App Store Google Play

Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості

19 Листопада 10:30
Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості

Ситуація, яку ми спостерігаємо навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", виглядає дійсно безпрецедентною з дипломатичної точки зору. 

Представники президентів Франції, України, федерального канцлера Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі.  І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться.

Ці слова помічника насправді нічого не означають.  Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня.  Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може і не відбутися взагалі.  Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.

Вона потрібна Володимиру Зеленському, щоб продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру.  І вона потрібна Еммануелю Макрона заради підтвердження претензій на роль європейського лідера.  Вона меншою мірою потрібна Ангелі Меркель -  хоча канцлер і зацікавлена ​​в тому, щоб «нормандський формат» привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт в Парижі мир не наблизить.

А Володимиру Путіну ця зустріч не потрібна.  Від слова "взагалі".  Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною.  У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений - але не ціною відмови від українських земель.  Та й взагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в «нормандському форматі» і навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США і парламентських виборів у Німеччині.  На відміну від Зеленського і Макрона, Путін вміє дивитися вперед - просто тому, що у нього ще дуже багато часу.

Тому російський президент «вичавлює» з самої підготовки до нормандського саміту стільки, скільки може.  Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави і громадянським суспільством - незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів чи ні.  Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського.  Домагається вигідних для «Газпрому» голосувань в бундестазі.  Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить - якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся.  А я подивлюся, чи добре ви це робите.

А своїми останніми маневрами він взагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію.  Але це - не свідчення його сили.

Це - свідчення нашої слабкості.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...