App Store Google Play

ПГ "СІЧ" допомогли полоненій отримати гроші від ДТЕКу

16.11.2019 19:00
ПГ "СІЧ" допомогли полоненій отримати гроші від ДТЕКу

Апеляційний  суд Донецької області (м.Бахмут) став на сторону колишньої полоненої Валентини Бучок та зобов’язав роботодавця повернути їй зарплатню за час полону. Суд залишив у силі рішення першої інстанції – Краматорського міського суду, який зобов’язав ДТЕК сплатили екс-полоненій  середній заробіток за майже рік у полоні: з 3 лютого по 27 грудня 2017. Про це повідомили в ПГ "СІЧ", передає Дніпроград.

Валентина Бучок потрапила у полон посеред робочого дня у Донецьку. Приводом для звинувачень у шпигунстві стали фото у телефоні. У день арешту Валентина направлялася до головного офісу ДТЕК за відповідями на свої чисельні запити про те, що працювати у місті стало вкрай небезпечно. Також жінка не приховувала своєї проукраїнської позиції.

«Мене допитували, не знімаючи пакета з голови близько 20-ти годин, били по голові, звинувачували у шпигунстві, погрожували фізичною розправою. На другому допиті проти моєї волі запросили канал «Росія 24» і робили зйомку, в ході я відверто заявила, що займаю проукраїнську позицію». – розповіла Валентина.

Роботодавець з рішенням першої інстанції не погодився та звернувся до Апеляційного суду. Ось уже більше року Валентина Бучок намагається відстояти свої права у суді за підтримки Правозахисної групи «СІЧ». Юристи, зокрема, акцентували, що роботодавець не провів необхідного  інструктажу працівника у випадку затримання озброєними особами під час виконання службового обов’язку.

«Це повинна була бути свого роду дорожня карта: «Як діяти працівникам, які працюють на непідконтрольній території»,«Куди звертатись родичам працівників, які були затримані бойовиками». Представники ДТЕК не надали суду жодного документу, який підтверджує, що з Валентиною проводили подібний інструктаж. Заява ДТЕК, що ці документи знаходяться на непідконтрольній території, викликають чимало сумнівів, – коментує юрист Громадської приймальні УГСПЛ при Правозахисній групі «СІЧ» Володимир Плетенко.

Юрист посилався на статтю 119 КЗпП України, яка гарантує збереження місця роботи та середнього заробітку, яку сьогодні застосовують до екс-полонених військовослужбовців. “Тут йдеться про принцип аналогії, які має застосовуватися за відсутності законодавства. Таким чином, підтримавши Валентину Бучок, суд дав можливість іншим цивільним полоненим використовувати цю норму закону у захисті своїх прав», – додає юрист.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...