App Store Google Play

Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості

19.11.2019 10:30
Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості

Ситуація, яку ми спостерігаємо навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", виглядає дійсно безпрецедентною з дипломатичної точки зору. 

Представники президентів Франції, України, федерального канцлера Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі.  І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться.

Ці слова помічника насправді нічого не означають.  Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня.  Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може і не відбутися взагалі.  Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.

Вона потрібна Володимиру Зеленському, щоб продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру.  І вона потрібна Еммануелю Макрона заради підтвердження претензій на роль європейського лідера.  Вона меншою мірою потрібна Ангелі Меркель -  хоча канцлер і зацікавлена ​​в тому, щоб «нормандський формат» привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт в Парижі мир не наблизить.

А Володимиру Путіну ця зустріч не потрібна.  Від слова "взагалі".  Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною.  У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений - але не ціною відмови від українських земель.  Та й взагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в «нормандському форматі» і навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США і парламентських виборів у Німеччині.  На відміну від Зеленського і Макрона, Путін вміє дивитися вперед - просто тому, що у нього ще дуже багато часу.

Тому російський президент «вичавлює» з самої підготовки до нормандського саміту стільки, скільки може.  Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави і громадянським суспільством - незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів чи ні.  Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського.  Домагається вигідних для «Газпрому» голосувань в бундестазі.  Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить - якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся.  А я подивлюся, чи добре ви це робите.

А своїми останніми маневрами він взагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію.  Але це - не свідчення його сили.

Це - свідчення нашої слабкості.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...