App Store Google Play

У Дніпрі шукають приміщення для створення музею пам’яті жертв Голодомору

15 Листопада 17:00
У Дніпрі шукають приміщення для створення музею пам’яті жертв Голодомору

У Дніпрі ініціюють створення окремого тематичного музею пам’яті жертв Голодомору. Про це повідомляє Суспільне Дніпро, передає Дніпроград.

«Нашій області, яка була однією з найбільш постраждалих від цієї трагедії, потрібен окремий тематичний музей пам’яті жертв Голодомору, оскільки це є наше коріння, яке ми не маємо забувати. Це трагедія, котра спричинила велику травму багатьом сім’ям. Ми сподіваємось, що нас підтримає область. Ми вже маємо підтримку з Києва, підтримку діаспорян», – повідомила Лілія Богачева.

За її словами, наразі триває пошук приміщення для музею. На думку ініціаторів, заклад має розташовуватись на території міста, один з варіантів - в Індустріальному парку на лівому березі.

Ідея знайшла підтримку в міської влади, заявив секретар міськради Олександр Санжара. Мерія готова допомогти з приміщенням та розглянути можливість співфінансування проєкту.

«Він має відображати усі події, які трапилися на території Дніпропетровської області в ті часи, тож це питання регіону, але місто буде допомагати максимально», – зауважив Олександр Санжара.

Керівництво столичного Національного музею Голодомору-геноциду обіцяє допомогти зі створенням експозицій і передати музеєві в Дніпрі частину матеріалів.

«Ми з радістю допоможемо та передамо матеріали, які стосуються саме Дніпропетровщини, аби створити тут регіональний музей геноциду», – сказала директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Наразі в Україні діє два регіональні музеї, присвячені темі Голодомору , – в Хмельницькій та Полтавській областях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...