App Store Google Play

У Дніпрі вшанували пам’ять дисидента Василя Макуха, який спалив себе на Хрещатику

16.11.2019 08:00
У Дніпрі вшанували пам’ять дисидента Василя Макуха, який спалив себе на Хрещатику

У Дніпрі вшанували пам’ять Василя Макуха – українського дисидента, який на знак протесту проти русифікаторської політики в СРСР і введення радянських військ до Чехословаччини, вчинив акт самоспалення. Цього дня минає 92 роки з дня його народження. Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Дніпроград.

Члени обласного товариства політв’язнів і репресованих, громадські активісти, дослідники зібрались на Клочківському цвинтарі, на могилі Василя Макуха. Там же похована його дружина Лідія, також політрепресована, яка померла сім років тому, та їхній син Володимир, якого не стало нинішнього року.

За словами керівника обласного товариства політв’язнів та репресованих Івана Дремлюги, Василь Макух був першим українцем, який спалив себе, протестуючи проти радянської влади. Цей вчинок він здійснив 1968 року, в умовах тотального стеження КДБ.

«Для нас, українців, це велика честь, що у нас є такі люди. Наша нація народжувала світочів, які крізь темряву неволі доносили потяг до свободи», – зазначив Іван Дремлюга.

«Ми повинні клопотати про присвоєння Василеві Макуху звання Героя України. Із 2009 року ми домагались, щоб його могилу взяли на державний облік», – сказав дослідник біографії Макуха Михайло Рябцев.

У вшануванні пам’яті Василя Макуха, зокрема, взяла участь дочка дніпровського дисидента Миколи Бериславського. Вона розповіла, що її батько також намагався вчинити акт самоспалення, однак спроба була невдалою.

«Він хотів повторити цей шлях, але КДБ спрацювало швидко, його схопили. Це було 10 лютого 1969 року. Мотиви були схожі – відстоювання прав української мови. Потім він був засуджений, відбував покарання в Мордовії», – розказала Радіо Свобода Людмила Шаповал, дочка дисидента Бериславського.

Учасники поклали квіти до могили Василя Макуха, заспівали патріотичних пісень. Священник ПЦУ відслужив панахиду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...