІЧ” Володимир Плетенко.  

Тож громадські діячі створили проєкт, який скерований на юридичну підтримку та супровід учасників ООС та членів їх сімей,  осіб, що постраждали від збройного конфлікту. Цей проєкт буде реалізований в межах програми ООН за фінансової підтримки уряду Нідерландів. Він передбачає виїзні консультації, інформаційні сесії. Також правозахисники відвідають віддалені куточки Січеславщини. Адже саме в далеких від центру населених пунктах, дуже не вистачає інформації про права та пільги для постраждалих у війні.

“Ми не можемо замінити  державу, але надаємо юридичну допомогу бійцям АТО/ООС, вимушеним переселенцям, ведемо правове просвітництво. Щоб люди знали не тільки свої обов’язки, а права”, – говорить юрист “Правозахисної групи  “СІЧ” Володимир Плетенко.   

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...