App Store Google Play

У Дніпрі вшанували пам’ять дисидента Василя Макуха, який спалив себе на Хрещатику

16 Листопада 08:00
У Дніпрі вшанували пам’ять дисидента Василя Макуха, який спалив себе на Хрещатику

У Дніпрі вшанували пам’ять Василя Макуха – українського дисидента, який на знак протесту проти русифікаторської політики в СРСР і введення радянських військ до Чехословаччини, вчинив акт самоспалення. Цього дня минає 92 роки з дня його народження. Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Дніпроград.

Члени обласного товариства політв’язнів і репресованих, громадські активісти, дослідники зібрались на Клочківському цвинтарі, на могилі Василя Макуха. Там же похована його дружина Лідія, також політрепресована, яка померла сім років тому, та їхній син Володимир, якого не стало нинішнього року.

За словами керівника обласного товариства політв’язнів та репресованих Івана Дремлюги, Василь Макух був першим українцем, який спалив себе, протестуючи проти радянської влади. Цей вчинок він здійснив 1968 року, в умовах тотального стеження КДБ.

«Для нас, українців, це велика честь, що у нас є такі люди. Наша нація народжувала світочів, які крізь темряву неволі доносили потяг до свободи», – зазначив Іван Дремлюга.

«Ми повинні клопотати про присвоєння Василеві Макуху звання Героя України. Із 2009 року ми домагались, щоб його могилу взяли на державний облік», – сказав дослідник біографії Макуха Михайло Рябцев.

У вшануванні пам’яті Василя Макуха, зокрема, взяла участь дочка дніпровського дисидента Миколи Бериславського. Вона розповіла, що її батько також намагався вчинити акт самоспалення, однак спроба була невдалою.

«Він хотів повторити цей шлях, але КДБ спрацювало швидко, його схопили. Це було 10 лютого 1969 року. Мотиви були схожі – відстоювання прав української мови. Потім він був засуджений, відбував покарання в Мордовії», – розказала Радіо Свобода Людмила Шаповал, дочка дисидента Бериславського.

Учасники поклали квіти до могили Василя Макуха, заспівали патріотичних пісень. Священник ПЦУ відслужив панахиду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...